On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Sport před zaléčením 16. 11. 2023

Uživatel: Tom, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, byl jsem vystaven riziku, měl jsem ukázkovou primoinfekci s velkou sadou příznaků. Na test je ještě brzy, vyjděme z předpokladu, že jsem pozitivní. Mohu před zaléčením (braní ART několik měsíců, snížení VN) sportovat? Sport je pro mě kruciální a bez něj nejsem v pohodě. Letos vynechám týden v kuse na lyžích, ale mohu lyžovat nárazově jednotlivé dny? Děkuji

Pep 16. 11. 2023

Uživatel: Dovca, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, léky PeP jsem dostal v nemocnici v zahraničí. Po navratu do ČR mi bude zbívat ješťe půlka léků. Potřeboval bych vědět když je beru jako profylaxi jestli mi mohou nějak uškodit ikdyž nebudu pozitivní, dle minulé odpovědi nízká pravděpodobnost. A na koho se případně obrátit v ČR. Ohledně PeP? A nebo si mám udělat po dobrání léků test na HIV a vyčkat?

spolehlivost testu 15. 11. 2023

Uživatel: ..., Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den muj dotaz bude asi uzkostne vystraseny. Opakovane provedeny test s negativnim vysledkem provedeny 5 let od mozneho rizika muzu brat s jistotou za negativni a vice o situaci nepremyslet. Dekuji

PeP a Orální sex s ejekulací na tělo 15. 11. 2023

Uživatel: Zdeněk, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, obdržel jsem PeP 56 hodinách po chráněné souloži s lubrigantem s ejekulací na prsa a před nasazením kondomu mě uspokojovala ústy aby mohlo dojít k erekci a nasazení kondomu? Náhodná znamost pod vlivem alkoholu. Proveden před nasazením PeP test HIV negatiní. Co z testu můžu usoudit? Na test mam jít 28 den po posledním léku? Jaké jsou zkušenosti s PeP že mi v tomto případě pomohou?

HIV test 14. 11. 2023

Uživatel: Lukas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, před skoro 8 týdny jsem měl nechranění oralní sex s dívkou kdy dívka oralně uspokojovala mě. Chtěl bych si zajít na test. Skoro všude se doporučuje jít až po 12 týdnech, ale našel jsem že test p24 HIV antigen se může provést dříve. Díky za odpověd

Virivka 14. 11. 2023

Uživatel: Eva, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, jake je prosim riziko prenosu infekce v privatni virivce pokud se nejaky par neudrzi a voda je tak kontaminovana a nasledne se ve virivce vykoupe nekdo dalsi. Dekuji

dotaz2 13. 11. 2023

Uživatel: Klárka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, prosím ještě o poslední odpověď. Kondom mu sice sklouzával, ale nesklouzl mu úplně a ani se neudělal, ten kondom nebyl ani ničím naplněn co jsem tak koukala. A sklouzaval mu max po pulku penisu, ale pak si ho nahrnul zpět, myslíte, že i pres toto by mě mohl nakazit? kdyby byl pozitivní?

Test po 2 a 4 měsících 12. 11. 2023

Uživatel: JJJ, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Četl jsem vaší poradnu a rád bych se zeptal a doupřesnil si informaci k testování. Situace…. Byl jsem na vysetření ( samoplátce Unilabs ) z žilní krve. Dva testy ( HIV combo, Syfilis, HBsAg, HBS, HCV ). První test 2 měsíce a druhý test po 4 měsících ( doporučení WHO ) od možného rizika. Oba testy na vše NEGATIVNÍ. Jsou tyto dva testy již dostatečně spolehlivé? Nebo doporučujete ještě test po 6 měsících? Děkuji za odpověď…..

erekce 12. 11. 2023

Uživatel: Pepa, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den muze byt priznak pokrocileho hiv problem s erekci. Myslim jako treba po roce nebo dvou letech?

Dotazt 11. 11. 2023

Uživatel: Klarka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem měla sex s mužem. Dala jsem mu orální sex a potom náledně on mně. Potom jsme přešli na sex. Nechtěl se mu postavit penis a tim padem mu i zklouzával kondom, ale za celou doóbu se neudelal. Tak se chci zeptat jestli je možnost nákazy tím orálním sexem a u toho sexu jestli je možná možnost nákazy když mu zklouzával ten kondom tak jestli by nějak nemohl uniknout preejakulát(je to vůbec možný?).

