On-line poradna

Pomluva 10. 10. 2023

Uživatel: Adam, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, před rokem jsem se ve zlém rozešel s přítelem. Po rozchodu si založil profil na seznamce, kde se vydával za někoho jiného a chvilku si se mnou psal. Začal psát, že jsem HIV pozitivní, že mě (spolu s jeho nynějším přítelem) viděli v registrech pozitivních a že to má od nějaké lékařky, kterou nechtěl jmenovat kvůli "lékařskému tajemství". Pak jsem ho potkal v klubu, kde to samé říkal i před kamarády. Napsal mi to i další den do sms. Neřešil jsem to, ale nedávno jsem ho potkal a řekl mi to samé do očí. Nikde určitě vedený nejsem, na testy chodím pravidelně a vždy negativní. Lze tohle chování nějak řešit/postihnout? Všechny zprávy mám uloženy. Děkuji moc za odpověď.

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 5. 1. 2024

Dobrý den,

mrzí nás jednání, kterému jste vystaven, a současně se omlouváme za zpoždění s odpovědí. Bývalému příteli můžete pohrozit, že na něj podáte trestní oznámení kvůli pomluvě, případně že ho budete žalovat a požadovat kompenzaci za jeho jednání. Pokud byste se rozhodl další kroky skutečně udělat, je nutné zdokumentovat si, co se stalo - mít k dispozici písemné doklady nebo svědectví kamarádů. Pokud byste další kroky potřeboval probrat konkrétně, můžete nás kontaktovat na e-mailu pravnik@aids-pomoc.cz.

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 236

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212