On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Výsledky testů hiv+ "na počkání"? 11. 4. 2019

Uživatel: pavel.marek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, některé laboratoře uvádějí, že výsledky testů na hiv, sdělí klientovi do několika hodin po odběru krve. Na Vašich stránkách jsem si ale přečetl následující text: "V ČR jsou všechny pozitivní vzorky zasílány ke konfirmaci (potvrzení pozititvity) do Národní referenční laboratoře kde se vzorek znovu vyšetří, MZ" Mám to chápat tak, že laboratoře, které slibují výsledek testu v řádu hodin, mohou svoje sliby reálně splnit pouze v případě negativního hiv- testu? Děkuji za odpověď.

Ora quick 11. 4. 2019

Uživatel: Marian, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, delal jsem si test ze slin po 2 mesicich a poté po 3 mesicich od rizika testem oraQuick Mel jsem bolestive uzliny unavu a afty cca mesic po styku. Oba negativní je to spolehlivé? Dekuji za odpověď

Mačkanice 11. 4. 2019

Uživatel: Joo, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, mohla jsem se nakazit, když jsem dnes byla na místě, kde byli všichni skoro hned vedle sebe jen s pár cm osobního prostoru? Jde mi hlavně o to, že jsem na pár lidí šáhla (jen na oblečení). Na ruce jsem měla pár neporušených stroupků a puchýř (možná lehce krvácející), ale krytý náplastí. Děkuji moc za odpověď.

Spolehlivost testu 11. 4. 2019

Uživatel: Anonim, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den mohu se zeptat byl jsem se otestovat po 113dnech od rizika to riziko jsem měl 13 prosince týden na to jsem začal brát antibiotika ospen všude píšete že je to po 3 měsících v pořádku jak je možné že pan Jiří Čalkovský říká že je nutné ještě po 6 měsících já už se fakt v tom nevyznám

Co se děje s hiv+ vzorky? 11. 4. 2019

Uživatel: karel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na několik věcí. Když jde někdo na test hiv, samoplátce a v místní laboratoři, třeba v Dolní Lhotce a tam zjistí, že je vzorek pozitivní: a) kam se vzorek zašle ke "kontrole"? b) Jak dlouho jim potvrzení pozitivity asi trvá, na oné "kontrole"? c) Vzorek krve se zasílá "fyzicky poštou"? d) Zasílá se vzorek v případě pozitivity na potvrzení do jiné laboratoře i v případě, že byl pořízen tento vzorek anonymě? Děkuji.

Orální sex - terminologie 11. 4. 2019

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, pročítal jsem příspěvky a nejsem moudrý z termonologie. Muž mi prováděl orální sex (kouřil mi ho) jsem v roli pasivní? Jsem kouřen tak jsem pasivní? Chápu dobře, že pro pasivního (kouřeného) muže je riko nákazy HIV blízko nule? Díky

Léky 11. 4. 2019

Uživatel: Filip, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den,je člověk,který bere léky např. na vysoký tlak nebo na astma,cukrovku apod. a do toho bere léky na HIV.Je možné aby některé tyto léky tlumily účinek léků proti hiv?Děkuji

