On-line poradna

Test po dvou měsících od rizikového styku 12. 1. 2022

Uživatel: David, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Rizikový styk jsem měl přibližně přes 8-9 dny a od 5-7 dne pociťuji nepříjemný pocit v krku velmi lehce "knedlík", únavu, bolest šíjí a rukou, bolest lymfatických uzlin v podpaží a tříslech (ta už přestala) a celkovou únavu těla. Zkoušel jsem si zkontrolovat lymfatické uzliny a nezaznamenal jsem, že by byly nějak zvětšené, ale úplně to neumím poznat. Spíš na místech kde by měly být cítím nepříjemný pocit až bolest / ztuhlost. Byl jsem na kompletních testech 5 pohlavních chorob z moči + HIV z krve v Pražském Medicínské centru a vše vyšlo negativní avšak vím, že ten pro HIV je zatím nejspíše nevypovídající když to bylo teprve pár dnů od styku (přesněji 4 dny od styku s druhou ženou a 9 od styku s první), který byl s ochranou a dával jsem si pozor a 100% byl žalud krytý prezervativem. Pár dnů předtím jsem však měl chvilkový nechráněný orální (ona mně) a chráněný pohlavní styk s neznámou ženou. Každopádně jsem z toho všeho velmi ve stresu a skoro nespím a nemůžu myslet na nic jiného. Byl jsem u urologa a nalezl mi v moči lehký zánět a nasadil mi antibiotika Cortimoxazol AL Forte 800 mg/160 mg. Je tedy možné, že jsem pozitivní nebo je to spíše vsugerováno stresem a únava nejspíše tím lehkým zánětem či jiným onemocněním? Chtěl bych na testy zajít co možno nejdříve - už po dvou měsících, protože to čekání mě zabíjí, byl by tento test validní i když jsem týden bral antibiotika? Dnes je to přesně 14 dnů od styku s první ženou (nechráněný orální a chráněný pohlavní styk) a pociťuji pouze slabost, lehkou bolest krknu na kterou i zapomenu, celkem výraznou únavu (avšak se nedá říct, že bych nějak dobře spal), a celkový neklid a stres, nepříjemné pnutí až bolest na krku (spíše šíje), podpaží spíše u tricepsů a občas lehce třísla. Asi bych ještě dodal, že pátý den od styku s první ženou (chvilkový orální sex bez ochrany a poté pohlavní styk s ochranou) a defacto druhý den po styku s druhou ženou mě začaly bolet třísla (nejspíše uzliny), začla bolest těla, únava a po par dnech začalo i mírné bolení v krku. Od styku s druhou ženou jsem však neustále ve stresu a prakticky na nic jiného nemyslím a mám problémy s usínáním kdy prakticky nemyslím na nic jiného. Uvažuji, že bych si po dvou měsících zakoupil samotest na HIV a po 3 zašel do Vašeho checkpointu. Velice děkuji za zodpovězení mých dotazů. Omlouvám se, za celkovou chaotičnost dotazů a popisování problémů, vážně mě to stresuje a nedokáži se příliš soustředit. Určitě již nebudu provozovat sexuální praktiky s osobami, které neznám a nevím jak na tom jsou zdravotně, ten stres a nervy za to opravdu nestojí.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 12. 1. 2022

Dobrý den, možné příznaky akutní infekce HIV najdete popsány na našich stránkách www.hiv-prevence.cz. je tam také popsáno, kdy se příznaky projevují.

Pokud máte zdravotní potíže, které popisujete, určitě kontaktuje svého praktického lékaře.

Rychlotesty na HIV se nedělají dříve než po trechtřech měsících od rizika. Laboratorni testy se dělají nejdříve po 2 měsících od rizika, ideální je ale dodržet také 3 měsíce od rizika.

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 183
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.