On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Masturbace 20. 2. 2023

Uživatel: Tereza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, masturbovala jsem pritele a mela jsem na ruce 2-4mm ranku na ruce, netekla z ni krev, byla cca 1h stara. Myslite, ze kdyby se mi do te ranky dostalo sperma a ja to sla hned umyt vodou a mydlem, tak bych se mohla nakazit? Z te ranky netekla krev, ani nic. Dnes tedy uz tam je strup nebo je jen lehce cervena. Myslite, ze je moznost nakazy?

Orální sex 20. 2. 2023

Uživatel: Nema, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jaká je prosím pravděpodobnost přenosu HIV pokud při orálnímu sexu došlo k ejakulaci do úst s následným okamžitým polknutím? Všude čtu, že pravděpodobnost nákazy je malá, ale přesto reálná. Děkuji

Příznaky 19. 2. 2023

Uživatel: Matěj, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, už po dobu 5-7 měsíců se mi dělají afty v puse, mám zvětšené uzliny a někdy mě bolí hlava. Po celou dobu jsem měl max. 2 onemocnění a to zánět průdušnic a za chřipku když byla ta epidemie v prosinci myslím. Myslíte že tohle všechno může být spojeno s HIV?

Možný přenos HIV 19. 2. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mel jsem pohlavní styk, při kterém byl nasazen kondom, ale ten den jsem si oholil přirození a kůže tak mohla být podrážděná. Je možný přenos HIV či pohlavní nemoci přes nechráněnou část penisu kondomem? Děkuji

Podani leku 18. 2. 2023

Uživatel: Denisa, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám takový hloupý dotaz. V nemocnici nastala akutní situace, kdy jsem se dostala k pacientovi, o kterém jsem v tu chvíli nevěděla, že je HIV+. Pacient je zaléčený. Nicméně, nepoužila jsem rukavice při podávání léku do PŽK. Do přimého kontaktu s krví jsem se nedostala, ale ze spojovací hadicky par kapek roztoku vyteklo ven na moje prsty. Zadnou ranku na jsem na prstech nemela, tudis do kr. obehu se to nemohlo snad nijak dostat..pote jsem si ruce umyla, ale stejne ma clovek v hlave brouka. Proto se ptam, riziko nakazy v tomhle pripade je ci neni?

Infuze 18. 2. 2023

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Minulý týden jsem chodil na infuzní terapii a sestřička mi zaváděla kanylu do žíly bez rukavic a potom i vyndavala. Bojím se, že kdyby třeba přede mnou zaváděla kanylu HIV+ člověku a neumyla si ruce, tak že bych se třeba nějak nakazil kdyby se mi nějak ta krev z těch jejich ruk dostala do té dirky od té kanyly a nakazil bych se. Jaká je tedy šance na přenos u tohoto?

krev na bunde 18. 2. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz. Mel jsem krev na bunde a vůbec nevím jestli byla moje nebo někoho už třeba delší dobu. Zkusil jsem to sundat dolu prstem, ale potom mi došlo, že tam mam píchnutí od trnu růže. Myslíte, že kdyby to byla cizi krev a já se toho dotkl tou dírkou od píchnutí té růže, že by jsem se mohl nakazit HIV?

Zvětšené uzliny 16. 2. 2023

Uživatel: Alena, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Čtu zde různé články, že zaschle tělesné tekutiny nepředstavují žádné riziko nákazy. A tak moje otázka zní: Dotkla jsem se pořezanou rukou místa kde byla zaschlá krev nějakého člověka. (je mi 16 let) Už asi více jak půl roku mám zvětšené uzliny v tříslech, podpaždí a na krku(na hodne místech) možná je to jen náhoda. Horečky jsem neměla. Max. jsem byla nachlazená asi po třetí týden po nákaze, uzliny jsem měla zvětšené už před tím nachlazením. Horečky jsem neměla, max. trošku větší teplotu(37.5˚C). Mám hrozný strach a prostě bojím se, že jsem se mohla nakazit HIV a bojím se o své okolí.

