On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Styk 19. 7. 2019

Uživatel: Jdavid, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali se první příznaky hiv můžou objevit po prvním pohlavním styku po 9 dnech ? Děkuji

Druhá fáze infekce 19. 7. 2019

Uživatel: Paja, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na dva dotazy: a to jestli v druhé fázi (na začátku druhého stádia) HIV často přetrvávají bolesti svalů a kloubů. A druhý dotaz na spolehlihost testu - Krevní test po 66 dnech byl negativní, z antibiotik jsem bral pouze nosní kapky pamycon. Je možné brát tento výsledek za spolehlivý, nebo ho je nutné opakovat? Děkuji za odpověď.

líbání 18. 7. 2019

Uživatel: Dejv, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrá den, četl jsem si, že pro přenos HIV musí mít oba dva lidé nějaké masivně krvácející rány a jinde zase, že stačí jen malinké oděrky, takže můj dotaz tedy zní, jak velké musí být tyto rány/oděrky, aby se mohl virus přenést? A jaká je šance, že se virus přenese líbáním?

Stery 18. 7. 2019

Uživatel: Dominik, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den provádí se testy na hiv ze steru z močové trubice ?děkuji

Hiv ze steru 18. 7. 2019

Uživatel: Ales, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,dá se zjistit hiv ze steru z uretry?nebo jen z krve díky

Příznaky po promoinfekci 18. 7. 2019

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda noční pocení je po celém těle , nebo jenom kolem krku. A druhý dotaz jestli po prodělané promoinfekci zůstanou bolesti v krku a zadní rýma, která nereaguje na léčbu. Děkuji. Pavel

Furolin vs test HIV 17. 7. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, dělal jsem si test na HIV oraquick rapid ze slin přesně po 64 dnech od nechraneneho sexu, jde o to ze 18 dni pred testem jsem dobral antibiotika furolin na nějaké bakterie v moči. Zajímá mě jestli mohl být test ovlivněn, i když byl negativní,nebo ho mohu brát jako spolehlivý. Díky za odpověď.

Otec ditete cizinec a rodicovsky prispevek 17. 7. 2019

Uživatel: Lilith, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den. Zijeme ve francii mame dite otec ditete muj pritel byl hiv pozitivni ma leky takze zijeme celkem normalni zivot. Chteli by jsme se prestehovat do CR. Ja bych sla do prace a on by mohl nez se aklimtizuje a hlavne se nauci cesky ,byt doma s nasim ditetem kteremu jsou 2 roky. Moje otazka je jak by to bylo s jeho pravem nadale mit lecbu (leky a konzultace u doktora) zdarma jestlize nikdy nepracoval v cr? Pracoval nepretrzite na uzemi EU a je ital. Jak by se toto dalo resit? Dekuji za odpoved.

Možná nákaza 16. 7. 2019

Uživatel: Jana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, prosím o radu nějakého odborníka,nejlépe lékaře. Dnes se mi stalo v MHD,že si ke mě přisedl divný kluk podle mě feťák,dost se o mě opíral a při výstupu jsem si všimla,že má krvavou ránu na ruce a já v té době měla řeznou ránu na ruce o kterou se opíral,moje byla z rána a už nekrvácela. Mohu tímto způsobem dostat hiv,syfilis nebo žloutenku? Moc se bojím,prosím pomozte! DĚKUJI Jana

Příznaky 16. 7. 2019

Uživatel: Marta, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měla jsem 3 vztahy, které netrvaly déle, jak půl roku, ochranu jsme nepoužívali, ale nikdo z nás žádné příznaky neměl, anální sex jsme nepraktikovali. Asi před dvěma lety jsem měla nechráněný pohlavní styk při menstruaci. Cca 3 týdny poté jsem vyhledala lékaře, z důvodu zvýšené teploty, zvětšených uzlin (pouze) na krku, únavy, bolesti v krku. Diagnostikoval mi zánět nosohltanu s léčbou antibiotiky, které mi ale po třech dnech změnil, nezabíraly mi a otekly mi dásně. Je možné, že to mohly být příznaky nákazy? Odkaz na stránkách na příznaky jsem četla, ale mám opravdu strach a nemyslím na nic jiného, než jak jsem si možná zkazila život. A pokud až půjdu já test a byl by pozitivní, musím pak informovat své bývalé partnery? Protože se mi moc nelíbí, že bych pak vypadala, jak původce všeho, když oni jsou teď v klídku a nic si nepřipouští, moc děkuji za odpověď.

