On-line poradna

Prosím o reakci 5. 5. 2015

Uživatel: Lenka, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, minulý týden jsem zde položila dotaz na riziko nákazy HIV v situaci, kdy vám někdo prskne do oka za předpokladu, že by v dané slině byla přítomná krev, například z krvácejících dásní, když jsem měla navíc podrážděné oči od alergie a prasklou žilku v oku. Chtěla jsem vědět, zda mám jít k vůli tomuto na testy. Všimla jsem si, že řada dotazů položených i několik dní po mém jsou zodpovězeny, můj však nikoliv. Chci se proto jen zeptat, zda má smysl ještě čekat na odpověď nebo už sem koukat nemám, protože zůstane nezodpovězen. Pokud zůstane bez odpovědi, napište prosím alespoň proč. Nechci vaši poradnu nijak zatěžovat, jsem těhotná a zkrátka se více bojím, protože nejde jen o mě. Napadlo mě už že dotaz vám asi přijde příliš absurdní na to, aby se zodpovídal, pokud tomu tak je tak mě to mrzí, protože na řadu dotazů, které lidé pokládají stále dokola trpělivě reagujete, ačkoliv by si tazatelé mohli svou odpověď přečíst v několika předešlých totožných dotazech. Kdybych zde našla zodpovězenou otázku, která všemi atributy odpovídá té mé, určitě bych se zbytečně nezeptala. Asi je můj dotaz z kategorie "úzkostlivý", ale je vystavěn na logických pochybnostech, které jsem zde na poradně chtěla vyjasnit. Tak nějak mám pocit, že nepatří mezi dotazy, které si "nezaslouží reakci", když může být zodpovězen i dotaz typu, zda se někdo může nakazit od cizince. I tak vám ale velmi děkuji za vaši činnost, poradna je báječná a je vidět, že za ní je kus obrovské práce. Přeji vám všem krásný den.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 5. 2015

Dobrý den, Lenko,

chceme, aby naše odpovědi byly zcela správné, a proto je v naší poradně několik desítek odborníků. Někdy se ale stane, že si naši "řadoví" poradci nejsou jisti odpovědí, zejména pokud se jedná o různé konstrukce, teoretické situace a nebo je dotaz velmi složitý. V takovém případě poradce postoupí dotaz specialistovi. Stejně tak se stalo i ve Vašem případě. Váš dotaz byl předám Mgr. Tomášovi Novotnému, který je externistou, a proto není rychlost odpovědí taková, jako u ostatních dotazů. Prosím, buďte ještě chvíli trpělivá, předpokládám, že dotaz bude do konce týdne zodpovězen.

Děkuji za trpělivost a za všechny kolegy také za Vaše pochvaly.

Obrázek č. 240
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212