On-line poradna

rna pcr test 2. 9. 2015

Uživatel: marek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den. Nejsem platce zdravotniho pojisteni a 6 mesicu od nechraneho styku a nasledujicich problemech jsem si v nrl zaplatil hiv1 pcr rna test. Zvolil jsem danou metodu, protoze byla nejdrazsi, ma byt primo na vir a tedy jsem myslel ze je nejpresnejsi. Nasledne jsem se docetl ze slouzi k diagnostice nemoci v pocatecni fazi a jako diagnosticky se neuziva z duvodu castych, falesne pozitivnich vysledku, a uziva se jen jako jeden z testu u lidi, kteri meli pozitivni ab/ag test. Mi vsak vysel vysledek negativni a chci se zeptat, jaka je spolehlivost teto metody a zda muze po 6 mesicich generovat falesne negativni vysledek, pokud ano, tak z jakych duvodu. Dekuji.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 2. 9. 2015

Jak sám správně píšete, tak se nejedná o diagnostickou metodu k průkazu HIV infekce. Její hlavní výhodu je jen to, že může reagovat nejdříve ze všech známých vyšetření (už třeba po dvou týdnech od nákazy). Falešně pozitivní reakce jsou možné. Nicméně pravděpodobnost, že by se metodou PCR po šesti měsících nezachytila HIV infekce se blíží nule. Běžný screeningový HIV test by Vás vyšel asi dvacetkrát levněji. Navíc existuje i možnost jeho bezplatného provedení a jeho spolehlivost při negativním výsledku by byla po šesti měsících srovnatelná.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.