On-line poradna

přenos při masturbaci 11. 12. 2015

Uživatel: pepan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Prominte pane doktore, že zase píšu: tady je odkaz na ten článek: webofknowledge v oficiálním lékařském časopise a bylo to i několikrát citované v dalších časopisech a v lékařských knihách http://cel.webofknowledge.com/InboundService.do?product=CEL&SID=Y1wIy71vpvqkov9YqqY&UT=WOS%3AA1988N564900025&SrcApp=Highwire&action=retrieve&Init=Yes&SrcAuth=Highwire&Func=Frame&customersID=Highwire&IsProductCode=Yes&mode=FullRecord Já vím, že se sem nemají dávat odkazy, ale je to článek v lékařské časopise a není moc známý a stalos e to . Já jsem naopak od toho nakaženéího to semne tam nedával naschvál. ale na té ruce to semeno byl, když jsem si všimnu že ta ruka je mokrá jsem, šel hne omýt a utíkal jsem pro profilaxy . ale měl jsem jen truvadu..a neměl jsem kaletru. nezlobte se že sem píšum zase

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 15. 12. 2015

Toto je poradna, ne odborné diskusní fórum.

Vy buď názor poradce akceptujete, nebo ne.

Povím Vám jiný příklad z medicíny.

Když pojedu do ústí Orinoka nebo do Ghany, tak si koupím moskytiéru a nasadím si antimalarika. Jde o oblasti s vysokým výskytem malárie.

Malárie se ve středověku vyskytovala i na jižní Moravě. Komár Anopheles, který malárii přenáší, tam dodnes žije (sám jsem ho tam pozoroval). Přesto tam již několik set let nebyla malárie diagnostikována. Ale nelze vyloučit, že při dnešním cestování tam zabloudí někdo od Orinoka, kdo bude malárii mít a komár se jeho krve napije.

Přesto pokud pojedu na jižní Moravu tak podobně jako většina lidí si antimalarika nenasadím a ani si nebudu brát moskytiéru. Vy nejspíše ano. S tím nasazením antimalarik při cestě do Hodonína byste mohl mít problémy, protože většina lékařů by nepovažovala za vhodné Vám je napsat. Ale nakonec byste asi někoho našel.

A podobné je to s Vaší obavou z přenosu HIV při vzájemné masturbaci.

Takže považujte to za pravděpodobné. Je to Váš názor a asi Vám ho nikdo nevymluví. Ale není to většinový názor a není odborně podložený (studie z osmdesátých let opravdu nelze považovat za neoddiskutovatelný fakt, navíc víme, že až polovina osob s původně nejasným přenosem nakonec připustila rizikové chování). Hlavně ale pak nepodceňujte reálné riziko. Ten kdo si bere antimalarika při cestě na jižní Moravu si je totiž často nenasadí při cestě k Orinoku. A ti, co se obávají nákazy virem HIV při nereálné situaci, pak mnohdy podcení opravdu rizikové chování, tedy nechráněnou soulož.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.