On-line poradna

Přenos 9. 2. 2023

Uživatel: Tereza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den,dělám s oblečením.Stalo se mi,že jsem sáhla na zaschlou krev a měla jsem oděrku.Krev mi netekla.Pak tu máme nastřelovací pistolky na slevy a často se stává,že se o ní někdo píchne plus ještě čipy o které se taky každou chvíli někdo píchne.Dřív jsem to neřešila,ale teď tu máme kluka co je na kluky a mám strach. Pichla jsem se naposledy o tu pistolku,ale krev mi netekla hodně povrchové.Musí prosím při nákaze téct krev?Vím,že HiV vir umírá do 8minut tady je nákaza minimální,ale co třeba hepatitida C?Na hepatitiduB jsem očkovaná.Vím ,že jste poradna pro HIV,ale na hepatitidu jsem nenašla poradnu.Mám si raději dojít na odběry?Po jaké době?.Předem Vám děkuji.S pozdravem Tereza

Bc. František Cinger

Odpověděl: Bc. František Cinger, 13. 2. 2023

Dobrý den, přenos viru HIV touto cestou není možný. Virus HIV není příliš odolný. Mimo organismus přežívá velmi špatně a pouze krátkodobě. Pokud s Vámi pracuje homosexuál, tak to také není důvod k obavám. Na testy je možné zajít, více informace o testovacích místech naleznete zde HIV testování (hiv-testovani.cz). Testujeme na více pohlavních infekcí, naši poradci Vám před testem poradí co, jak a proč doporučujeme otestovat.

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 213

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212