On-line poradna

Zdlouhavé příznaky 5. 11. 2020

Uživatel: Andrej, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den 15.8 jsem měl ryzikovy orální styk od neznámé ženy. 3. Týden mě začala bolet hlava kterou jsem mírnil brufenem trvalo to asi 4 dny, vždy po požití brufenu bolest odezněla. 4. Týden začalo pálení a svědění na konci močové trubice plus se k tomu ještě přidal nafialovělý vřed v konečníku 5. Týden se přidala nechuť k jídlu a zácpa po návštěvě ufologie mi pan doktor diagnostikoval zánět močového měchýře a nasadil mi amoksiklav na týden, po té mi okamžitě ustoupila nechuť a zánětu v močovém mechiri i vředů v konečníku jsem se díky antibiotikum zbavil. Po dobrání antibiotik se mi však objevila mírná bolest varlat bílé se mi potáhl jazyk plus je kořen jakoby oteklý a mám zarudly hrtan ,taky se mi začala střídat zácpa a průjem, zároveň nepříjemné pocity v močové trubici přetrvávají. 8. Týden výtěr z močové trubice na urologii kde mi zjistili přemnožené korinobakterie a byl mi nasazen doxihexal na 10 dní . 10-11 . Týden stále přetrvává pálení v močové trubici býlí kořen jazyka který je jakoby stále oteklý a přidalo se svědění až mravenčení kůže po těle ostatní příznaky odezneli. Ještě bych chtěl dodat že prakticky lékař mi z odběru krve a moči vyloučil cukrovku a onemocnění štítné žlázy podle něj jsem prý zdravý. Chtěl bych se vás tedy zeptat zda je možné že by nakažení HIV probíhalo tímto způsobem. Díky a přeji hezký den

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 11. 2020

Dobrý den, jak je již mnohokrát zde v poradně uváděno, orální styk nepředstavuje významné riziko přenosu HIV, tím spíše ne, pokud žena uspokojovala vás. Pokud žena viditelně nekrvácela z úst, potom je riziko přenosu opravu velmi nízké. Je ale možné se tímto způsobem nakazit jinými sexuálně přenosnými infekcemi.

Možné příznaky akutní infekce HIV jsou detailně popsány na webu www.hiv-prevence.cz, stejně tak jako období, kdy se mohou projevit. Stejně tak ale, pokud se žádné tam uvedené příznaky neprojeví, neznamená to, že jste se HIV nenakazil. Jediný způsob je tedy i nadále test.

Pokud se rozhodnete jít na test, doporučujeme dodržet 3 měsíce od rizika, to znamená na test jít nejdříve v polovině listopadu.

Naše poradna nemůže nahradit návštěvu lékaře, a protože již jste v péči svého praktického lékaře i specialisty, doporučujeme případné přetrvávající zdravotní obtížně řešit především s nimi.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 170
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.