Teplota po odběru krve 10. 11. 2023

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Večer po raním odběru krve v nemocnici jsem dostal zvýšenou teplotu a později krátce vyrážku na ruce a pocity jako při viróze, Teplota trvá již čtvrtý den. U mne se jedná o zcela mimořádnou věc, neb nemívám teploty ani při angíně atd. Je možné, že by primo infekce HIV byla tak rychlá, nebo by se mohlo jednat o podobně závažnou infekci jako HBV? Děkuji za laskavou odpověď.

trombocyty 10. 11. 2023

Uživatel: Peter, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli v prvních stádiích hiv (primoinfekce první měsíc) klesá počet trombocytů. Děkuji

HIV/AIDS 10. 11. 2023

Uživatel: Alex, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, v prvom rade vopred ďakujem za vašu pracu a odpovede. Chcel by som sa opýtať...všade čítam, že oralna kandioza sa objavuje až v pozdejšej fáze HIV resp. vo faze AIDS. Mohla by sa objaviť aj prvý mesiac po rizikovom chovaní? + je možné, že by som mal príznaky bez horúčky? Ďakujem za odpoveď

jehla 10. 11. 2023

Uživatel: mirek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

dobry den, tak snad srozumitelně. Jak dlouho muze byt stříkačka s jehlou infekční hiv pohozena někde venku?dekuji

Nechrany sex 9. 11. 2023

Uživatel: XYZ, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, pred cca mesiacom som mal ne hránený sex s mužom ( nechránený ako nechránený, raz vlozeny a vybraty, koli tomu, že nieje komdom) teraz sa mi objavila a potvrdila mykóza. Na test určite pôjdem. Dotyčný, mal vzdy chraneny sex a s babou. Je tam nejaký náznak, že by som mohol byť nakazený? Nejaké príznaky moc nepociťujem. Skôr posledne neustále stresujem. Ďakujem za vašu ochotu a odpoveď.

Spolehlivost 9. 11. 2023

Uživatel: Tonda, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, dočetl jsem se zde u Vás v poradně, že cca po 60 dnech je spolehlivost výsledek testu kolem 98,8%. Také jsem se, dočetl, že po této době by mohla ovlivnit výsledek například antibiotika, kortikoidy, onkologické léky, anabolika. Žádné tyto léky jsem neužíval. Byl jsem se testovat zároveň na žloutenku HbsAg,HCV,AntiHBs a Syfilis RPR,TPHA - Vše vyšlo negativní. Můj dotaz směřuje k tomu, v případě, že by se například prokázal Genitální Herpes, může tato infekce ovlivnit výsledek provedeného testu po 60 dnech ? Nebo se dá stále považovat za spolehlivý. ? Děkuji Moc za odpověď .

jehla 9. 11. 2023

Uživatel: mirek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, v jakem časovem rozmezi by se nekdo musel nakazit pichnutim o jehlu pohozenou někde venku? děkuji

Testovanie 9. 11. 2023

Uživatel: Matthew, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň, viem že Vy ste poradňa pre HIV ale poprosil by som Vás o názor. Vykonal som test Hiv, Hepatitída B,C a syfilis (všetky testy metóda eclia) v laboratóriu všetko negatívne po 93 dňoch. Môžem to považovať za spoľahlivé. Ďakujem

masturbace 8. 11. 2023

Uživatel: ondra, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, je mozny prenos syfilisu či žloutenky pri masturbaci kdyz zena jednou pouzila sliny na penis? vim ze hiv ne. dekuji za odpověď, hezky den

syfilis 8. 11. 2023

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

dobrý den, kdy je vhodné se z krve testovat na syfilis, stačí 5 tydnu?dekuji

Zdraví HIV pacientů - jak vylepšit? 8. 11. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, má otázka zní: Jak se dá hiv pacientovo tělo podpořit z hlediska stravy - co by nemělo chybět /respektive co si pohlídat - jak podpořit imunitu a celkově zdraví buněk. Budu rád za nějakou radu - abych věděl, co ještě lze zlepšit. Co jsem slyšel jsou skvělé: beta glucany 1.3 a 1.6 dle studií. A list z olivovníku nebo např ještě: Quercetin a Alpha Lipoic Acid. Budu rád za jakékoli doporučení stravy nebo doplňků. Děkuji moc, Marek.

Testovani 8. 11. 2023

Uživatel: Ttt, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, odpovidam na vasi odpoved ohledne prenosu hiv pri testovani. Otestovat jsem se nechal v poradne rozkos bez rizika v Brne, je to spolehlive misto na testovani?

HIV test 7. 11. 2023

Uživatel: XX, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň, vyplnil som dotazník na HIV domáci test, na ktory ste tu zanechali link. Príde mi nejaké upozornenie, ohľadom toho, či mi bol test schválený a priradený ? Ďakujem za odpoved.

