On-line poradna

Orientační test 6. 4. 2021

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, provedl jsem si domácí rychlo test ora qucik. Píchl jsem se d prstu a několik kapek otřel na plošinku testu. Ten zrůžověl a po chvilce ukázal negativní výsledek. Chci se zeptat zda byl můj postup správný a zda test je validní. Ps: omlouvám se, že jsem svůj dotaz napsal do špatné kolonky, pozitivní nejsem, jen jsem si dělal orientační test.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 7. 4. 2021

Dobrý den, jak jsme zde již psali mnohokrát, Test OraQuick ADVANCE® HIV-1/2 je určen pro použití jako test prováděný v místě poskytování zdravotní péče (point-of-care) při diagnóze infekce HIV-1 a HIV-2. Hned první věta v návodu k použití je "Pouze pro použití profesionálními zdravotnickými pracovníky." Nejedná se tedy, jak uvádíte, o domácí rychlotest.

V našich zdravotnických zařízeních tento test nepoužíváme, a proto Vás - pokud se rozhodnete i přes varování v návodu udělat si test doma - musíme odkázat na návod (příbalový leták). Dle sdělení výrobce, pokud je test provedený dle návodu, je dostatečně spolehlivý po 3 měsících od rizika. Pokud návod k použití nemáte, je ke stažení např. zde.

Protože jsme vám test neprováděli a ani jsme u jeho provádění nebyli přítomni, nemůžeme vám sdělit, jestli jste test provedl správně a jestli je jeho výsledek spolehlivý. Pokud si nejste jist svým postupem, doporučujeme obrátit se na některou z poraden, kde se testy provádějí profesionály. Seznam našich checkpointů najdete na webu www.hiv-testovani.cz.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 175
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.