On-line poradna

příznaky HIV 31. 3. 2015

Uživatel: Věrka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, ano i já jsem se chovala nezodpovědně a dnes psychicky trpím. Před rokem a půl jsem měla nechráněný pohlavní styk. Ne že bych nechtěla kondom, ale prostě to s ním nešlo a tak na konec jsem udělala tu hloupost. Nevím proč člověk přemýšlí až když je pozdě. Asi tak po dvou měsících mě začalo bolet v krku, ale nic víc pak se mi začaly dělat pupínky na nohách a v oblasti bederní páteře, ale byly vždy tak dva tři, světlé, nebyly skoro vidět a svědily, pak zmizely a už se neobjevily. Během té doby až do teď jsem byla dvakrát nemocná jednou s teplotou, podruhé menší nachlazení, vždy tak do týden vyléčena. V současné době, mě asi tak měsíc trápí slabost v dolních a horních končetinách. Trochu mi to připomíná bolest jako před nachlazením, ale to nemám. Bojím se, že je to už pokročilé stádium. K Vám do Domu světla jsem šla už hodně krát, ale vždy jsem musela odejít, nedám to a nevím co mám dělat. Jak se na to mám připravit, to asi neví nikdy. Asi bych se smířila s tím, že jsem HIV pozitivní, ale nesmířím se s tím jestli jsem někoho nakazil (mého přítele). Říkám si proč já bych měla mít to štěstí a být zdravá, když jsem se takhle chovala.Hrozně se bojím.

Tomáš Novotný

Odpověděl: Tomáš Novotný, 9. 4. 2015

Verko,

priznaky, ktere popisujete spolu s odstupem casu od rizika, po kterem se objevily, nam naznacuji, ze nesouvisi s nakazou virem HIV. Vzhledem k tomuto faktu bych Vam doporucil prijit a nechat se otestovat bez nervozity. Budete se citit lepe.

TN

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 217

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212