Masáž 7. 11. 2023

Uživatel: Hálek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Chtěl jsem se zeptat jaké obecně je riziko ohledně přenosu pohlavních chorob včetně HIV pokud muž zajde na erotickou masáž. Kde dochází ke tření nahých těl a masérka poté muže rukou přivede k vyvrcholení. Podotýkám, že ke tření vagíny a penisu víceméně nedochází. A druhý doplňujíci dotaz, hrozí nějaké výrazné riziko pokud žena dělá muži orální sex přes kondom?

Hiv z testovani 7. 11. 2023

Uživatel: Tt, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, chci se zeptat zda je mozne se nakazit virem HIV pri testovani rychlotestem v poradne, napriklad kdyby na tom zarizeni kterym by pichli me do prstu by byla treba krev po nekom predemnou. Popripade zda se vi o nejake takove situaci. Byl jsem pred 4 mesici na rychlotestu- vysledek negativni, ale napadlo me zda me nemohli nakazit pri testovani. Na test znovu jit nechci, cetl jsem ze by se nemelo chodit opakovane na testy kdyz nenastala zadna rizikova situace. Predem diky za odpoved

Možnost přenosu 6. 11. 2023

Uživatel: Etan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Před pár dny jsem se v opilosti dostal k jedné osobě, která dlouhodobě bere pervitin. Byl jsem ve stavu, kdy jsem se bohužel nedokázal ovládnout a při nabídnutí jestli si nedám také, jsem řekl že ano. Nemám s tím velké zkušenosti ale znám rizika a tak jsem si vzal vlastní bankovku, on vytáhl svůj telefon z kapsy, nasypal tam prášek a já šňupnul. Poté jsem si olizl prst a zbytek prášku jsem si otřel o zuby. Je zde riziko nákazy hiv nebo hcv? Nevím jestli on nějakou nemoc má ale mohlo by se to u něj předpokládat. Já si sice vzal vlastní bankovku ale prášek jsem si dal z jeho telefonu a vím že mi občas krvácí dásně, tak jestli by se to nemohlo stát přes to konečné olíznutí a větření do zubů.

Možnost nákazy 6. 11. 2023

Uživatel: Mad, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, přítel je z Prahy, a tam toho je úplně nejvíce což mě vyděsilo. Fyzicky je zdravy, je vůbec možné ze by mohl mít hiv, i přesto ze několik let nikoho neměl a nemá žádné příznaky ? Provozujeme spolu orální sex, oboustranně, bez ejakulace do úst či jinam, rimming, a anální sex v obou rolích, to bylo s kondomem, ale ještě predtim než jsme ho nasadili, tak mi prejizdel zaludem o anal a tak trochu ho tam tlačil, ale nezasunul, to až potom dele co jsme použili lubrikant a kondom. Je možné se z tohoto nakazit??

Bily jazyk 6. 11. 2023

Uživatel: Emil, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, Cca 5 dnu po sexu s kondomem a nechranenem oralu (ja jsem prijimal) se mi udelal bily povlak na jazyku. Denne si merim teplotu a vse v norme, nepocituji zasadni zmeny na tele, ale vsude se docitam, ze moucnivka je hlavnim priznakem hiv. Na testy jsem objednany tento tyden. Pokud bych mel takove priznaky, v ranne fazi, byla by nemoc detekovatelna 4 generaci testu? Dekuji.

Injekční forma léků 6. 11. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den,mám dotaz.Před časem jsem rozhodl pro injekční formu podání léků.Hlavní důvody byli že nemusím pořád tahat tablety a druhý byl,že injekční forma nemusí být podána přesně na den,jako předchozí dávka,že je tam tolerance 7 dnů.To jsem se dočetl ve vašem časopise Pozitivně.Načeš mi paní doktorka kam chodím řekla, že to není pravda..že injekční forma musí být podána přesně na den.. Chtěl bych upřesnit že půjde o 3 dávku..Díky za odpověď..

Možnost nakažení wc 6. 11. 2023

Uživatel: MV, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, ráda bych ke svým dotazům přidala ještě jeden. Pokud by člověk šel na veřejné WC a mise ve vodě by zůstal zbytek krve nakaženeho a při vykonání potřeby by voda v mise vystrikla na intimní partie člověka, je zde možnost nakažení? Děkuji za odpověď. M.V.

