On-line poradna

Oral i sex 3 5. 1. 2022

Uživatel: Nikol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, moc děkuji za odpověd, jestě mě napadá poslední věc,,,,,,po orální stimulací jsme nasadili kondom a měli vaginální sex, během toho partner vlhkýma prstama od mého sekretu stimuloval anál poté penis s vlhkým kondomem od mého sekretu vnořil do análu, soulož chvíli proběhla, pak jsme sundali kondom a dali nový se kterým jsme dokončili styk vaginální... a napadla me ještě jedna situace.....když se na konci udělal do kondomu a s penisem uvnitř mne a já měla vyvrcholení chíli po něm (s penisem uvnitř), když ho vytáhl sperma bylo v rezevoáru a drobet okolo žaludu,,,, na kořeni penisu jak končila gumička od kondomu jsem si všimla drobet bílé tekutiny,,,, penis nebyl tak ochablý, kondom držel na něm i po aktu dobře,,,,je možné ,že by se tam mohlo dostat drobet sperma nebo spís to byl můj sekret i tak to vypadalo,,,,,,,ted ta hlavní teoretická otázka.....pokud by se při styku mi na vagíně udělala nějaká oděrka,kerá nebyla nějak vidět a nekrvácela bylo by se možné takto nakazit hiv nebo musí být vidět krev....to stejné,kdyby mel kondom a udelal se do anaálu tak jestli z toho konce kondomu,když by byl ve mně a měla bych někde trhlinu na konečníku o které bych nevěděla lze se takto hiv nakazit, děkuji moc za odpověd,,,,,,,je vidět,že ikdyž jsem se snažila být opatrná je stejně mnoho situací ze kterých mám strach,,,

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 1. 2022

Dobrý den, na vás dotaz vám již odpověděla sestra na infekčním oddělení i kolega Sattran. Chtěli bychom vás požádat, abyste netapetovala poradnu opakovaným vkládáním velmi dlouhých dotazů na stejné téma. Způsoby přenosu vám již byly vysvětleny, stejně tak jsou základní způsoby přenosu uvedeny na našem webu www.hiv-prevence.cz. Sama musíte zhodnotit, jestli došlo k některému z možného způsobu přenosu - my jsme s vámi u aktu nebyli a nedokážeme to říct. Můžeme vám odpovědět pouze obecně tak, jak se to již stalo.

Pokud byste i nadále tapetovala poradnu stejnými dotazy, byli bychom nuceni, ač neradi, omezit vám přístup do poradny. Děkujeme za pochopení.

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 183
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.