On-line poradna

Oraquick 6. 1. 2022

Uživatel: Lucka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den...na zkousku jsem. Si koupila test oraqucik....nikdy jsem zadne projevy nemoci nemela a jsem 4. Měsíce po poslednim sexu....sex chraneny s kondomem...jen chvii oralni sex ja jemu bez kondomu a bez ejakulace do ust.zadna ktev zadne poraneni..test mi ukazala carku a ctvrt...ta druha nesla ani vyfotit a byl tam jen naznak na kraji,cely proužek tak nebyl.kontrolni byla normalbi...po 15 minutách jsem si znova vytrela pusu druhym testem a ten po 20 minutách kdy se ma to hodnotit ukazal kontrolni carku jinak byl uplne cistej bez naznaku druhe carky ... upřímně jakymu mam verit..v navodu se pred testem nesmi min. 15 pit a jist což jsem dodrzela u obou....jsem na nervy....dekuji

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 7. 1. 2022

Dobrý den, testy oraquick nejsou určené pro domácí použití. Pokud jste je i přesto použila pro samotestování, s případnými dotazy na výsledek testu je potřeba se obrátit na výrobce nebo prodejce.

Pokud vám test vyšel reaktivní, ověření (konfirmace) se má provádět laboratorním testem, nikoliv stejným testem stejného výrobce.

Opakovaně v poradně varujeme před domácím použitím testů, které nejsou určeny k domácímu testu, pokud se i přesto rozhodnete test použít doma, postupujte přesně podle návodu, pokud toho nejste schopná, je dobré se obrátit na profesionály.

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 183
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.