Hiv a rakovina 10. 4. 2019

Uživatel: petra.c, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, byla jsem čerstvě diagnostikována s hiv+ a asi měsíc beru antiretrovirotika. Přečetla jsem si mnoho o tom, že hiv+ člověk má mnohem větší šanci získat rozličné typy rakoviny (i stonásobky). Jako jsou: Kaposiho sarkom, Lymfom, Rakovina děložního hrdla, Anální rakovina, Orální rakovina, Rakovina varlat, Rakovina kůže, Rakovina plic... Konkrétně já, často cítím tlak na hrudi nebo mám bolesti v oblasti levého vaječníku. Když toto řeším s tím kterým odborníkem, například gynekologem, tak mi provede odborník sono, řekne "ok", nemáte žádný problém, nicméně moje problémy stále přetrvávají a nikdo se semnou dále nezabývá. Když jsem přišla do hiv centra, myslela jsem si, že semnou někdo provede taková komplexní vyšetření, například CT(jenom laik, tak hádám)... a řekne mně něco v tom smyslu, že k dnešnímu datumu nemám žádnou rakovinu, nic takového se ale nestalo. Odebrali mě 25 ampulí krve (asi pouze na infekce, koinfekce, které nemám) ale k čemu mně to bude platné, jestliže ve mě klíčí rakovina. Když to trochu nadnesu, je to téměř ztráta času lékaře, plané naděje mé vlastní především i ztráta financí za léky pro stát. Takže, to co bych se vlastně chtěla zeptat a vlastně to asi plyne z mého popisu náhledu na věc, JAK se mám dopracovat k takovým vyšetřením, kde budu vědět, že s hivem začínám bojojovat reálně bez rakoviny? Byla jsem neléčená několik let a bujet tak ve mě může cokoliv, díky oslabené imunitě... Absence této informace mě psychicky sráží na dno a vlastě mě demotivuje vůbec v pokračování v léčbě infekce hiv jako takové. Vnímám to tak, že jsem se ukvapila a s léčbou hiv jsem začala před tím, než jsem dostala opravdu všechny informace o svém zdravotním stavu. Pokud vím, že mnoho rakovin mohu získat v sto násobcích snadněji.., v porovnáním s hiv- populací, očekávala jsem větší akcent na vyšetření možných rakovin a nejen infekcí typu TBC, HBV... To se ale neděje. Snad jsem svůj dotaz napsala tak, že je možné pochopit smysl, tedy kam směřuji...Děkuji za Váš vzácný čas.

Možnost nákazy při masáži 10. 4. 2019

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych poradit, zda si myslíte, že bych měl jít na testy z následujícího důvodu. Absolvoval jsem erotickou masáž, kdy se masérka klouzala nahým tělem po nahém těle a povrchově jsme se dotýkali vzájemně intimní místy, jakmile jsem ležel na zádech a masérka na mě na břichu. Nevím, zda se tyto doteky dají považovat za kontakt sliznic a zda by mohlo dojít k přenosu, pokud by byla masérka nakažená. K průniku nedošlo a ani k jiným praktikám nedošlo, pouze k vyvrcholení rukou masérky. Krvavé zranění jsem nepozoroval. Nyní, asi po dvou měsících, mě trápí nachlazení s bolestí v krku, bolest kloubů, horečku ovšem nemám. Trochu se začínám bát. Prosím poraďte. Díky. Martin.

Oděrka na prstu a preejakulát 10. 4. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, při vzajemné masturbaci jsem měl na prstu oděrku starou asi jeden den. Je možný přenos HIV při kontaktu oděrky s preejakulátem? K jinému sexualnímu kontaktu nedošlo. Děkuji.

Váš názor 10. 4. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chci se optat, jestli je riziko, když si žena sahá do pochvy a pak mi po chvíli, řekněme po půl minutě tou rukou navlékne kondom. Ještě jsem si vzpomněl, že než vzala prezervativ do ruky, svlékla si triko, čímž si prsty nechtěně utřela. Zdravím a děkuji

Sankce za neoznámení pozitivity lékaři 9. 4. 2019

Uživatel: treddy, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, jaká konkrétně., reálně hrozí sankce nebo penežitý trest osobě hiv+, která svoji pozitivitu neoznámí lékaři? Děkuji.

