On-line poradna

POhlavní sekret 12. 11. 2022

Uživatel: Ema, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Hezký den, všude se uvádí, že na wc neni možné se hiv nakazit. Dnes jsem v divadle bohužel byla nucena si sednout na prkénko, měla jsem velké potíže... Prý to neni možné, vir hned hyne..a všude čtu, že se to nachází v pohlavním sekretu. Ale děsí mě, kolik žen má pohlavní sekret často na posdní prádlo při infekci nebo čemu všemu...a bojim se, že předemnou taková žena seděla a její pohlavní sekret, tam mohl být. Mohli by jste mi prosím toto objasnit? Musí jít vyloženě o pohlavní styk...nebo by stačilo právě kdyby se to vyskytlo na wc a někdo si tam sednul a dostane se to tudíž na jeho pohlavní sliznici. Snad mě chápete, moc děkuji za Vaší odpověd. Ema

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 12. 11. 2022

Dobrý den, je to přesně, jak píšete. HIV se na toaletě přenáší tehdy, pokud se na ní vykonává nechráněný pohlavní styk, případně se na ní injekčně aplikují drogy. Pouhým společným sdílením toalety se HIV nepřenáší.

Chtěli bychom vás požádat, než napíšete do poradny další dotaz, abyste si prošla způsoby, jakými se HIV přenáší. Všechny jsou uvedeny na webu www.hiv-prevence.cz.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 205

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.