On-line poradna

Strach z možné nákazy - chráněný sex a borelióza 21. 11. 2022

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, zhruba před sedmi týdny jsem měl sex s neznámou ženou, vše však probíhalo bezpečně - žádné líbání, vše s ochranou, sprcha před i po. Sex trval zhruba 15 minut a kondom byl nalubrikován k tomu určeným gelem. Na konci mi pak zmíněná žena sundala rukou kondom a dokončila masturbací, kdy na své ruce pravděpodobně měla trochu vaginálního sekretu. Je v takovém případě možná nákaza HIV? Jsem z toho nervózní, protože mi před čtyřmi týdny doktorka diagnostikovala boreliózu (20 dní antibiotika doxybene) a stále se cítím slabě s občasnou bolestí hlavy (horečku ani bolesti kloubů či zvětšené uzliny jsem neměl). Předem děkuji.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 23. 11. 2022

Dobrý den, způsoby přenosu HIV najdete popsány na našem webu www.hiv-prevence.cz. Vaginálních sekretem se HIV přenáší, proto, pokud mohlo dojít k vtírání vaginálního sekretu na vaši sliznici a tedy mohl se teoreticky dostat virus do vašeho krevního oběhu, riziko přenosu nelze vyloučit. Je možný přenos také dalších infekcí, např. kapavky, syfilis, chlamydií nebo žloutenky. Riziko přenosu HIV je v tomto případě spíše teoretické, zcela vyloučit ho ale nelze. Doporučujeme zajít si na test po 3 měsících od rizika. Pokud máte opakovaně sexuální kontakty s neznámými partnerkami, je vhodné chodit na testy pravidelně.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 205

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.