On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Test po 9 týdnech 25. 6. 2022

Uživatel: Ladislav, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak moc jsou výsledky testu spolehlivé po 9 týdnech od možné nákazy, když jsem ve 4. týdnu bral antibiotika, neovlivní používání antibiotik výsledky testů? Nebo bude jistější počkat na testy ještě pár týdnů?

Záděra 25. 6. 2022

Uživatel: Jana, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Jsem zdravotní sestra a potřísnila jsem se krví od pacienta s pozitivním HIV testem. Na prstě jsem měla tou dobou záděru. Je možné že jsem HIV chytla?

Přenos krví na stavbě 24. 6. 2022

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes se kolega na stavbě říznul a krev se mi dostala následně na ruku. Na rukou mám od práce různé oděrky atd, některé jsou do trochu víc do hloubky, ale krev z nich neteče. Je možný přenos HIV? Děkuji

Povinnost hlásit pozitivitu 24. 6. 2022

Uživatel: Villy, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda při zjištění pozitivity musím informovat zaměstnavatele popř.zda ho kontaktuje a tuto informaci mu dá-bez mého souhlasu-praktický lékař nebo hygienická stanice. Děkuji

riziko nákazy HIV u pohlavního styku, kdy se sroloval kondom 23. 6. 2022

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je riziko nákazy HIV u pohlavního styku, kdy došlo ke srolování kondomu. Sroloval se od kořene až do poloviny nebo za polovinu. Je možné, preejakulát se mohl dostat na sliznici pochvy a způsobit HIV infekci? Je toto riziko velké? Děkuji

Přenos infekce krvi po náhodném sahnuti na prkenko 23. 6. 2022

Uživatel: Marky, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem v zaměstnání na WC sáhla na prkénko a poté jsem zjistila,že na něm bylo pár kapek čerstvé, patrně menstruační krve,do jedné jsem omylem sáhla.Hned jsem ruku omyla.Hrozi riziko přenosu?Děkuji

Zubař 23. 6. 2022

Uživatel: Anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, kvůli HIV onemocnění mě odmítají ve všech zubních ordinacích kam jsem se obracel. V poslední ordinací jsem měl prohlídku a paní doktora už mi napsala i termíny jenže po týdnu se ozvali s tím že musím speciální ordinace a všechny termíny se ruší. Daly mi číslo na nějakou další ordinaci kam jsem zavolal a samozřejmě me nevzali ani tam a proste furt dokola jen mi dávají čísla na další a výsledek žádný. Je to už 5 měsíc co se nemůžu objednat k zubaři. Opravdu bych potřeboval pomoc s tím a nevím kam se mám obrátit.

orgán ochrany veřejného zdraví 22. 6. 2022

Uživatel: Karel, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Dobrý den, pokud je mi zjištěna HIV+ může KHS nebo jiný orgán uvědomit zaměstnavatele o této skutečnosti? Chápu to tak, že by zaměstnavatel o tom neměl vůbec vědět a zaměstnanec informaci nemusí sdělit. Ale může legální cestou existovat nějaká skutečnost, kdy přesto informován zaměstnavatel je, i když jde o citlivý údaj? Např. práce ve státní správě nebo ve služebním poměru nebo v soukromém sektoru? Jako konkrétní případ by se mohlo jednat o zaměstnance nějakého úřadu. Pozn. na internetu jsem našel toto: "Pokud orgán ochrany veřejného zdraví nenařídí opak a pokud to zdravotní stav dovolí. Zaměstnavatel není o této skutečnosti informován."

