On-line poradna

Možnosť žaloby 4. 12. 2021

Uživatel: Maťo, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý deň mám otázku ohľadne ockodneho za infikovanie pohlavnej choroby HIV zatiaľ len na hypotetickej úrovni prosím vás ak som sa infikoval HIV v bare kde poskituju služby erotického charakteru a slečna mi ponúkla a poskytla sexuálne služby je možné žalovať tento podnik za ockodne za ublíženie na zdraví? Kondóm bol len som mal ranku ktorúi kondóm nezakril ranku som objavil až na druhý deň keď zahnisala. Mám aj komunikáciu z danou ženou s ktorej je podľa môjho úsudku zrejmé že sme tam spolu čosi mali a že som bol na Tom mieste. Ďakujem za odpoveď.

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 6. 12. 2021

Dobrý den,

pokud prostitutka při sexu použila ochranu, bude velmi obtížné na její straně najít porušení povinnosti, které je základním předpokladem vzniku odpovědnosti za škodu nebo dokonce trestní odpovědnosti. Žádný zákon totiž HIV pozitivním chráněný styk nezakazuje.

Pokud Vás to aspoň trochu uklidní, u profesionálních sexuálních pracovnic je poměrně běžné striktní dodržování ochrany i pravidelné testování. Pravděpodobnost nezjištěného přenosu nákazy je tak poměrně nízká. Rovněž tak jsem nikdy neslyšel, že by k přenosu HIV došlo při chráněném sexu přes malou ranku na penisu. Možná by Vám pomohlo, kdybyste si zkusil načíst něco k tomu, jakým způsobem se HIV přenáší a jaké jsou konkrétní % pravděpodobnosti přenosu.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.