Otázka 15. 2. 2023

Uživatel: Petra, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, přítelovi jsem sáhla na penis když ho měl lehce vlhký(jen jsem si s ním lehce hrála a prostě pak ho měl lehce vlhký). Pak jsem si to teda pokusila utřít do mikiny to čeho jsem se dotkla. Po nevím jaké době(ne moc dlouhé) jsem si tím prstem utřela oko a nevím jestli jsem se přesně dotkla toho oka. Myslíte, že kdyby byl HIV pozitivní tak i přesto, že jsem to utřela do mikiny tak jsem se mohla nakazit kdybych se dotkla toho oka?

přenos přes bradavku 14. 2. 2023

Uživatel: Anežka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den jeste jednou. Reknu to lepe Co kdybych s nekym mela spolecnou masturbaci a ja nebo ten s kym to delam mel preejakulat na ruce a treba to utrel do deky nebo nevim a pak jsem si sla nebo on mi sel jezdit tim prstem po bradavce. Je tam nejaka sance na nakazu HIV?

malé množství krve 14. 2. 2023

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den co kdyby někdo měl na rukou krev(ne čerstvou) a dostalo se mi to třeba do záděrky nebo do nějáke menší ranky. Nebo kdyby někomu tekla lehce krev(třeba malá kapka krve) z prstu a třeba se mi dotkl záděrky nebo tak. Je tam nějaké riziko nákazy?

Přenos při dotyku s konečníkem. 14. 2. 2023

Uživatel: Franta, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, měl jsem schůzku se ženou, při které jsme každý sám masturboval, ona se dotýkala svých zevních pohlavních orgánů(klitoris) a před mým vyvrcholením si olízla prst a strčili mi ho ke konečníku, ne úplně dovnitř, spíš přiložila a dráždila mě cca 10-20 sekund do ejakulace. Ten den jsem měl při velké potřebě na toaletním papíru krev. Je tam nějaká možnost přenosu. Děkuji za odpověď.

Prenos HIV 13. 2. 2023

Uživatel: Neznamy, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň,situácia-keby bol človek HIV pozit. a nevedel by o tom,poreže sa ale nieje to veľká otvorená rana (pár kvapiek krvi),príp. by mal krvavé záderky na rukách,aká je šanca preniesť HIV na ďalšieho človeka ktorý by mal kontakt z jeho krvou napríklad HIV pozit. by pripravoval jedlo do ktorého by sa mohla dostať trocha krvi,príp. dotyk krvavého miesta,napr.držanie za ruky a potom si človek pretrie ústa.Aké je riziko pri ošetrení od HIV pozit. človeka, napríklad HIV pozit. by ošetril rozbité koleno zo zádermi na rukách?Čítal som,že na prenos je potrebné väčšie množstvo krvi,ale mňa by zaujímal prenos pri drobných zraneniach pri kontakte s HIV pozit. človekom.Za odpoveď ďakujem.

Test 13. 2. 2023

Uživatel: Test, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den , Položím prosím hloupý dotaz , měl jsem pohlavní styk s mužem , u análního sexu byl použit kondom bez porušení . Orální sex oboustranný asi 2 minuty . Nyní jsem si nechal udělat test na HIV 1,2 antigen 24, test byl proveden z krve po 54 dnech od styku . Jaká je prosím pravděpodobnost ,že by byl test falešný a nebo se na něj mohu spolehnout . Děkuji

Výsledek rychlotestu za 5 minut 13. 2. 2023

Uživatel: Belae, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, děkuji za odpověď. Testovaná jsem byla v centru adiktllogických služeb Ops Magdaléna, kde se na HIV testovalo v rámci evropského testovacího týdne. Test, který používají bohužel nevím, ale paní působila zkušeně a říkala, že pokud by byl pozitivní objeví se druhá čárka většinou hned. Jen mi přišlo zvláštní, že všude čtu, že výsledky jsou do 15 minut, proto mi to přišlo hodně rychlé. Dekuji

Stealthing 13. 2. 2023

Uživatel: honza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, HIV pozitivní (údajně užívající léky) člověk se na mne dopustil tzv. stealthingu (bez mého souhlasu si při styku sundal kondom a pokracoval v souloži). Asi po deseti vteřinách jsem si toho všiml a odmitl v sexu pokračovat. Bohužel jsem se nechal uchlacholit a promeškal 72-hodinovou lhůtu na užití PEPu. Plně si uvedomuji rizikovost tohoto chování a na nutnost pockat 2-3 měsíce pro spolehlivost testu. Můj dotaz je trochu hypotetický. V případě, že by lhal a medikamenty neuzival, je nevyhnutelné abych se virem nakazil i já? Nebo je statistická šance, že k přenosu nemuselo v tomto případě dojít?