Dotaz 21. 6. 2022

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, byl jsem v gay clubu, kde jsem byl opily a byl mi nabidnut kokain. Pravdepodobne slo o mix s heroinem. Chtel jsem se zeptat, protoze jsme snupali papirovou vizitkou smotanou do rulicky, je moznost prenosu nejake nemoci? Z nosu jsem nekrvacel, ale toto jsme provedli vicekrat stejnou veci. Docetl jsem se, ze mozna zloutenka hlavne typu C? Rad bych si zasel na testy, ale inkubacni dobu by mela mit 15-160dni, mohu jit po 3 mesicich? Byl mi take proveden oralni sex. Jake je riziko nemoci a mohu jit na testy po 2-3 mesicich na vsechny choroby? Moc dekuji, je to zkusenost a nikdy vice. M.

bcaa 21. 6. 2022

Uživatel: roman, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, pokud bych dejme tomu dva měsíce před testy na hiv pravidelně užíval dejme tomu dvakrát denně Bcaa doplněk, může to nějak ovlivnit výsledek testu. Dejme tomu že dva dna před testem bych doplněk pro jistotu vysadil. Děkuji moc za odpověd.

Snížené leukocyty a zvýšený prolaktin 20. 6. 2022

Uživatel: Renica, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dcera mého přítele (zanedlouho 30 let), měla během jednoho roku 2 vztahy s nechráněným pohlavním stykem. První byl muž přes seznamku, druhý muž byl Bulhar - známý kamarádky. Po cca 5 měsících od ukončení druhého vztahu se u ní objevil kašel a teplota. U praktického lékaře nasazeny antibiotika na kašel - ty nezabraly, kašel přetrvává, v krvi nebylo zjištěno nic kromě snížených leukocytů. Následně zánět dělohy, při vyšetření u gynekologa a dalších antibiotikách byl zjištěn zvýšený hormon prolaktin. Také jí začaly ve větší míře padat vlasy. Všechny tyto komplikace trvají něco přes měsíc. Jsem hysterická, když si myslím, že by měla jít na test HIV? Děkuji za Váš názor. R.P.

Dotaz k přenosu 19. 6. 2022

Uživatel: Adam, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali je možný přenos viru prostřednictvím kontaktu hlenu s krví. Při cestě vlakem jsem si způsobil drobnou krvácející odřeninu, která se dostala do kontaktu s kouskem hlenu na sedačce. Děkuji za odpověď.

Bezpečný pohlavní styk 18. 6. 2022

Uživatel: Renata, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud prezervativ nepraskne a vaginální styk je chráněný, tento styk je tedy brán jako bezpečný a nemusí se člověk bát, že by na něj někdo přenesl hiv či jinou pohlavní chorobu, je to tak, jak pisi? Dekuji Renata

Tření ve sprše 18. 6. 2022

Uživatel: Libor, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, byl jsem na erotické masáži a když jsem byl ve sprše s masérkou, tak když byla ke mně natěsno zády otočená, tak jsem měl penis v erekci opřený o její zadek (mezi půlkami) a masérka aby navodila atmosféru začala třít svým zadkem nahoru a dolů aby imitovala soulož. Napadlo mě, že co když by teoreticky párkrát kromě zadku přetřela o penis i svou vagínu a já si toho nevšimnul, hrozí nebezpečí? (Tření vagínou asi neproběhlo ale nemohu vyloučit jestli se penis i byť třeba jen jednou lehce nedotknul vagíny aniž by si toho kdokoli z nás všimnul.) Je zbytečné chodit na test HIV? i kdyby tam bylo teoreticky krátké tření vagínou o penis? (Což si myslím že nebylo, tření bylo zadkem)

Přenos 17. 6. 2022

Uživatel: Cnkdbl, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, stala se mi taková nemila věc a nejsem si jist zda mohlo dojít k přenosu. Minuly týden jsem byl značně ovlivněn alkoholem a při cestě domu jsem potkal zvláštně vypadající slečnu. Nevím co mě to napadlo, ale vzal jsem si od ni nějaký roztok , který jsem si nalil do úst. Nevím kde ho vzala ani co to bylo , ale podle její vizáže bych to tipoval na pervitin v tekutým skupenství. Žádnou krvacejici ranku jsem v puse nemel a o slečen nevím vůbec nic. Ale pravděpodobně to měla připraveny sama pro sebe na injekční aplikaci , ale tím si taky nejsem jist. Tak se ptám , jestli je nejake riziko přenosu a nebo zda-li sliny dokáži virus zničit. Díky za odpověď.

