On-line poradna

Očkování 24. 11. 2020

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, v půlce října 2019 jsem se píchl o jehlu. 22.11.2019, 19.12.2019 a 1.6.2020 jsem byl na očkování proti žloutence. Na testech na HIV jsem byl 20.1.2020, 27.4.2020 a 1.6.2020 (před tou třetí dávkou vakcíny proti žloutence, zřejmě A,B).Testy byly naštěstí v pořádku. Chci se zeptat, zda toto očkování nemohlo nějak ovlivnit ty testy, dále jsem bral homeopatika na uklidnění (vždy min. 5 dni před testy), dále asi 4 dny před testem v dubnu jsem vzal 5 ml Novo-passit (volně prodejný lék na uklidnění), a před testy v červnu jsme vzal 14 dní před dvakrát polovinu Lexaurinu 1,5 mg. Do toho jsem průběžně jedl B komplex a Celaskon, tak se chci zeptat, zda toto případně nemohlo ovlivnit nějak ty testy. Před před testy v dubnu jsem vzal několikrát i multivitamin Centrum, ve kterém je biotin, který by prý mohl testy ovlivnit (z toho důvodu jsme šel na testy ještě v červnu). Děkuji

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 24. 11. 2020

Dobrý den, jak zde uvádíme pravidelně a je to uvedeno na našem webu, test po více jak 3 měsících neovlivní žádné léky ani oočkování. Test po 3 měsících od rizika je spolehlivý vždy. Doplňky stravy jako jsou např. vitamíny test nijak neovlivní.

Důrazně také varujeme před tím chodit kvůli jednomu riziku na test opakovaně, zejména v době kratší, než jsou doporučované 2-3 měsíce. Opakované vytváření nejistoty vám může způsobit psychické onemocnění.

Chtěli bychom vás požádat, abyste si před vložením dalšího dotazu prošel náš wb www.hiv-prevence.cz a www.hiv-testovani.cz. Jsou zde uvedeny informace o testování, způsobech přenosu i možných příznacích infekce.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 175
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.