Imuniglobulinie 9. 4. 2019

Uživatel: Radek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den ma vliv snizeni imunoglobuline na test hiv infekci po 4mesicich ?? Muze to ovlivnit vysledek

Přenos, riziko 9. 4. 2019

Uživatel: Lenka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o pomoc v objektivizaci rizika, které nejsem již schopna vyhodnotit. Byli jsme s novorozencem a 5 letým synem v parku. Na lavičce byly četnější červené skvrnky vypadající jako krev. Nevím jak staré, bohužel. Syn i manžel na lavičce poposedávali. Když jsem si těch skvrnek všimla tak syn si ruce vydezinfikoval a doma se převlékl, manžela jsem k opatřením nepřiměla, byť říkal, že skvrnky vypadají jako krev. Mám teď obavy, že tím, že si manžel hned nevydezinfikoval ruce a doma nepřevlékl, máme celou domácnost a věci kterých se dotýkal infikované. Přiznávám, že po porodu mi asi "přeskočilo" jsem blokovaná strachem. Je mi líto, že tímto obtěžuji, ale nevím si s touto situací rady. Jsme (já, syn, manžel)proti hbv očkování(já před těhotenstvím protektivní hladina), má moje novorozeně protilátky přenesené placentou? Máme rizika i dalších inf.(hl. HIV, HCV atd.)? Manžel má na rukou kolem nehtů chronický zánět a oděrky, zda se lavičky rukama dotýkal, nevím. Máte zkušenost s takovými cestami přenosu? Máme udělat nějaké opatření? nebo je toto riziko tak trochu scifi(+podobných může být ještě mnoho) a mohu hodit za hlavu. Za Váš čas a případnou odpověď předem velmi děkuji.

Protilátky 9. 4. 2019

Uživatel: Petas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, čtu tady, že někdo má X virové nálože a X cd4. Ale kolik má protilátek po 3 měsících od nákazy a pak třeba po 5 letech neléčené infekce? A když už je tedy léčba nasazena a virová nálož se dostane na nedetekovanou hodnotu, proč protilátky nedokážou zničit vir úplně? A kolik protilátek stačí aby to test správně vyhodnotil? Díky za odpověď.

Práce v kuchyni 9. 4. 2019

Uživatel: Miroslava, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz ohledně přenosu viru HIV při práci v kuchyni. Setkala jsem se se situací, kdy kuchař v kuchyni připravoval tatarskou omáčku a na závěr do ní strouhal na struhadle poslední ingredience a následně se tatarská omáčka důsledně promíchala. Pak se obratem tatarská omáčka servírovala na stůl a dávala se také do kelímků pro rozvoz obědů. Zajímaly by mě prosím dvě otázky: 1. Pokud by se kuchař během strouhání na struhadle říznul a do tatarské omáčky by se dostala malá část krve, bylo by možné se nakazit virem HIV po následné po konzumaci? 2. Když byla tatarská omáčka v kelímku připravená pro rozvoz, přežil by vir HIV uzavřeném kelímku s víčkem více jak 30 minut? Předem Vám děkuji za odpověď. Miroslava

Laboratoř, smí poskytovat informace? 9. 4. 2019

Uživatel: Dorr, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, chtěla bych se poradit se svým problémem. Jsem hiv pozitivní cizinka. Před několika měsíci jsem se nechala testovat v místní, okresní laboratoři, na poliklinice, na malém městečku. S diagnózou jsem se smiřovala velmi obtížně, nicméně jsem to nakonec psychicky nějak překonala a začala se léčit. Před týdnem jsem se rozhodla registrovat také u místního praktika, který využívá služeb téže laboratoře. Sestřička mě registrovala, vzala si moč a poskytla jí této laboratoři k testování. Očekávala jsem také objednávku na vstupní vyšetření k praktickému lékaři s tím, že na této prohlídce řeknu doktorovi, že jsem hiv pozitivní. Jaké bylo ale dnes moje zděšení, když jsem měla telefonát z ordinace praktika s tím, že jim laboratoř, kde jsem si nechala soukromě provést test a také zaplatila tento test sdělili, že jsem hiv pozitivní???? Toto je v této zemi možné? Mám obavy, že krevní odběry provádí nějaká místní klepna a bude si na mě ukazovat celé městečko. Jsem z toho zoufalá, jako kdybych se znova dozvěděla svoji diagmózu poprvé. Co dělat? Odstěhovat se?