Reaktivita COVID19 AGtestov na HIV ASR 16. 6. 2022

Uživatel: Rebeka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Chtěl bych se zeptat na reaktivu COVID AG testu na HIV ARS. Na netu je dostupný článek: "False-positive for SARS-CoV-2 antigen test in a man with acute HIV infection", který popisuje situaci, kdy AG test na COVID byl 3x za sebou reaktivní v případě pacienta s HIV ARS. Rovněž jsem našel i jiné dostupné články, kdy u pacientů s COVID vyšel reaktivní test na HIV (článek s názvem "Cross-reactivity of SARS-CoV-2 with HIV chemiluminescent assay leading to false-positive result"). Chtěl bych se zeptat proč je tomu tak, proč existuje vzájemná reaktivita takových testů? Především mě to zajímá v případě AGtestů na COVID, ktoré mohou reagovat na HIV ARS. Velice vám děkuji za odpověď.

fostemsavir 15. 6. 2022

Uživatel: Er, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat kdy je reálná možnost že tento lék fostemsavir bude schválen i u nás v ČR?

Přenos přes oko 15. 6. 2022

Uživatel: Karol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, na party mi prsknul můj známý(velmi promiskuitni v gay vztazích) dvakrát do oka. Zda měl nějakou ranku na rtech nebo v puse nemohu říct. Byla tma a nic jsem neviděl. Je to riziko přenosu a mám se stresovat ? Děkuji

průzkum kvality zdravotní péče 14. 6. 2022

Uživatel: Alex, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, prosím o informaci, kdy budou zveřejněné výsledky 10 výherců k průzkumu kvality zdravotní péče HIv+. Děkuji Alex

Manikúra 14. 6. 2022

Uživatel: Darina, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem byla na manikúře. A manikérka mi stříhala kůžičku kolem nehtů. Na jednom bohužel až do krve. Poté mi přejela prst štětečkem s olejickem. Je tady možnost nakazit se HIV když by paní přede mnou byla HIV pozitivní a také ji jistě nehty přejížděla olejíčkem s tím samým štětečkem a třeba také krvacela. Je možnost se přes štěteček nakazit?

Riziko prenosu 14. 6. 2022

Uživatel: Alica, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, pracujem v nemocnici, vyberali sme stehy na koži a asi sa mi kúsok vybratého stehu zachytil na rúšku,.Keď som ho dávala dolu padol mi ten steh do oka , . Je to riziko Hiv ak by bol steh aj s trochou krvi ? Ďakujem

Testování 14. 6. 2022

Uživatel: Tomáš, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, jak moc spolehlivé jsou samotesty na HIV, které zasíláte domu oproti testům z krve prováděným v laboratoři? Chtěl bych si provést Vámi zaslaný samotest a tak bych rád věděl, na kolik % mohu jeho výsledku důvěřovat a zda je nutné pro jistotu si ještě nechat udělat test od lékaře. Děkuji

Primoinfekce hiv 13. 6. 2022

Uživatel: Vendy, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den zhruba před třemi týdny jsem měla nechraneny pohlavní styk bez vyvrcholení dotycneho teď zhruba týden zpátky jsem měla projevy nachlazení které vyustili v zanet hrtanu nemůžu mluvit apod.Antibiotika zabrala.Je možné že jsem se mohla nakazit jiné priznaky co píšou na webu nemám.

Otázka 13. 6. 2022

Uživatel: Katarína, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň robila som si sama 3 rýchlo testy píše že 99 presnosť. Test som robila po roku aj pol od kontaktu je možné že výsledok je pravdivý všetky tri bolo negatívne ďakujem

vlasová leukoplakia 13. 6. 2022

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

děkuji za vaši odpověď k té vlasaté leukoplakii. ještě přece jen jednu otázku mám, slubuji, že poslední. mohl jsem mít nulové příznaky x let, přeskočit první druhé stadion HIV a teprve teď přišla vlasatá leuko a zjistím že mám rovnou aids? já jsem nebyl x let nemocný ani chřipkou, ani nic jiného. dostal jsem ale syfilis 2 měsíce dozadu, přeléčil anntibiotiky před měsícem a teprve teď se stala ta usta dutina, bílý jazyk a myslím ze i ta vlasata leukoplakia. můze to mít souvislost? nebo jsem mohl mít dlouhá léta nulové příznaky hiv ? těšil jsem se, že jsem dobral 3 dávku penicilinu a mám klid. a teď ty usta. děkuji

