On-line poradna

Možnost přenosu HIV a dalších nemocí 16. 1. 2023

Uživatel: Karla, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, něco málo přes 8 týdnů zpět proběhla nechtěná masturbace (on ji). Nedošlo k ejakulaci.Nucený dotyk penisu bez erekce,bez líbání. Je zde možnost nákazy? Po 3 týdnech strašný kašel, ztráta hlasu, bez teplot. Nasazeny ATB, která pomohly. Následně OK, ale po 3 dnech po dobrání zase hlášen zánět hltanu. Aktuálně se ho nemůžu zbavit už 3 týdny - bolest krku, hlavy, pálení očí, bez vyrážky. Cítím bolest v tříslech a v podpaží. Test dělán po 6 týdnech (13 dní po dobrání ATB), negativní - chlamydie pozitivní... Dostala jsem další ATB Contrimoxazol. Pak další test po 8 týdnech, zase negativní. Mohu se zeptat, je možnost, že jsem se mohla nakazit? Moc děkuji. Mám strašný strach.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 17. 1. 2023

Dobrý den, jak zde uvádíme opakovaně a téměř denně, test na HIV je spolehlivý, pokud se provede nejdříve po 2 měsících, nejlépe po 3 měsících od rizika. V případě užívání několika antibiotik doporučujeme určitě dodržet lhůtu 3 měsíců. Naopak, před čím varujeme, je opakované provádění testu kvůli jednomu riziku - opakovaným vytvářením nejistoty (protože jak sama vidíte, test po 6 ani po 9 týdnech vám nepřinesl žádnou jistotu a klid) si můžete způsobit psychické onemocnění, které se potom velmi těžko léčí.

Možné příznaky i období, kdy se projevují, najdete na našich stránkách www.hiv-prevence.cz.

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212