Vyrazka 13. 2. 2023

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na tele se mi objevuje už více než týden vyrazka vypadá jako popaleni od kopřivy po zmizeni zustava kuze cervena.Četl jsem, že při infekci se objevují různé druhy výražek. Tahle vyrazka se objevuje po celém těle zmizí a zase se objeví trvá to více než týden, žádné jiné priznaky nemám ani horečku. Mohlo by se jednat o projev hiv? Dekuji

Otázka na pána Doktora 12. 2. 2023

Uživatel: R-Svk, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

19.12.2022 priznaky pohl.chorob...19.12-23.12 Paralen 23.12 augmentin + erdomed do 4.1.23 9.1.23 test laboratórny hiv 1/2,syfilis,Hep B+C negat 16.1 do 24.1.2023 pamycon +klaritromycin 7dni 30.1.2023Test kozne oddelenie syfilis l-lues S-RRR negat S-TPHA negat9.2.23 domaci test lues rychlotest z krvi -negat10.2.2023 test hiv1/2,Syfilis,Hep b,Hep c, negat v BA Check point testy z krvi rychlotesty 10.2.23test zo slín domaci quickoralhiv 1/2 negat Test QuickoralHep C negat.Po 53dnoch všetko negat. Otázka-užívaním liekov,moznov kombináciu ochoreni som posunul hranicu detekovatelnosti?53den výsledky negat 90den môžu výst pozitívne na niektoré ochorenie?

Výsledek rychlotestu za 5 minut 12. 2. 2023

Uživatel: Belae, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, byla jsem na testu z kapilární krve. Paní, která test prováděla, mi řekla během pár minut, že výsledek je negativní. Za jak dlouho dobu se na testu ukáže správný výsledek? Dá se negativní výsledek za 5 minut považovat za spolehlivý?

alkohol 12. 2. 2023

Uživatel: Roman, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, pokud by v krvi byl zbytkový alkohol, prostě nějaká ta promile v době odběru krve mohlo by to nějak ovlivnit výsledek testu? Děkuji

Vstup do zaměstnání 12. 2. 2023

Uživatel: Lukáš, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Dobrý den, můj partner nastupuje do nového zaměstnání a čeká ho vstupní prohlídka. Ve výpisu z karty od svého lékaře, se kterým půjde ke smluvnímu lékaři zaměstnavatele na vstupní prohlídku, má uvedeny dvě věci - a to že je HIV pozitivní (což předpokládám, že je nutné, aby uvedeno bylo) a také to, že byl uživatelem pervitinu (což sdělil při prvotním vyšetření na Bulovce při zjištění HIV+). Je nutné tento údaj mít také ve výpisu, když již několik let uživatelem není? Děkuji za odpověď.

Pití 12. 2. 2023

Uživatel: Klára, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, popletla jsem si pití a nechtěně se napila od kolegyně. Jsou to skoro 2 měsíce. Mononukleóza by se asi už projevila,ale co jiné infekce? Moc vám děkuji za vaši odpověď.

Holic 10. 2. 2023

Uživatel: Karlos, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den jaka je sance na nakazu kdyz treba holic prede mnou strihnul strojkem nekoho a pak me treba prejel pres cast krku kde mam akne a nejak se mi to tam dostalo? Existuje nejake riziko u tohoto nebo se to jeste nikdy nestalo?

