On-line poradna

Možný příznak přenosu HIV 14. 3. 2021

Uživatel: Johnnycz18, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, Před 4 týdny jsem měl styk s mužem, anální sex proběhl s kondomem, jedině orální uspokojování bylo bez ochrany. K výronu semene do úst nedošlo a bylo oboustranné uspokojování. Tenhle týden (pondělí) jsem měl vysoké horečky 38.7 stupňů, další dva dny teplota odezněla, ale pak mě začalo bolet v krku (čtvrtek), ze kterého mě pak bolelo právé ucho při polykání (pátek). Bolest byla tak nesnesitelná, že jsem šel k ORL kde mi diagnostikovali ABSCES ( zákrok proběhl v pohodě a nyní se cítím dobře), jen mám dotaz zda může absces v ústech nějak souviset s přenosem viru HIV (během bolesti krku a ucha jsem si naměřil maximálně 37.2 stupňů a žádný jiný náznak HIV jsem nezaznamenal), na testy samozřejmě půjdu, ale jestli to může mít nějakou souvislost. Předem děkuji zaodpověď, Jan

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 15. 3. 2021

Dobrý den, absces v ústech není popisovaným příznakem akutní infekce HIV, všechny příznaky najdete popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz. Pokud nedošlo k ejakulaci do úst nebo k poškození kondomu při análním styku, představuje vámi popisovaná situace jen velmi nízké riziko přenosu HIV, nicméně zcela vyloučit nelze. Pokud by horečky souvisely s akutní infekcí HIV, potom test na protilátky by byl již nyní reaktivní, nicméně i přesto doporučujeme vydržet alespoň 2 měsíce od rizika až poté si dojít na test (lépe je vydržet 3 měsíce). Pokud by vám zdravotní obtíže přetrvávali, určitě se obraťte na svého lékaře, je pravděpodobné, že se bude jednat o jinou infekci.

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 180
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.