On-line poradna

Oral i sex 4. 1. 2022

Uživatel: Nikol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den...jsem prosim na nervy....v nedeli jsem mela s ne moc znamoym muzem genitalni i analni styk...oboje s kondomem..ted asi ta horsi cast..pred stykem on mne chvilku ..mozna tak minutu lehce oralne dráždil....sama o sobe jsem byla hodne vlhka tak netusim kolik tam mohlo byt jeho slin...pak jsem taky tak minutu drszdila penis...penis jsem nemela cely v ustech jen jsem párkrát olizla zalud....hodne jsem slinila.aby byl vhlky na drazdeni rukou....zadny aft,oderku nic krvaveho jsem v puse nemela.na penisu take nic...ejakulace probehla az do kondomu..behem sexu jsme vymenili kondom.kdyz jsme z analu sli na klasicky sex...myslela jsem,ze to byl docela bezpecny sex....ale nedalo mi to a sla jsem cist na net a ted mam sileny strach,ze bych mohla chytit hiv...volala msem i na infekcni do nemocnince.kde maji hiv poradnu a sestra mi rekla,ze mam byt v klidu,ze v tomto pripade je tak nizke riziko,ze k prenosu nemohlo dojit,ze bych musela mit řeznou ranu v puse nebo po cerstvem trhani zubu...takze jsem se ani neptala na leky.ktere se daji pouzit do 72 hodin od styku...chtela bych vedet vas nazor.....mam jeste skoro den cas na pripadne leky...ale nevim jestli vzhledem k riziku by mi je nekdo napsal...dekuji za odpověď

Mgr. Jan Sattran

Odpověděl: Mgr. Jan Sattran, 4. 1. 2022

Dobrý den,

Souhlasím s informací od sestry na infekčním oddělení. Z popsaného je opravdu naprosto nepravděpodobný přenos, že není potřeba uvažovat o PEP. Riziko přenosu infekce zde existuje, ale u jiných onemocnění (kapavka, syfilis, HPV, chlamydie), ale HIV je opravdu naprosto nepravděpodobný.

Slinami se HIV nepřenáší, takže u co se týká pasivní části orálního dráždění se nemusíte obávat. Co se týká Vaší stimulace penisu, tak pokud nedošlo k ejakulaci a neměla jste ústa poraněná, nemějte z HIV obavy (pokud nedošlo k selhání kondomu).

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 183
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.