On-line poradna

Spolehlivost tesru 6. 12. 2021

Uživatel: Peter z, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den. V roce 2018 jsem se byl testovat v sanitce. Odber krve z prstu. Pak sestricka odebranou krev smichala s latkou a otestovala. Vysledek negativni. Jak mi na miste rekla, tyto testy jsou spolehlive. Omyl se muze stat pouze tak, ze by test vysel falesne pozitivni. Nikoliv falesne negativni. Pokud mi tedy vysel negativni test, mohu se na nej spolehnout? Muj lekar mi sdelil, ze testy spolehlive jsou, jinak by se nedelaly. Ale pak jsem slysel v radiu lekare, ktery pri nejake diskuzi hovoril o tom, ze se na ne spolehnout neda. Ptam se proto, jelokoz mam nejake zdravotni problemy, tyto jsou vsak pravdepodobne z jinych pricin. Zrejme nepatrim do rizikove skupiny, avsak v tom obdobi jsem mel partnerku, ktera "svata" rothodne nebyla, toto jsem se bohizel dozvedel po nekolika mesicnim souziti. Dekuji

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 6. 12. 2021

Dobrý den, testy INSTI, které podle vašeho popisu vypracování testu, byly ve vašem případě použity, mají vysokou spolehlivost srovnatelnou s laboratorními testy. podmínkou však zůstává, že musí být provedeny alespoň po 3 měsících od rizika.

Pokud tato podmínka byla splněna, je potřeba hledat příčinu problémů jinde.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.