On-line poradna

Odřeninami/krváceni 11. 6. 2015

Uživatel: Pepa, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dodré den, Všude se píše o přenosu při análním nebo vaginálním stiku bez kondomu. Kde také nedochází k masivními krvácení ale přenos je pravděpodobný. Na druhou stranu při vzájemné masturbaci nebo kontaktu mimo anál a vagínu píšete o masivním krvácení a ne o oděrkách. (Libání, orál, atd...) Moc tomu nerozumím, stále se jedná o jednu krev a jednu virovou nálož! Proč to je u líbání a orálu jinak než u soulože? Děkuji moc, tato informace mě přijde nelogická a nutí mě k myšlence po jakém chování jít na test a po jakém ne.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 27. 6. 2015

Dobrý den, při vzájemné masturbaci nedochází k přenosu tělesných tekutin HIV pozitivního do krevního řečiště příjemce - jednoduše řečeno, i kdyby HIV pozitivní ejakuloval na vaši ruku, prakticky nic se neděje, protože máte na ruce kůži, která, pokud je bez čerstvých, otevřených ran, vás před ejakulátem ochrání. To samé, pokud by se vám na ruku takto dostala infikovaná krev.

Při souloži ale dochází ke kontaktu sliznic, respektive infekční tekutiny (sperma, krev) mohou skrz tyto sliznice proniknout do vašeho těla, tím spíše, že jsou sliznice při sexuálním styku fyzicky namáhány a často dochází k jejich drobným poraněním.

Proto je riziko přenosu při souloži vysoké a u onanie prakticky nereálné.

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212