Testování po 10 týdnech 9. 4. 2019

Uživatel: tomáš, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, nechal jsem se testovat na Bulovce 22. a 64. den (10 týden) od rizika. Oba testy byly negativní (4gen). řekli mi zde, že opakovat po 90 dnech již nemá význam. Přesto všude čtu, že nutné po 3 měsících. Jaké je prosím riziko, že se výsledek ještě změní? Děkuji velmi

Příznaky akutní infekce po 4. dnech 9. 4. 2019

Uživatel: tomáš, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, omlouvám se za pravděpodobně zde opakovaný dotaz. Je nějaká pravděpodobnost, že se primární infekce projeví po 4. dnech od rizika v podobě: bilý povlak na jazyku, afta, třepení nehtů, únava, pocení? Děkuji velmi za odpověď.

Jídlo 9. 4. 2019

Uživatel: Tom, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Během snídaně jsem si na pečivu všiml červených skvrn. Je možnost se nakazit touto nebo jinou pohlavní nemocí, pokud se na rohlíku jednalo o nezaschlou, třeba i čerstvou krev?

Očkování proti HIV 8. 4. 2019

Uživatel: Danner122, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se lze očkovat proti viru HIV aby se člověk nemohl nakazit.

Nechráněný sex po absolvovaných testech 8. 4. 2019

Uživatel: Jarin, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, rád bych si jen něco potvrdil. 23.12.2018 jsem bohužel měl v opilosti sex s prostitutkou v klubu (chráněný orální i vaginální). 7.1.2019 jsem podstoupil testy na kapavku a chlamydie - podle všeho negativní. Na penisu na žaludu jsem zpozoroval o něco více bílých papilů, navštívil jsem venerogloga a urologa, oba mi řekli, že se nejedná o nic patologického. 25.2.2019 jsem podstoupil první testy na HIV, syfilis, hepatitidu C - výsledek negativní. 25.3.2019 jsem podstoupil druhé testy na HIV, syfilis, hepatitidu C - výsledek opět negativní. Představuji riziko pohlavní nemoci, pokud bych měl nechráněný sex s partnerkou, která je také HIV negativní a podle testů netrpí ani žádnou jinou pohlavně přenosnou nemocí? Děkuji.

nákaza 8. 4. 2019

Uživatel: trouba, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné se nakazit malou krví na prstu při uspokojování análním způsoben

Přenos analnim sexem 8. 4. 2019

Uživatel: Alex, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, před 3 dny jsme se s partnerem uspokojovali. On mě několikrát zajel prstem do řitního otvoru a následně do něj asi 3x zasunul penis. Ejakuloval mimo. Je možnost se nakazit HIV? Děkuji

Může-li muž získat HIV jestli bude.. 7. 4. 2019

Uživatel: Nováček, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Chtěl bych se zeptat, jestli muž bude lízat u ženy vagínu, která je nakažená virusem HIV, jestli může taky dostat tento virus? A jak mít sex se ženou, která má HIV. Jak se chránit před tímto virusem. Jsem opravdový nováček, tak byl bych rád jestli by jste mi pomohli:)

Hiv prenos zubnim kartackem 7. 4. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, chtel bych Vas pozadat o radu. Rano jsme chvatali do prace pricemz spolubydlici si vycistil zuby a hned pote jsem sel do koupelny ja. Mame bohuzel dost podobne kartacky a ja jsem si pote v pravi uvedomil, ze muj kartacek byl vlhky kdyz jsem si ho bral. Vzhledem k tomu, ze jsem si zuby cistil cca 9h zpetne, bojim se, jestli spóubydlici omylem ve spechu nwpouzil muj zubni kartacek. Je zde pravdepodobne riziko nakazy? Znicilo by pripadny vir na zubnim kartacku to, ze jsem ho omyl vodou z vodovodu (pise se zde, ze ho nici i chlor a ten se ve vode nachazi). Je znam podobny zpusob prenosu a doporucili byste mi test na HiV? K situaci dośo v patek a tak me napadlo jeste dojit pozadat o nasazazwni PeP. Dekuji Vam za Vasi odpoved

