On-line poradna

Mám Hiv ? 21. 5. 2015

Uživatel: Jirka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, zda jsem se nemohl infikovat virem HIV. Měl jsem chráněný pohlavní styk a nechráněný orální sex (slečna mě) s líbáním. Byl to můj první sex styk, tak jsem z toho nesvůj, kondom nepraskl a ani nesklouzl. Jen jsem se styděl slečně říct, že už došlo k výstřiku(byl jsem ještě uvnitř vagíny), tak jsem jí to řekl za chvíli po výstřiku, kondom už na penisu nedržel pevně, doufám, že jsem to nepokazil :( Zjistil jsem, že spala s více kluky. Cca 2 nebo 3 týden po: jsem se brzy ráno vzbudil,rychleji jsem vstal z postele a seběhl do přízemí na toaletu(šel jsem na malou) byl jsem unavený, tak jsem si sedl. Pak jsem se zvedl, začala se mi motat hlava a nohy, upadl jsem. Byl jsem mimo, bušilo mi srdce a měl jsem horkost(bohužel jsem se neměřil, takže nevím zda to byla horečka),byl jsem zesláblý. Druhý a třetí den jsem byl unavený, jinak žádné jiné příznaky jsem neměl. Je to cca rok. Od mala jsem strašný nervák. Jsem z toho vynervovaný, že mám HIV , mám jít na testy nebo je to zbytečné? Už mám i strach z dalšího vztahu, několik dívek jsem už odřekl, asi zůstanu sám bojím se, pokuď jsem nakažený, abych nikoho nenakazil. Pokud nejsem, tak abych se nenakazil. Jaké je prosím testování v Domu Světla? Moc děkuji Jirka

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 27. 6. 2015

Dobrý den, Jirko,

orální styk, kdy slečna uspokojuje vás, pro vás nepředstavuje téměř žádné riziko, pokud jste při vaginálním styku použili kondom a nedošlo k jeho sklouznutí z penisu ani k prasknutí kondomu, potom se také jednalo o bezpečnější sex. Vaše problémy, které popisujete, tedy pravděpodobně budou souviset s něčím jiným (nízký tlak apod.). Doporučuji navštívit vašeho praktického lékaře.

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 236

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212