Styk krve 6. 11. 2023

Uživatel: Nikol, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den zajimalo by me zda kdyz se krev nelecene hiv+ osoby dostane do me cerstve rany ktera krvaci tak je 100% jistota ze budu i ja pozitivni, anebo jedtli existuje sance ze ne. Dekuji

Proniknutí viru do těla a následná primoinfekce 6. 11. 2023

Uživatel: Jan, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Vážený pane doktore, po přečtení několika článků jsem si udělal obrázek o tom jak funguje vir hiv u primoinfekce. Po proniknutí viru do těla nastava prudky narust virove naloze a to zapricini priznaky typicke pro primoinfekci (zvetseni uzlin, teplota, vyrazka atd.. Ovsem po nejaké době dokaze telo s virem bojovat a virova naloz se zase zmensi (odezneni priznaku primoinfekce). Zajímalo by mě zda to opravdu funguje tak, jak jsem výše popsal. Také bych se Vás chtěl zeptat, co by se stalo kdyby tělo s virem nedokázalo úspěšně bojovat už v období primoinfekce. Dekuji Vam za Vasi praci co pro nas delate.

Testování 5. 11. 2023

Uživatel: Tonda, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Byl jsem v Unilabs, kde testují krom jiných pohlavních nemocí, také HIV - Anti HIV 1/2, p24 HIV antigen. Výsledky testů mi přišli ještě týž den. Proto jsem se chtěl zeptat je nějaký rozdíl v přesnosti testování a zajištění tohoto viru? Laboratoř unilabs nebo Dům světla, kdy je delší doba Vyhodnocení testů, protože testují až 4 infekce z každého vzorku? Četl jsem zde odpovědi v poradně ohledně procentuální přesnosti testů. Sám osobně jsem byl na testu 53. den. Dočetl jsem se, že 45 den po nákaze (FR spolehlivost je po 6 týdnech) již rozpozná více než 95% všech infekcí. 60. den lze rozpoznat 98,8%, a 90. den 99,8%. Je tedy možnost, že by člověk mohl být 60. den pozitivní? Děkuji

Riziko přenosu krví, kdyz ma clovek naloz na nule 4. 11. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chci se zeptat: 1) Je nebezpecne pokud hiv leceny pacient s aktualni virovou nalozi 0 spi s nekym zdravym bez kondomu? Jednalo by se o styl muze s muzem - analne. Nebo je to spise rizikove kdyz strida “zdrave” partnery bez kondomu? 2) Je nebezpecna krev leceneho pacienta s virovou nalozi nula? Nebo v tomhle pripade neni krev tolik nebezpecna? A zvysuje se riziko prenosu kdyz by treba muze lehce krvacel z konecniku a tento konecnik prisel do styku s penisem? Dekuji. Moc prosim o odpoved abych mel prehled. Je to pro me dulezite. Dekuji

Ošetření 4. 11. 2023

Uživatel: Nicola, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dorý den, chtěl jsem zeptat jak je to s ošetřením na zubni pohotovosti co když mě nebude chtít ošetřit lékař co mám dělat když to bude akutní problém

Pravděpodobnost nákazy 3. 11. 2023

Uživatel: Jiří, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den prosím vás jaká je pravděpodobnost nákazy po chráněném pohlavním styku cca 10min se ženou která má vysokou virovou nálož protože o infekci neví tudíž se neléčí. Zajímají mě čísla, díky.

UPLNE VYLECENI Z HIV 2. 11. 2023

Uživatel: Vojta, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, nejdříve bych rád všem poděkoval, za to, jak tady lidem jednotliví členové pomáhají a vysvětlují...Chtěl bych se zeptat, protože mě to velmi zajímá, víte, nebo máte možný předpoklad, kdy by se mohlo podařit zcela zničit virus HIV v těle, tzn., že by došlo ke kompletnimu vyleceni? Pokud to bude možné, rád bych poprosil o zodpovězení p. doktora Procházku... Dekuji.

Možnost přenosu v tělocvičně 1. 11. 2023

Uživatel: MV, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, ráda bych věděla, když třeba někdo cvičí v tělocvičně a používá lavičku, na které by mohla být krev nakaženeho, člověk by použil lavici na které by byly zbytky krve a on sám měl na noze třeba 2 dny starou oděrky nebo škrábance, zda se takto může člověk nakazit? Děkuji M. V.

Přítel je hiv 1. 11. 2023

Uživatel: Peťan, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Krásný den. Můj přítel je HIV. Já negativní, ale s rakovinou lymfatických uzlin. Chtěl bych poradit kde a jak si opatřit prep Dík

Testy na pozitivitu 31. 10. 2023

Uživatel: Jiří, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den dneska je to 48 dní od chráněné soulože s africkou prostitutkou a 9 den kdy se u mě objevily symptomy velmi podobné preinfekci horečky atd. Je už možnost jít se nechat otestovat?

Aktuální počet dotazů v databázi: 14270

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212