On-line poradna

Primoinfekce 13. 11. 2020

Uživatel: Andrej, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den Pred 19 dnami som mal nechraneny oralný sex s prostitutkou, po par minutach (5-10) som uvedomil čo robim za hluposť tak som to ukončil. (bez ejakulacie). 10 min na to som si penis namazal pripravkom na desinfekciu ruk na bazi alkoholu (ja viem ,hlúpošt) uvedomujem si že riziko pri orale je minimalne, no stale existuje. Po 3 ďnoch som začal pocitovať svrbenie v koncovej časti močovej trubice, no nie pri močeni, a celkovo zdurený žalud, par dni na to sa zvýšila citlivosť semenikov, 11-12 deň spodná časť chrbta - možny zápal prostaty, následne pobolievať podbruško a mezi konečnikom a semenikmi ,11-12 deň spodna čast chrbta - možny zápal prostaty, výtok som ani raz nemal. Po 14 dňoch mi začal mierny prujem , bolesti svalov, 2 dni bolesti hlavy, klbov, pocit horečky (realne 37C ) ,chorobná únava ,18. deň potenie počas noci a nekludný spanok. Zdúrene uzliny mam mierne len na krku ( nič nevyčajne pre mna pri nachladený) v podpaži ani na trieslach som zväčenie nedetekoval. Každy den len čitam všetko o HIV na rôzných člankoch a už mam z toho riadne depresie. Je možne sa počas orálu nakazit viac než jednou pohlavnou chorobu súčasne ? Pokiaľ ano, môže sa jednať o primoinfekciu ?

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 13. 11. 2020

Dobrý den, příznaky akutní infekce HIV najdete popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz, na web odkazujeme před vložením dotazu.

Během nechráněného orálního styku se můžete samozřejmě nakazit především jinými infekcemi, než HIV, jejich počet je omezen pouze tím, kolik jich má váš sexuální protějšek.

Naše poradna vám nemůže nahradit lékařské vyšetření, byť byste své zdravotní problémy popsal sebelépe. Místo léčení na internetu bude určitě pro vás bezpečnější, pokud máte zdravotní obtíže, navštívit vašeho praktického lékaře.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 170
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.