On-line poradna

Vaginální mykóza. 26. 12. 2015

Uživatel: Iveta, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Při styku s novým partnerem sklouzl kondom a nastala riziková situace (sperma v pochvě). Asi tak po 11 týdnech od téhle příhody jsem měla bolesti v krku a ztrátu hlasu ( tímto trpím téměř každý rok ve stejnou dobu na podzim, navíc jsem v práci předtím byla v kontaktu s kolegyní, která "ztratila hlas"- tudíž jsem se domnívala, že jsem to chytla od ní). Jiné příznaky jsem nepociťovala- žádná teplota, vyrážka ani zduření uzlin, normálně jsem fungovala v práci). Poté asi za dva týdny (tedy 14 týdnů od příhody), jsem byla na operaci se žlučníkem- v nemocnici dostávala atb v infuzi. Po návratu domů asi týden po operaci začala u mě mykóza, pálení a svědění intimních partií, konečníku. Jelikož jsou svátky, k lékařce se dostanu až v novém roce, prozatím jsem tedy docela ve stresu, jestli je mykóza od atb nebo ne.Vím, že člověk ve strachu se dopouští mnoha různých spekulací, ale ráda bych se zeptala, jestli je tyto příznaky možné dát do souvislosti s event. nákazou? Na test si stejně zajdu, abych měla jistotu, ale musím říct, že se toho dost bojím. Děkuji za odpověď.

Milena H.

Odpověděla: Milena H., 28. 12. 2015

Dobrý den Iveto.

Vaše zdravotní problémy bych nedávala do souvislosti s nákazou virem HIV. Samozřejmě by bylo dobré, kdyby jste absolvovala testy, kterých se nemusíte obávat.

Děkujeme za dotaz.

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.