On-line poradna

Prosba 18. 9. 2015

Uživatel: Karel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den milá poradno, měl bych takoví všeobecný dotaz nebo problém. Bohužel jednou jsem se dopustil rizikového chování. Sex byl s prezervativem, ale orální sex byl bez ( žena prováděla mě). nevěnoval jsem tomu pozornost spíš z nevědomosti že bych se tímto způsobem mohl nakazit. Žil jsem takto v nevědomosti asi cca 1,5 roku. Pak jsem našel Vaše stránky a poradnu. Po přečtení starších dotazů při riziku přenosu orální cestou jsem se začal strachovat o svoje zdraví a zdraví partnerky a dětí. Zašel jsem si na testy k praktickému lékaři a ty dopadly negativně, ale bohužel jsem se nějak psychicky složil a nevím jestli tento výsledek mám považovat za spolehlivý. Pak jsem už provozoval nechráněný sex jen s manželkou. Chtěl jsem se poradit mám zajít k praktickému lékaři a svůj strach mu říct a nechat opakovat test? Od minulého testu uplynulo půl roku, kdy se strachuji a skoro vůbec nespím. Také trpím auto imunitním onemocněním a mám strach že budu v těch několika málo procentech kdy se virus v krvi zjistí po delší době. Beru léky kortikoidy, ale zase si říkám že test po cca 1,5 roce by ty protilátky by měli být vytvořené i když beru léky. Prosím o radu co mám dělat opakovat test a nebo vyhledat pomoc jiného odborníka? Moc děkuji za Váš čas a odpověď. Taky přeji hodně síly a času na pomoc ostatním je to skvělé co děláte. Ještě jednou děkuji za odpověď a omlouvám se za dlouhý dotaz.

Lenka Vrzalová

Odpověděla: Lenka Vrzalová, 21. 9. 2015

Dobrý den Karle, děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru. Ptáte se, zda-li máte jít na testy na protilátky HIV, i když už jste testy absolvoval a testy dopadly negativně. Jako riziko, kdy mohlo dojít k přenosu popisujete orální sex. Orální sex je považován za rizikovou sexuální praktiku, ale výsledek Vašich testů byl po roce a půl od rizika negativní. Výsledek bych tudíž považovala za spolehlivý. Píšete, že se bojíte o své zdraví a zdraví Vaší rodiny, děláte si starosti a přemýšlíte o dalším testu. Je vidět, že Vám na Vaší rodině záleží a je přirozené, že o ně máte strach. Pokud víte, že by Vás to uklidnilo, dojděte si na test, ale možná by bylo lepší si o Vašich obavách s někým promluvit, a třeba je někdo ve Vašem blízkém okolí ke komu máte důvěru a kdo by Vás rád podpořil. Držím Vám palce. Lenka Vrzalová

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 155
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.