Musí se pracovníci silových složek povinně testovat? 13. 6. 2022

Uživatel: Jana, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, chtěla bych se Vás ještě zeptat, je pravda, že lidé, kteří pracuji například jako policisté či jako vězeňská služba, že se pravidelně musí testovat nebo je to jen od dané osoby vymyšleno? Děkuji

Dotaz 13. 6. 2022

Uživatel: Jana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, vím, že se zaměřujete hlavně na hiv, ale chtěla bych se zeptat, zda stejne jako u hiv je test na syfilis spolehlivý v rozmezí 2-3 měsíců od kontaktu. Vím, že testujete i na syfilis. Testy po 3 týdnech na hiv a syfilis byly negativní. Samozřejmě si dojdu ještě v rozmezí 2-3 měsíců. Chci se Vás tedy zeptat, po jak dlouhé době od rizikového kontaktu je spolehlivý test na syfilis? Dekuji

vlasata leukoplakie 13. 6. 2022

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

chci se zeptat. našel jsem si na jazyku bílý povvlak na obou hranách jazyka. na 99% jsem si jistý, že se jedna o vlasatou leukoplakií. je to vždy příznak hiv nebo to teoreticky může být i něco jiného? a je to spíše příznak dřívějšího nebo pozdějšího stadia hiv? může to být už aids? dosud jsem žádné příznaky na sebe neviděl. toto se děje posledních 10 dní. Ďekuji

Test žilní krve 13. 6. 2022

Uživatel: Karel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, na vzorku žilní krve zasílané z Domu Světla do laboratoře jsou testovány protilátky i antigen p24? Děkuji za odpověď.

Skladování PrEP 13. 6. 2022

Uživatel: Tomáš, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, nově užívám PrEP a hned na první balení jsem se dočetl, že se nemá uchovávat při teplotě nad 25 stupňů Celsia. V bytě mám aktuálně víc stupňů, mohu tedy PrEP uchovávat v lednici? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Tomáš

Náplast 12. 6. 2022

Uživatel: Juli, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den. Ctyrleta dcera sla do prevlekaci kabinky v bazenu a vzala do ruky pouzitou naplast , ktera tam lezela. Rikala mi to az doma, ze na ni sahala a vzala ji do ruky. Je riziko, ze se mohla takto nejak nakazit? Dekuji predem za odpoved

Zaslání testu domů 12. 6. 2022

Uživatel: Pride, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Před víc jak rokem jsem měl několikrát a s několika lidmi pohlavní styk. Poté jsem v zimě měl příznaky angíny, ale hrozně jsem se v noci potil. Doktor dělal test na angínu, ale byl negativní. Covid test také negativní (ale pouze antigenní). Proto bych si po abstinenci od sexu od té doby rád udělal test na HIV. Chtěl bych si první zkusit udělat test doma, ale bydlím s rodiči (18 mi bude příští rok). Mohu si ho nechat zaslat nebo je to až od 18? Je balík anonymně zabalen? Předem děkuji za odpověď

o co by se mohli jednat? 12. 6. 2022

Uživatel: Jirka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, Před 9týdny rizikový kontakt s prostitutkou. Pouze rimming pasivní/aktivni. Po 7dnech na jedné mandli (druhou nemám) čepy. ORL diagnostikoval angínu. Čepy se mi od té doby v menším měřítku tvoří a přidal se bílí povlak na jazyku, trvá dodnes. Výtěr z krku (po 14dnech od ATB)kapavka a chalýdie, negativní. Před 14 dny ORL výtěr, negativní. Možnost reflux a užívám prášky, bez zlepšení. Bez teplot ani jiné příznaky, pouze po 3. dávce covid bolela uzlina v podpaždí na stejné ruce, za 2dny(odeznělo). Testy po 3.měsících podstoupím, ale vzhedem k příznakům a typu pohlavního styku si nemyslím, že by se mohlo jednat o HIV/syfilis. Na co bych se měl ještě otestovat? Děkuji.

