On-line poradna

Príznaky 11. 11. 2021

Uživatel: Maťo, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň mám asi už len poslednú otázku lebo ste mi tú poslednú vymazali nevadí nehnevám sa viem že som otravný koľko prosím vás trvajú príznaky viem že začínajú 2-4 týždeň len kedy odznejú čítal som 2 až 6 týždňov mám 9 týždeň od styku príznaky mi začali 2 týždeň a zdá sa mi že odznievaju už príliš dlho mám podozrenie z infikovania HIV bol to platený styk dávam si pozor na zranenia a nestretávam sa so ženami na test idem o 3 týždne ďakujem za odpoveď.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 11. 11. 2021

Dobrý den, dotazy v poradně nemažeme proto, že by byly otravné, ale tehdy, když porušují pravidla poradny, kterých není mnoho. Jedno z nich je, že se do poradny nedávají dotazy, na které lze odpověď dohledat na našem webu www.hiv-prevence.cz.

Stejně jako i tento, i váš minulý dotaz zřejmě porušoval pravidla poradny. Na našem webu www.hiv-prevence.cz v sekci příznaky vysloveně stojí napsáno:
Akutní primární infekce (primoinfekce) trvá většinou 1 až 2 týdny, obvykle ne déle než tři týdny a odezní vždy spontánně.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.