On-line poradna

Testování 24. 6. 2020

Uživatel: Katka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, opravuji svůj dotaz, chtěla bych se Vás zeptat, zda recidivující či jakýkoliv pásový opar může být prvním nespecifickým příznakem primární infekce či příznakem hiv? A zda jsem se mohla nakazit Hiv pokud mám podezření, že gynekolog nevyměnil na zařízení, které Vám vkládá do pochvy kondom? A zda si mám po tomhle podezření dojit na test? Děkuji

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 24. 6. 2020

Dobrý den, poskytování zdravotních služeb se řídí zásadami dobré lékařské praxe a provozním řádem, který danému zdravotnickému zařízení schvaluje příslušná hygienická stanice. Takové postupy vylučují např. opakované použití jednorázových pomůcek u více pacientů apod. Samozřejmě se může stát, že selže lidský faktor, i když v tomto případě jen těžko říct, jestli to tak bylo. Pokud jste měla nějaké podezření, měla jste to ihned říct lékaři, případně ho požádat, aby učinil nápravu, nebo jste měla výkon odmítnout. Jde o vaše zdraví. Pokud by lékař opakovaně použil nástroj u více pacientů, přenos HIV by byl i tak jen velmi málo pravděpodobný, mohlo by ale dojít k přenosu jiných infekcí.

Pokud máte dlouhodobé problémy s pásovým oparem, určitě bude nejlepší zajít si za svým lékařem a pokusit se zdravotní problém vyřešit s ním.

Jelikož jste měla test na HIV po více jak 3 měsících od rizika negativní, je patrné, že vaše zdravotní problémy budou mít jiný důvod.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 160
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.