Krvácející škrábnutí-prosim o odpověď 11. 6. 2022

Uživatel: Frantik, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, je to už měsíc od chráněného styku s prostitutkou která mě řízla hodinkama či nehtem. Bohužel nevím jak se to stalo. Ale spíše mě psychicky trápí to, že škrábnutí bylo čerstvé a žena se třela svým tělem o škrábanec a já o škrábnutí ještě nevěděl. Jde o tělní tekutinu teda (pot) možná i sliny Ale škrábnutí nebylo tak hluboké, tudíž krev až tak netekla jen byla trošku na povrchu kůže. To jsem poznal kdyz jsem na škrábanec sáhnul. Bohuzel jsem se nešel vykoupat hned ale škrábanec jsem umyl až kdyz jsem přijel domu. Takže po 3h cca. Jsem psychicky na dně.Mám strach že mám i slabší imunitu že jsem náchylnější. Jaké je riziko? Předem děkuji.

Kadeřnictví 10. 6. 2022

Uživatel: Bishop, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, nedá mi to a musím Vás požádat o pomoc. Byl jsem u kadeřníka a nechal jsem si upravit vousy. Když mi holil krk břitvou tak mě omylem řízl. Mám 2 malé ranky. Břitva byla nová a i denzifikována poté mi to přejel štětcem na odstranění zbylých vousů. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli touto formou nemohlo dojít k přenosu HIV?? Určitě ten štětec používá i na ostatní, jestli třeba na tom nemohla být krev, která se mi mohla dostat do rány. Krev mi z ranky moc netekla, ale chci se ujistit. Děkuji

Praskly kondom 10. 6. 2022

Uživatel: Pita, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Chtěl bych se zeptat jaké riziko plyne pro mě , při prasklému kondomu u orálního sexu , když kondom praskl při výstřiků .

Přenos HIV při skupinovém sexu 10. 6. 2022

Uživatel: Dan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chci se zeptat jestli může dojít k přenosu viru HIV při skupinovém sexu v případě, kdy jsou dva muži pasivní a jeden aktivní, provádějí anální sex tak, že aktivní muž s kondomem penetruje análně oba pasivní muže a střídá oba dva stále s jedním nasazeným kondomem. Může se HIV přenést z prvního pasivního muže na druhého pasivního právě oním okamžitým vystřídáním? Děkuji

Spolehlivost 10. 6. 2022

Uživatel: Xxx, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravím, chci se zeptat na % spolehlivosti vašich HIV rychlostestu z krve z prstu po 3 měsících od rizikového stiku. Vyšel mi negativně ale nejsem si uplne jistý ohledně spolehlivosti když to není “laboratorní” test

Praskly kondom pri oralnim sexu 10. 6. 2022

Uživatel: Pita, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jake je riziko přenosu , když mě orálně uspokojovala prostitutka s kondomem a ten u výstřiků praskl a prostitutka pak hned vytáhla penis ven z úst . Jake je riziko HIV a ostatních nemoci dekuju

Prenos 9. 6. 2022

Uživatel: Lukas, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Měl bych otázku. Dočetl jsem se tady, ze vzájemnou masturbaci se Hiv nepřenáší. Otázka by, ale byla jaký případ by musel nastat, aby k přenosu došlo? Předpokládám, ze by muselo dojít k řeznému krvacivému poranění na penisu a i na ruce partnera. Nebo stačí, aby byl poraněný krvavém zraněny jen penis a partner by mel ruku od sperma, poševní sekret a tím pádem by také došlo k přenosu ? Děkuji

Aktuální počet dotazů v databázi: 13080

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 200

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.