Kontakt 16. 7. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den je pohlazení vaginy a následně masturbace penisu rizikové? Jiný kontakt nebyl. Měl jsem doma rychlotest Qraguick po 13 a 15 týdnech a vždy negativní. Moc vám děkuji za odpověď

Prasknuty kondom 16. 7. 2019

Uživatel: Josef, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, na zacatku analniho sexu jsem po asi minute zjistil, ze kondom praskl. Chtel bych se zeptat jak velke je riziko prenosu HIV pro aktivniho. Dekuji.

Ranka 15. 7. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, dnes se mi stala taková věc... včera odpoledne jsem si sedrela malíček (asi 3mm rána). Tento poranění malíček mi dnes na baru zmacknul svým malíčkem jeden neznámý gay. Dotknul se rány. Nevím zda on sam na malicku neměl krvacejicí ranku, pot ale určitě. Je přenos tímto způsobem mozny? Cca hodinu a půl před incidentech jsem se koupala v moři, nemohla sůl mou ranku znovu otevřít ? Děkuji a omlouvám se za banální dotaz

Přenos na pracovišti 15. 7. 2019

Uživatel: Šašek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Mám dotaz zda se lze nakazit virem HIV pokud jsem na pracovišti ve skladu uklizel předmět na kterém byla krev. Nevím jestli zaschlá ani nevím jak tam byla dlouho.. ve chvíli kdy jsem uklizel předmět mi tekla krev zpoza nehtu jakoby zaderka. Tím pádem krev na předmětu mohla byt moje ale nevím to jistě. Pokud moje nebyla a ja přišel ke kontaktu s krvi mohl bych se nakazit ? Stalo se to před 5 dny. Děkuji za odpověď.

Možná nákaza 15. 7. 2019

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den,měl jsem sex s prostitutkou s kondomem a vše bezpečně,ale při sexu mě poškrábala nechty záda,nekrvacelo to,mohu se tímto nakazit hiv,syfilis nebo žloutenkou C. Díky Pavel

Přenos HIV - kadeřnictví - břitva 15. 7. 2019

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, dá se nakazit říznutím břitvou při holení v kadeřnictví,pokud by nebyla břitva dostatečně dezinfikována? Byl jsem říznut a teď mám obavy, jestli mě nemohli takhle něčím nakazit. Děkuju za odpověď

Testy 15. 7. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, 2týdny po riziku orální sex s mužem a riminig se mi udělal na mandlích bílí vřídek či flek nevím zda tvrdý nešahal jsem na to. Po 6 týdnech jsem si zašel do zdravotního ústavu na laboratorní testy. Na hiv,syfilis a žloutenku C negativní. Ale 2 týdny po odběru jsem dostal teploty,noční pocení a celkové bolesti svalu a kloubu. Je možné že jde o pozdní příznaky nebo jsem se mohl nakazit od někoho při odběru krve? Stydím se tam jít znova,mám si pro ověření zajít na placené rychlotesty? A jak jsou spolehlivé. Mohlo výsledky ovlivnit přírodní antibiotikum z bylinek? A to že jsem před těmi 2 měsíci užil pervitin. Děkuji Petr

Dotaz 14. 7. 2019

Uživatel: Kiw, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Patří do rizikového chování, po kterém bych měl jít na testy na HIV.... když mě muž uspokojovat oralně, já jeho ne, ale pak jsem ho tzv. vyhonil do výstřiku... Mám jít, Teda na testy ví se obávat??

Dotaz 13. 7. 2019

Uživatel: Kuba, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Zajima mne jedna věc. Pokud tedy se člověk rizne nebo sekne. Pokud si udělá takové ty běžné zranění, tak když se rána hojí bez viditelné infekce, tak je vše v pořádku ? Je možné aby se člověk nakazil a neviděl přitom v rane žádnou infekci ? Když se riznu a udělá se strup a žádné zarudnutí a ani bolesti nebo horecky, tak to znamena, že tělo zneškodnilo co mohlo a vše se zahojilo ? Já tomuhle totiž moc nerozumím. Mel jsem zraneni, kdy se mi zaryla šlapka zezadu do nohy na kole a bylo to celkem hluboke. Rána vypadala normalne, ale časem se zanítila a řešil to pan chirurg. To znamená, že tam byl problém. Pokud se tedy rána nezaniti, pak není důvod k obávám z nemoci ? Musí vždy infekce probíhat i v rane ? Nejdříve ? Děkuji moc

Ziletka 13. 7. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, omylem jsem se velice malinko, ale do krve zranila o kamaradcinu ziletku, kterou ale ona naposledy použila tak před 22 hodinami. Ziletka byla od te doby položena v koupelně - tedy na vlhčím vzduchu. Je přenos tímto způsobem mozny? Mám obavy. Děkuji.

