On-line poradna

Příznak 4. 10. 2015

Uživatel: Alex, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, chci se zeptat, jak se poznají zvětšené uzliny (zejména v podpaží a na tříslech) to tam jsou nějaké výrůstky (boule), které jsou vidět a po pohmatu cítit a mají nějak bolet?. A nebo, to také může být, že to běžný člověk bez lékaře nemusí poznat?. Protože musím říci, že po 7 týdnech od rizka (ke konci sedmého týdne) objevil zánět hltanu (takové rudé mapy na hltanu) teplota ale max 37,2 kašel, rýma, teď jsem se probudil mírně spocený, ale jinak mi je fajn. Schválně neberu prášky, abych neovlivnil příznaky, tak jen cucám pastylky. Jinak musím podpořit toho chalana zo Slovenska, myslím si že budeš OK (psychyka ti dokáže udělat všechny příznaky HIV, já to mám totiž podobné) držim ti palce. Děkuji všem co jsem píšou a celému týmu zde!.

Michael Jettmar

Odpověděl: Michael Jettmar, 6. 10. 2015

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Zvětšené lymfatické uzliny, které se objevují vždy páru (tzn. máte-li uzlinu zvětšenou v levém podpaží, budete jí mít zvětšenou i v pravém podpaží). Uzliny nebolí, jsou to zvětšené boule/nebo bulky. Takových bulek si určitě všimnete.

Pěkný den.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.