Krev na ruce 7. 4. 2019

Uživatel: Mirek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, stala se mi věc, že v MHD jsem se držel madla, po vystoupeni telefonoval, šel na oběd a přitom jsem zjistil, že mám ruku trochu od krve......určitě od toho madla v MHD. Tak jsem si ruce umyl, ale to už bylo tak hodinu po té cestě v MHD. Na rukou nemám žádné velké oderky ani rány. Jak je prosím velké riziko nákazy ? Moc mne to stresuje. Děkuji

Uzlinky a test 7. 4. 2019

Uživatel: Radka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den , asi mam hlouou otazku.nechala jsem se testovat na hiv po 21 tydnech negativni. Cetla jsem,ze staci 12 tydnu. Jen jsem se chtela zeptat nevim jestli jsem je mela vzdy, ale do testu se clovek hodne pozoruje. Vsude po celou dobu nachazim malicke jako fazulky uzlinky. Trisla,brada. Je pravda,ze jsem hodne stihla. Jen me zajima jestli to muze mit nejakou souvislost s testem. Poradnu sem dle pravidel precetla celou ,ale podobnou otazku sem nenasla. Chi mit se svym pritelem nechraneny styk,jako pred neverou a nechcu mu to rikat. Diky za odpoved Radka

Krev a oči? 6. 4. 2019

Uživatel: Lucie, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na následující situaci. Byla jsem v lunaparku a na atrakci na, kterou jsem šla, byla krev (nemám ponětí, jak stará), do které jsem sáhla, ale na ruce jsem žádnou ránu neměla. To, co mě teď trápí, je že jsem si tou rukou prohrábla vlasy a během jízdy mi vlasy opakovaně padaly do očí na rty. Četla jsem, že je možné se nakazit HIV i kontaktem přes oční sliznici. Je možné se nakazit, pokud bych měla na vlasech tu cizí krev a opakovaně mi vlasy spadly do očí a na rty? Promiňte mi můj dotaz, ale musím na to myslet. Děkuji za odpověď.

pozdní primoinfekce 6. 4. 2019

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je možné, aby se mi při užívání pep oddálila primoinfekce? První měíc bez příznaků a druhý s příznaky, jelikož by pep utlimil stejně jako protivirové léky počet kopií v séru a tedy až s vysazením nárust nastal? Mnohokrát děkuji

Ovlivní výsledek testu podávání infuzí s kortikoidy 6. 4. 2019

Uživatel: Eliška, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Tento týden jsem se nechala testovat,rychlotest byl negativní.Chci se zeptat zda může být výsledek ovlivněn, když jsem před 5týdny po dobu2 týdnu dostávala infuze s kortikoidy? Děkuji za odpověď.

Test HIV AE 6. 4. 2019

Uživatel: Karel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mám dotaz, kde si mohu nechat udělat test na HIV AE, který se objevil na Filipínách. Byl jsem na dovolené v uvedené oblasti a měl jsem rizikový sex. Po šesti týdnech se mně objevili příznaky přiřazované k HIV kromě teploty. Stále mám určité zdravotní komplikace. Po třech měsících byl test na protilátky negativní. Testován jsem byl v jednom zvašich center formou rychlotestu. Nikde jsem se nedověděl, zda testovaní není pouze na protilátky HIV 1,2. Děkuji za odpověď.

nedetekovatelnost viru 5. 4. 2019

Uživatel: Tom, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dočetl, že test nelze považovat za sto procentní a jeden z důvodů je, že existuje jedno promile lidí, kterým se virus replikuje v tak malém množství, že je nelze žádným testem odhalit. Je to tedy jeden z tisíce nakažených. Jak se tedy zjistilo, že tito lidé existují, když je nedokáže žádný test odhalit? Tito lidé tedy nikdy nepotřebují léčbu, když je jejich nálož nedetekovatelná? Tito lidé nikdy nebudou představovat riziko pro své sexuální partnery, když jsou neinfekční? Děkuji za odpovědi, hezký den.

