On-line poradna

Testy 8. 11. 2022

Uživatel: Sheridan, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Je zánět jícnu příznak primoinfekce HIV? Nechci prosím odkázat na seznam příznaků,tenhle příznak nikde najít nemohu totiž … rovněž je CRP 40 primoinfekce? Proč se mi tedy u té domělé primoinfekce neukázaly pozitivní výsledky 4x? Testy byly 3.10. (2x),5.10.,24.10.,3.11.,4.11.,7.11.,a jak jsou spolehlivé v % testy po 4.,6.,a po 7. týdnech? A proč u testu 3.11.,který vyšel negativně,se po více,než 12 hodinách objevil stín druhé čárky,který po dalších 8 hodinách zmizel? Prý to je negativní a že prý nemám zkoumat několik dni testy (podle paní i pána z vaší linky,psychiatra,obvodního lékaře a poradce z vašeho e-mailu) … Ano,už jsem z toho onemocněla psychicky

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 9. 11. 2022

Dobrý den, o spolehlivosti testů jsme zde již napsali hodně a uvedené informace se týkají všech, tedy i vás. test je spolehlivý, pokud od rizika uplyne doba alespoň 2, nejlépe však 3 měsíce. Výsledek testu provedeného po době kratší, než dva měsíce od rizika, nejsou spolehlivé.

Důrazně a opakovaně varujeme před opakováním testu v době kratší, než dva měsíce. Takovým postupem si můžete přivodit psychické onemocnění - nespolehlivý negativní výsledek, jak jste asi už zjistil/a, vám nepřinese žádné uspokojení a uklidnění, naopak si neustále vytváříte nejistotu. Sedm provedených testů je tedy naprostý nesmysl. Stejně tak je nesmysl posílat stejný dotaz e-mailem, telefonovat ho a pak ještě psát do poradny.

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212