Líbání po čištění zubů 13. 7. 2019

Uživatel: Marta, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je možné se nakazit HIV líbáním s člověkem, který si chvíli předtím čistil zuby (čili mohl si způsobit nějaké oděrky či drobné poranění)? Krev mu z úst netekla, ani nebyla jakkoliv cítit a já jsem v ústech žádnou ránu, ranku ani aft neměla. Moc vám děkuji za odpověď.

Testování po bouračce 12. 7. 2019

Uživatel: Aneta, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mám nového přítele a ráda bych s ním začala sexuálně žít, ale bohužel přede mnou vedl celkem rizikový pohlavní život. No docela nedávno měl bouračku. Prý mu tenkrát dělali všechny možné testy, testovali moč i krev. Obsahuje takový rozbor či test i test na HIV virus? Nebyl na žádné operaci. Moc Vám děkuji za odpověď. 😊

Krev a rána 12. 7. 2019

Uživatel: Jitka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dorby den, nakupovala jsem v obchodě a předmětnou byl evidentně feták s prostitkou, platila jsem hotovosti a všimla si, ze mi prodavačka dala tu samou bankovku, kterou oni platili. Přišlo mi, ze jsou na ni stopy krve, nebo nějaké skrvny, peníze jsem si nicméně vzala a než jsem si stihla umýt ruce, tak jsem si nevědomky šáhla do podpaží, přímo na kůži, protože jsem měla tilko, které jsem si těsně před odchodem domů holila a trochu se rizla, není tam zatím stroupek. Je takto možný přenos?

Unava 12. 7. 2019

Uživatel: Kuba, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Jsem hrozně neustále unaveny, ale nechce se mi spát. Žádný jiný příznak nemám, ale jen ta unava. Omlouvám se za svůj dotaz, ale jsou případy kdy člověk cítí jen tuhle strašnou tíhu ?

Je to rizikové ? 12. 7. 2019

Uživatel: Pejr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Riznul jsem se o střep skleničky která nebyla sterilní. Přenáší se HIV takto ?

Sdělení výsledku, spolehlivost testu 11. 7. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat ohledně testování v Domě světla. Pokud bych přišel na test řekněme ve středu 17.7.2019 tak sdělení výsledku by bylo hned to další pondělí 22.7.2019 nebo až přespříští pondělí 29.7.2019? Dál bych se chtěl zeptat zda rychlotest provedený přesně 85 dní po riziku je dostatečně spolehlivý a není třeba testovat znovu? Předem děkuji za odpověd.

Domácí test 11. 7. 2019

Uživatel: Winston, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně domácího testu na Hiv.Jsem diagnostikovaný,ale už spoustu let s VN na nule.Zajímalo by mě jak by mi vyšel v případě zakoupení domácí test?Vyšel by mi negativní,pokud mám nulu nebo i přesto by prokázal pozitivitu?Děkuji za odpověď

Průběh primoinfekce bez teplot 11. 7. 2019

Uživatel: Libor, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, muže být průběh primoinfekce bez teplot. Myslím, zda mužů mít pouze zvětšené uzliny a další příznaky nemít? Diky

Anální styk 11. 7. 2019

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den našel jsem si novou přítelkyni na testy si dojdeme styk máme pouze s kondomem jen mě včera zarazilo přítelkyně chtěla anální styk měli jsme po celou dobu ochranu jen jsem párkrát použil sliny protože nám došel lubrikant na konci styku jsem se poradne podíval na ochranu nikde žádná díra nic byl neporušeny mohu se zeptat takto se HIV neprenasi? Když byl po celou dobu kondom který nebyl prasklý a párkrát jsem použil sliny. Děkuji za odpověď

Orální sex 11. 7. 2019

Uživatel: Filip, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, vím že situace na Vašem webu je popsána, ale většinou je popsána v opačné roli. Tak i přesto se musím zeptat. Měl jsem orální sex s ženou - já jsem byl aktivní a ona pasivní, vše trvalo cca.3-5min. Vag. sekret pravděpodobně do úst pronikl, ale nejsem si vědom žádného poranění v ústech(snad jen lehká bolest v krku). Mohlo dojít k nákaze HIV? Je riziko velké? (tvrdila, že nežije promiskuitním životem a nikdy netrpěla žádnou pohl.chorobou). Je to pro mě absolutně nová a stresová zkušenost. Děkuji za odpověď.