test 5. 4. 2019

Uživatel: xxxxx, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Krasny den, po rizikovem chovani jsem provedl test po 70 dnech na hiv syfilis zloutenky b,c vse negativni.Vim ze se vsude doporucuje doba 3 mesice ale presto je tahle doba spolehliva a muzu to pustit z hlavy? Behem teto doby jsem nemel zadne priznaky jsem prof sporotvec cili imunita take v poradku, zadne leky jsem nebral jenom vitaminy. Dekuji

přenos nákazy krví 5. 4. 2019

Uživatel: jolana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Při návštěvě WC jsem si po vykonání potřeby všimla ktve na prkénku mísy na které jsem seděla. Obávám se, že se mohla krev dostat do řitního otvoru. hrozí nebezpečí nákazy? děkuji.

Testování na HIV 4. 4. 2019

Uživatel: Martin, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, byl jsem se testovat na HIV, byl to tzv. rychlotest, odběr z prstu a pak jsme čekali zhruba 10 minut a vyšel negativně. Mohu tomuto testu věřit? Byl proveden po necelých 3 měsících od rizika. Děkuji

první pomoc 4. 4. 2019

Uživatel: řidič, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Poslal jsem dotaz na riziko přenosu HIV v případě ošetření krvácejícího, když ošetřující nemá rukavice a přijde do styku s krví ošetřovaného. Na dotaz jsem odpověď neobdržel a byl vymazán. Děkuji za ochotu.

Vysledky 4. 4. 2019

Uživatel: Jana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, pred vice nez dvema lety jsem mela nechranenny pohl.styk. Po tech letech jsem zjistila, ze byvaly mel styk snad s kazdou, takze jsem se zacala bat hiv. Udelala jsem si proto test ze slin oraquick, vysledek vysel negativni. Jeho jsem donutila take,a take negativni vysledek. U lekarky jsem byla, ta mi prohledla uzliny arekla, ze k testu z krvke nevidi duvod. Muzu tedy tem vysledkum opravdu verit?

první pomoc 4. 4. 2019

Uživatel: řidič, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jaké je riziko nakažení. Při poskytnutí pomoci krvácejícímu jsem neměl ochranné rukavice a dostal jsem se do kontaktu s jeho krví. Děkuji.

Sahnuti na krev 4. 4. 2019

Uživatel: Jaroslav, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, v kanceláři při úklidu se zranila uklízečka a bohužel mi pokapala opěradlo židle. Já přišel po tomto incidentu cca 10-15 minut a sedl jsem si na židli (skvrny krve jsem si nevšiml bohužel). Nejsem si teď jist, zda jsem se ji ale nedotkl holou rukou.....rukávem určitě. Pokračoval jsem normálně v práci na pc a napil se z lahve a vysmrkal. Pokud bych se před tím dotknul té krve na operce židle, mohu se nakazit ? Při smrkani občas mám trochu krve z popradkanych cevek.....Dekuji moc za Váš názor.

Aktuální počet dotazů v databázi: 9389

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

SANITKA

PRAHA - Anděl, pěší zóna u Alberta
úterý 30.04., 16:00 → 19:00 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

PRAHA - I. P. Pavlova
Tylovo náměstí, nedaleko tramvají
čtvrtek 09.05., 16:00 → 19:00 hod.

ČESKÁ TŘEBOVÁ, Staré náměstí
úterý 14.05., 10:00 → 12:00 hod.

LITOMYŠL, Smetanovo náměstí
úterý 14.05., 13:00 → 15:00 hod.

VYSOKÉ MÝTO, Náměstí P. Otakara II
úterý 14.05., 16:00 → 18:00 hod

PRAHA - Letná, běh FUN and RUN
sobota 18.05.,11:00 → 16:30 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

PRAHA - Anděl, pěší zóna u Alberta
úterý 28.05., 16:00 → 19:00 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

Jízdní řád sanitek naleznete zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 133
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.