Kdy jít na test, pozitivní mononukleóza 9. 2. 2023

Uživatel: Jirka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, po kratším vztahu (asi měsíc a půl) jež sexuálně (nechráněně) započal koncem listopadu minulého roku, jsem zhruba 2 týdny dozadu začal pozorovat zvětšenou uzlinu vlevo na krku (dodnes jediná zvětšená uzlina), do toho se postupně přidali zvýšené (maximálně a výjimečně do 37,5°C) teploty, zprvu slabší a poté silnější noční pocení (které již úplně ustoupilo) a nakonec infekce v krku, která po krevním rozboru u praktického lékaře , byla vyhodnocena jako pozitivní mononukleóza. Otázka v tuhle chvíli -kdy jak je známo má mononukleóza a HIV podobné příznaky- jít na preventivní test, právě na HIV, na který jsem se nakonec po zhodnocení všech rizik rozhodl jít. Děkuji za odpověď

Přenos 9. 2. 2023

Uživatel: Tereza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den,dělám s oblečením.Stalo se mi,že jsem sáhla na zaschlou krev a měla jsem oděrku.Krev mi netekla.Pak tu máme nastřelovací pistolky na slevy a často se stává,že se o ní někdo píchne plus ještě čipy o které se taky každou chvíli někdo píchne.Dřív jsem to neřešila,ale teď tu máme kluka co je na kluky a mám strach. Pichla jsem se naposledy o tu pistolku,ale krev mi netekla hodně povrchové.Musí prosím při nákaze téct krev?Vím,že HiV vir umírá do 8minut tady je nákaza minimální,ale co třeba hepatitida C?Na hepatitiduB jsem očkovaná.Vím ,že jste poradna pro HIV,ale na hepatitidu jsem nenašla poradnu.Mám si raději dojít na odběry?Po jaké době?.Předem Vám děkuji.S pozdravem Tereza

Drazdeni 9. 2. 2023

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mohu se nakazit, pokud jsem penisem dráždil vagínu. "Vevnitř" byl malou chvíli pouze žalud.

přenos 8. 2. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, měl jsem sex s mužem, který bere Prep a nepoužívá při sexu se známostmi kondom. Já jsem řekl, že chci sex chráněný, tak jsme kondom použili. Často ale kromě lubrikantu použil i sliny na zvlhčení. Co se týče hiv, mohl by ho chytit když používá Prep - jaká je pravděpodobnost? Spolu jsme použili kondom, ale byly tam ještě ty jeho sliny a před proniknutím do mne se třel penisem o můj anální otvor - a to kondom ještě nasazený neměl. Vzájemný orální sex jsme měli nechráněný. Děkuji za pečlivou odpověď.

Jehla 8. 2. 2023

Uživatel: Alena, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jaké je riziko přenosu, při škrábnutí (poranění o jehlu přes oblečení? Včera jsem se vyhýbala v podchodu bandě mladíků, natlačili mě skoro až ke zdi kde byl malý výklenek. U ucítila jsem něco na noze. Jaká je šance přenosu kdybych se šmrcla o injekční stříkačku. V podchodu bylo šero a byla jsem ráda že jsem odešla. Moc děkuji.

Dotaz 7. 2. 2023

Uživatel: Anonymous, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den jeste jednou, omlouvam se, ze pisu 2x, ale potrebuju se ujasnit skrze ty uzliny. Jestli mam t zvetsene uzliny uz tech 6 mesicu tak to neznamena, ze jsem HIV pozitivni nebo, ze jsem se tou zaschlou krvi nakazil prece jste napsal, ze je to nepravdepodobne. Takze muze to znamenat HIV? Hrozne moc prosim o odpoved

dotaz 7. 2. 2023

Uživatel: Karel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Můžu se nakazit hiv když se dotknu třeba špinavého sloupu na kterém byla stará krev a ta krev se mi dostala do záděrk?

Dotaz 6. 2. 2023

Uživatel: Anonymous, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den docetl jsem se na internetu, ze priznakrm HIV jsou zvetsene uzliny na vice mistech. A tak sd chci zeptat. Pred cca 6 mesici jsem mel otevrenou ranou kontakt se zaschlou krvi. A uzliny na vice mistech mam zvetsene uz nejakejch tech 6 mesicu, do toho jsem mel nejake klasicke onemocneni diky tomu, ze jsem chodil jen tricko kdyz jsem chodil venku a byla zima, rekl mi to i doktor. Horecky 38 jsem nemel. Byl jsem u urologa a ptal jsem se ho na ty uzliny, rekl ze to je v pohode. Ale radsi se chci zeptat i vas, neni to priznak HIV, muzou u HIV byt takhle dlouho zvetsene uzliny?

