On-line poradna

Prosim o odpoved 23. 2. 2023

Uživatel: Klára, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Před 7 měsíci jsem použila vibrátor od kamarádky. Nevím jestli ho dezinfikovala. Vím, že ho třeba 2 týdny nepoužívala. Opláchla jsem ho vodou a použila lubrikant. 3-4 týdny potom jsem dostala zánět průdušek (suchý/bolestivý kašel, rýmu, teploty(37,5), bolest v krku(1-2 dny), prostě to co patří k tomu patří).Druhý den po tom co jsem to použila(análně) jsem dostala bolesti břicha, lehký průjem, nevolnost(lékař posoudil jako střevní chřipku)i zvětšené uzliny v břiše, ale ty zmizly. Potom tom zánětu průdušek se mi zvětšily uzliny úplně všude (třísla, na mnoho částech krku, v podpaždí, asi na žebrech, v bicepsu) trvají což už je5-6 měsíců. Myslíte, že to je HIV, nebo nějaká jiná nemoc?

Bc. František Cinger

Odpověděl: Bc. František Cinger, 24. 2. 2023

Dobrý den, virus HIV není příliš odolný. Mimo organismus přežívá velmi špatně a pouze krátkodobě. Proto pokud nebyl vibrátor používaný 2 týdny, riziko HIV nehrozí. ALE je možná nákaza jiných sexuálních infekcí, případně infekcí obecně. Konzultujte s lékařem a můžete zajít na testy STI. Místa kde testujeme anonymně a zdarma najdete zde HIV testování (hiv-testovani.cz).

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 213

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212