On-line poradna

Test 10. 2. 2021

Uživatel: Tom, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den je me lito ze ze mě můžete a mam pocit ze jen na to co se vám hodí. Ja myslel ze chcete pomoct. Jen sem se ptal jestli po 95 a 105 dnech odběr z krve negativ, to můžu uzavrit? Navzdory uz prez mesic uzliny v trislech a pobolivani pod pazi a bily jazyk ? Urcite by to zajímalo a ostatní . Nezlobte se ale chování poradny me někdy zarazi . Nemam kde jinde se informovat a mrzí mě to. Dekuji

Mgr. Jan Sattran

Odpověděl: Mgr. Jan Sattran, 10. 2. 2021

Dobrý den,

nevím, nač narážíte při stížnosti. Pokud nějakou máte, uděláte dobře, když napíšete e-mail některému konkrétnímu pracovníkovi ČSAP. Poradna není vhodné místo na takovéto vzkazy. Pokud budete chtít využít jiné cesty získání informací ohledně testování HIV, je možností více ať už u státních, či nestátních institucí (Váš obvodní lékař, infekční oddělení nemocnice, Zdravotní ústav, různé soukromé laboratoře,...)

Co se týká testů po zmíněné době, tak za diagnostický test se považuje laboratorní test 3 měsíce od rizika. Dva měsíce po riziku je laboratorní test již na velmi podobné úrovni spolehlivosti jako po 3 měsících (pokud nebyla dlouhodobě užívána antibiotika, či kortikoidy). Stoprocentní není test žádný. Opakuji informaci, že za diagnostický je považován test po 3 měsících. U rychlotestů je samozřejmě lepší vyčkat zmíněné 3 měsíce také.

Pokud by Vaše příznaky byly příznaky primoinfekce, je velmi nepravděpodobné, že by testy virus neodhalily (je to odvislé od průběhu příznakové infekce).

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 173
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.