On-line poradna

příznaky HIV 31. 3. 2015

Uživatel: Věrka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, ano i já jsem se chovala nezodpovědně a dnes psychicky trpím. Před rokem a půl jsem měla nechráněný pohlavní styk. Ne že bych nechtěla kondom, ale prostě to s ním nešlo a tak na konec jsem udělala tu hloupost. Nevím proč člověk přemýšlí až když je pozdě. Asi tak po dvou měsících mě začalo bolet v krku, ale nic víc pak se mi začaly dělat pupínky na nohách a v oblasti bederní páteře, ale byly vždy tak dva tři, světlé, nebyly skoro vidět a svědily, pak zmizely a už se neobjevily. Během té doby až do teď jsem byla dvakrát nemocná jednou s teplotou, podruhé menší nachlazení, vždy tak do týden vyléčena. V současné době, mě asi tak měsíc trápí slabost v dolních a horních končetinách. Trochu mi to připomíná bolest jako před nachlazením, ale to nemám. Bojím se, že je to už pokročilé stádium. K Vám do Domu světla jsem šla už hodně krát, ale vždy jsem musela odejít, nedám to a nevím co mám dělat. Jak se na to mám připravit, to asi neví nikdy. Asi bych se smířila s tím, že jsem HIV pozitivní, ale nesmířím se s tím jestli jsem někoho nakazil (mého přítele). Říkám si proč já bych měla mít to štěstí a být zdravá, když jsem se takhle chovala.Hrozně se bojím.

Tomáš Novotný

Odpověděl: Tomáš Novotný, 9. 4. 2015

Verko,

priznaky, ktere popisujete spolu s odstupem casu od rizika, po kterem se objevily, nam naznacuji, ze nesouvisi s nakazou virem HIV. Vzhledem k tomuto faktu bych Vam doporucil prijit a nechat se otestovat bez nervozity. Budete se citit lepe.

TN

Obrázek č. 238
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212