Primoinfekce 11. 7. 2019

Uživatel: marie, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, poprosím Vás o informaci, či v případe prodělané primoinfekce ( 2 týdny po odeznění primoinfekce, 7 týdnů po riziku ), tedy v případě, že by se skutečně jednalo o primoinfekci a příznaky by nebyli zaměněné s jiným onemocněním, by již test na protilátky byl spolehlivý a odhalil by pozitivitu, nebo i vdaném případě může byt falešně negativní a je nutné čekat 3 měsíce. Děkuji

Nákaza přes kondom ? 11. 7. 2019

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Měl jsem sex s prostitutkou. Kde jsem po celou dobu měl kondom. Slečna mi ho nandala, kdy mi ještě pořádně nestál a začala mi přes něj dělat orální sex, poté jsme měli i sex normální . Když jsem se udělal do kondomu, tak jsem ho kontroloval nikde nebyla známka po prasknutí. Je možné že díky tomu totálnímu sexu mohl být potom kondom propustný. Děkuji moc za odpověď.

Riziko sexu 10. 7. 2019

Uživatel: Tom, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím. Rád bych se zeptal. Jaké je v dnešní době vůbec riziko nákazy HIV od neznameho člověka s kým bychom měli jakýkoliv sex? Myslím samozřejmě může a ženu. Všude se píše že je hiv nejvíce u homosexuálů. Jak často dochází tedy k nákaze u heterosexuálů? Dále četl jsem o nějakém léku. Který zabrání nákaze? Co je na tom pravdy? Děkuji moc za odpověď.

Riziko po možném nakažení? 10. 7. 2019

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím, měl jsem nechráněný anální sex s ženou, která měla předtím zhruba před týdnem/měsícem"úlet" s jiným mužem, je možné že kdyby on byl HIV+ a chytla to žena, mohl jsem to chytnout? nebo mohu chytnout HIV i když dotyčná osoba byla vystavena riziku například před dnem/týdnem/měsícem, nebo musí u dotyčné osoby proběhnout ta infekční fáze která je kolem 3-4. týdne, nebo po jaké době se stává dotyčná osoba infekční a může nakazit další osoby?

Obava ze spolehlivosti testu 10. 7. 2019

Uživatel: Adéla, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, píšu, protože už jsem zoufalá. Před rokem jsem měla nechráněný pohlavní styk s vyvrcholením do pochvy s neznámým mužem. Jak strašná to nezodpovědnost. Byla jsem na prvním anonymním testu po šesti měsících v Liberci - negativní. Na druhém testu po jedenácti měsících v Jablonecké laboratoři - negativní. Nevím zda se tam provádějí stejné testy jako u vás. Žádný jiný pohlavní styk od toho to nechráněného už neproběhl, nemám vůbec pomyšlení. Vše bych hodila již dávno za hlavu, ale bohužel mě trápí příznaky HIV onemocnění. Při rekapitulaci jsem v prvních třech měsících prodělala silné afty v puse, přeléčeno antibiotiky, po dobrání nastalo dlouhodobé noční pocení bez důvodu. A teď mě trápí současná bolest v podpaží a v tříslech se zvetšenými bolestivými uzlinkami. Proto opakování testu po jedenácti měsících. Dnes je to přesně čtrnáct měsíců a já jsem zralá na další test, kterého se strašně bojim, že ty dva předešlé vyšly špatně. Už nevím co dál. U praktické lékařky , na neurologii, u gynekologa na všech testech pohl. chorob jsem byla. Z jejich hlediska a vyšetření vše v pořádku. I když jsem štíhlá, mám jen vysoký tlak a cholesterol z neustálého stresu. Tak nevím co dál, kdyby jste mohli tak poradit, prosím.

Škrábanec na ruce 10. 7. 2019

Uživatel: Frantisek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Hezky den, chtěl bych se zeptat. Mám škrábanec /nijak hluboký jako by od trnů růže/ na ruce, ale nejsem si vědom, kde jsem si ho udělal. Škrábanec byl víceméně zaschly a nijak hluboký. Poté jsem si musel při společenské akci podat ruku s více lidmi. Nejsem si vědom ze by v místě rány byla cizí krev. Je zde nějaké možné riziko nákazy HIV pokud bych podal ruku HIV+ osobě nebo by rána přišla nějak do kontaktu s krvi jiné osoby? Děkuji František

Dotaz 10. 7. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, mela jsem nechráněný pohlavní styk bez ejakulace do pochvy. Nejsem si jista jestli dotyčný neni nakažený . Hnedka po te jsem dostala pravidelnou menstruaci, radeji jsem si vzala i postinor. Kdy je vhodně si zajit na testy ci si je pořídit domu? Dekuji za odpoved.