Prvé príznaky 6. 2. 2023

Uživatel: Neznámy, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň. Mal som nechránený pohlavný styk, bez ejakulacie. Zhruba na 11ty deň som dostal zápal hrtana a teplotu 38. Za jeden deň pri užívaní teraflu a doritricinu teplota prešla. Mal som zväčšené krčné uzliny,bolesti tela na druhý deň ustúpili, zostal iba kašeľ. Po týždni som navštívil lekára. Diagnóza J040. Už bez teploty a bolestí hrdla. Mohli to byť prvé príznaky HIV? Ďakujem za odpoveď

Promiskuita 6. 2. 2023

Uživatel: Pavlik, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Zvyšuje promiskuita riziko nákazy? Je 20 sexuálních partnerů za rok moc?

Incidence 6. 2. 2023

Uživatel: Mirek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Mohl bych se zeptat, jaká je incidence pripadu v Moravskoslezském kraji? Dekuji

Nechráněný pohlavní styk a promiskuita 6. 2. 2023

Uživatel: Radim, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý večer, minulý rok jsem měl nechráněný pohlavní styk s mnoha dívkami. Zhruba před 3 měsíci jsem byl zničehonic nemocný, měl jsem nateklé lymfatické uzliny a teploty. Poslední dobou se cítím unavený, hlavně v noci nemůžu usnout a potim se. Zhoršily se mi i výsledky ve sportu a koncentrace. Může se jednat o nákazu? Jedna z dívek mě upozornila, že si zahrávám.

SYFILIS A HIV TESTOVANI 4. 2. 2023

Uživatel: Vojta, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, můj dotaz bude trošku obsáhlý, ale rád bych, aby všechny souvislosti byly vidět.Před třemi a pár dny dny jsem měl rizikový pohlavni styk bez ochrany (nechraneny analni - aktivní role, orální styk - pasivní role), krevní- laboratorní testy na syfilis, HIV a hepatitida C jsem podstoupil 30., 40., 55. a 89. den od expozice - vše negativni... 14. dni od expozice testy na kapavku, chlamydie, ureplasmu, mykoplasma a ještě některé další, kdy mi byla zjištěna kapavka, nasazena antibiotika a do týdne všechny priznaky a bolesti byly pryč.po mesici kontrola a vše negativni.. moje prvni otázka zní i s přihlédnutím na tyto skutečnosti, je možné, že by se protilátky na HIV a Syfilis neukázaly?

Prenos HIV 4. 2. 2023

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, v prípade že by člen domácnosti bol HIV pozitívny, ale ešte by nebol testovaný (1 a pol mesiaca od rizikového správania) a kúpal by dieťa (aj v oblasti intímnych partií) + celkovo starostlivosť o dieťa, trpel by krvácaním ďasien (kefky by boli pri sebe) a používal by spoločné veci ako napríklad uterák na ruky v kúpeľni, aké je riziko prenosu na dieťa? Ďakujem pekne za odpoveď.

Pálenie, svrbenie po tele 3. 2. 2023

Uživatel: Peter, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, môže byť pálenie, svrbenie kože po tele začínajúcim prejavom Aids.Rizikové chovanie oralny styk s neznámou ženou pred 10mi rokmi . Som už rok v takom strese….neviem sa odhodlať na testy, ake viem, že musím ! Cením si Vašu prácu a ďakujem.

Příznaky 3. 2. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mohu mít primoinfekci už 4 dny po rizikovém kontaktu?

Přenos, PEP 2. 2. 2023

Uživatel: denis, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem měl krátký orální sex s mužem bez vyvrcholení do úst, četl jsem, ale že je stejně možné se nakazit pouze z prejakulátu, chci se zeptat zda bych si měl sehnat léky po rizikovém sexu PEP, aby se virus HIV nerozšířil? Pokud ano, na koho bych se měl obrátit, aby mi napsal recept, máte nějaký kontakt? Pochybuji, že by mi to můj obvodní lékař napsal. Děkuji.

Aktuální počet dotazů v databázi: 13704

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 210

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.