On-line poradna

Orální sex 6. 9. 2019

Uživatel: Milan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den Chtěl bych se zeptat, zda se mohou projevit příznaky primoinfekce již 11. den? Měl jsem oboustranný orální sex se ženou. Vaginální sekret mi do úst pronikl, ale nejsem si vědom žádného poranění v ústech. Poté jsem vyvrcholil do úst ji já.V 11. den mě začalo pálit v krku a cítil jsem bolestivé uzliny na krku a pod čelisti.. Začal jsem z toho být velice nervózní po 3 dnech stresu se skoro každou noc jednou vzbudim a objeví se chvilkovy pot po celém těle, který ale hned odejde a já zase usnu a ráno jsem nespocen. Nemám zatím vůbec žádnou horečku ani přes den ani v noci. Mám zánět hltanu, který jsem léčil 8 dni sám a teď 3 dny beru antibiotika, ale zatím necítím žádné zlepšení. Uzliny v podpaží a trislech se mi zdají v pořádku. Ty na krku mi řekla doktorka ze mohou zánětem se zvětšit a být citilive. Normálně jinak funguji v práci i sportuji nejsem nijak unaven. Vím ze se u někoho žádné příznaky nemusí projevit vůbec , ale když už se projeví mohou být takto mírné, ze by mi dovolily sportovat nebo je to myšleno ze když už se objeví primoinfekce tak člověka vyřídí ze je rad, ze leží v posteli? Muže ten noční pot souviset se stresem? Co se mi objevil ten krk jsem pořad nervózní a myslím jen na nejhorší. Je orální sex opravdu bezpečnější sexuální praktika? A je při něm tezsi přenést infekci z ženy na muže? Děkuji za odpověď.

Johana Pařezová

Odpověděla: Johana Pařezová, 8. 9. 2019

Dobrý den,

podle zdravotních obtíží nelze určit Váš HIV status. Příznaky primární infekce se objeví pouze u někoho, bývá to mezi 2.-6.týdnem po rizikové styku. V 90% je přítomna horečka nad 38,5°C.Jediná jistota je zajít se otestovat na protilátky HIV, 3 měsíce po riziku.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.