Re: Další sexuálně přenosné infekce 9. 7. 2019

Uživatel: Jirka, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Děkuji za Vaši odpověď na můj dotaz ze dne 29.6.2019. Přiznám se, že jsem ji však úplně nepochopil. Copak je povinnost při případném šetření české hygienické stanice sdělovat na území kterého státu mohlo k nákaze dojít (když se jedná o standardně léčitelnou infekci typu kapavka či syfilis)? Domníval jsem se, že jejich práva a povinnosti končí tím, že člověk uvede, že k nákaze došlo mimo území ČR. Přísluší českým hygienickým stanicím hodnotit zda se vůbec jedná o přestupek? Vždyť většina západoevropských států u hiv pozitivních s nulovou virovou náloží pohlavní styk buď nijak nelimituje, nebo jej nepovažuje za ohrožení přenosnou chorobou. Myslím, že v případě osob s nulovou virovou náloží, je vzhledem k nejednotnosti přístupu k této problematice v rámci Evropy (potažmo i v rámci světa) postavení českých hygienických stanic v tomto směru docela problematické. Pro jednoduchost uvedu příklad: Nakazím se kapavkou ve Španělsku. Španělsko pozitivní osoby s nulovou virovou náloží považuje za bezinfekční. Tím pádem jsem žádný přestupek nespáchal a nevím na základě čeho jsem povinen odpovídat na jakékoli dotazy ohledně mého intimního života včetně informace ve kterých zemích jsem měl pohlavní styk (když to nebylo v ČR). Ale jelikož jsem laik raději se ještě jednou ptám, abych se v této problematice více zorientoval. Děkuji za trpělivost a přeji pěkný den.

Riziko a dotazy k testům 9. 7. 2019

Uživatel: Pavla, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, bohužel jsem měla rizikové chování s neznámým mužem - francouzské líbání, nechráněný orální sex on mně a včetně prstění nasliněnými prsty. Žádná krev, preejakulát nebo sperma. Z vaší poradny a informací na webu vím, že toho chování by nemělo být rizikové z pohledu přenosu HIV, nicméně z pohledu dalších pohlavnich chorob je to možné. Je možné k vám přijít v tomto případě na testy na syfilis a žloutenky? Případně jak brzy? Je možné přijít i po 2 měsících od rizika? V případě, když nebudu brát žádné antibiotika či kortikoidy apod. Je možné i na tyto infekce vystavit certifikát? Velmi vám děkuji za odpověď a děkuji za vaši pomoc všem sklíčeným lidem.

Imunita 9. 7. 2019

Uživatel: Tomas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravím. Ďakujem za odpoved na dotas Tomas zo dna 8.7.2019. Mal som na mysli to, že nech som mal v tom období medzi testom a rizikom oslabenú imunitu kvoli stresu, málo spánku, úzkosti atd či to nakoniec nemohlo mať dopad na moju imunitnú odpoved na protilátky. Teda že ked som mával afty a teda oslabenú imunitu či nemohol ten test vysť zle. Či po šiestich mesiacoch natom nezáleži??? Musel by som mať to autoimunitné ochoroenie?? Tak oslabená imunita sa tým mysli?? Či v mojom prípade nedošlo ani k riziku?? Ďakujem za Váš čas. Posledný dotaz :)

Aktuální počet dotazů v databázi: 9710

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

SANITKA

KROMĚŘÍŽ - Velké náměstí
čtvrtek 18.07., 15:00 → 18:00 hod.

BRNO - průchod z hl. nádraží
do Tesca
čtvrtek 18.07., 15:00 → 19:00 hod.

BRATISLAVA - Pride
sobota 20.07., 13:00 → 19:00
Hviezdoslavovo námestie

PRAHA - ul. Vinohradská
sobota 27.07., 23:00 → 02:00 hod.
před clubem TERMAX

PRAHA - Anděl, pěší zóna u Alberta
úterý 30.07., 16:00 → 19:00 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

Jízdní řád sanitek naleznete zde.

rev. 17.7.2019 SRUN

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 140
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.