On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Test po 90 dnech + jiné nemoci 22. 6. 2015

Uživatel: Marie, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, na testu jsem byla minulý týden po 82 dnech od rizikového styku (po tuto dobu jsem žádný sexuální kontakt neměla), v Dittrichově ulici, výsledek negativní. Na testování se chystám znovu po 90 dnech a chtěla bych se zeptat, zda poté můžu brát výsledek za 100% spolehlivý, i v případě, že bych měla jiné onemocnění. Ptám se proto, že mám již dva měsíce zvětšené uzliny na krku a v tříslech (zvětšily se tedy měsíc po rizikovém styku). Moje doktorka neví, čím je to způsobeno (o obavě z HIV jsem jí říkala). Zhruba měsíc po rizikovém styku jsem se také začala v noci výrazně potit, to trvalo cca 5 dní. Před měsícem mi v krvi našli mírně zvýšené hodnoty TSH (hormon štítné žlázy), doktorka mě proto poslala na endokrinologii, kam jsem objednaná na červenec. Zvětšené uzliny a noční pocení přikládám za vinu velkému stresu, který jsem po rizikovém styku prožívala, ale ráda bych měla jistotu, že tyto projevy nemůžou být v mém případě způsobeny HIV. Antibiotika, kortikoidy ani anabolika jsem od rizikového styku nebrala. Děkuji za odpověď a za Vaši práci.

Příznaky 22. 6. 2015

Uživatel: David, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den,po riziku cca 3. týden - pouze orální sex bez výronu do úst,preejakulát v ústech,hubnutí a průjmy,bez teplot.Pokud by byl partner HIV mohl být nakažen?K pohlavnímu styku nedošlo.Děkuji a fandím Vám.

mam se obavat? 22. 6. 2015

Uživatel: jirka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Krasny den preji mam takovy dotaz mel jsem nahodnou masturbaci s neznamym muzem jeho preejakulat mi vytekl na ruku hned jsem to prerusil a ruku si otrel do kapesniku pak po 5 ti minutach cca sem si vlozil cigeretu do ust tou samou rukou nehrozi mi ryziko? Mam se obavat nebo mohu vklidu spat dekuji moc J.

jsem hiv nebo ne 22. 6. 2015

Uživatel: Domca1, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý chtěla bych se zeptat jestli můžu být hiv, s těmito příznaky po 2 měsících od nechraneneho pohlavního styku se mi udělal pásový opar, pak byl klid a asi po 5 měsících bílé povlekly jazyk i na pravé hraně jazyka který nejde setřít a zvětšené krční uzliny které ale neboli a po 6 měsících zase pásový opar. A teď mám po sobe ještě vyrážku která vypadá jak krevní podlitinky mám je na nohou. Děkuji a pěkný den

Dočkám se odpovědi ? 22. 6. 2015

Uživatel: blogger, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

DObrý den, stále nedostáváme odpověď na násleudjí dotaz, položil jsem ho jsem před cca 1 týdnem a stále je bez odpovědi. obrý den, Chci se zeptat cca před měsícem a půl jsem měl nechráněný orálni styk se ženou, která má HIV. 23.den od rizika jsem se nechal otestovat na anti-HIV 1+2, Ag p24.. Výsledek tohoto testu byl negativni, teď musím čekat ještě měsíc na test, který prokáže negativitu nebo pozitivitu HIV. Na kolik určujíci je výsledek testu antigenu HIV? Pokud byl test antigenu negativni, je velká šance, že bude negativni i test na HIV? Dále se chci zeptat, zda-li riziko přenosu formou orálniho styku s HIV pozitivni ženou velké? Z nějakého odborného článku jsem se dočetl, že existuje i situace, kdy styk s HIV pozitivni osobou nemusi automaticky znamenat, zé se nakazím HIV? Je to pravda? Poslední dotaz, jak mohu zjistit v obdobi od rizikového chování po otestováni za 3 měsice, že jsem nakažen virem HIV? Jsou nejaké viditelné příznaky? Předem děkuji za odpověď

Riziko nákazy od prostitutky bez klasického sexu 22. 6. 2015

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, občas (tak 1 do měsíce) navštěvuji placené společnice na privátu. Měl už jsem jich asi 8, ale nikdy jsem s nimi neměl vaginální klasický sex, anál, líbání, ani orál bez kondomu. Vždy jen mazlení, líbání po těle, masáž a udělání rukou nebo max. orálu s kondomem. Je nějaké riziko přenosu jakékoliv pohlavní nemoci, když se ji jen dotýkám, případně líbám na kůži? Prsních bradavek se radši straním, a líbám jen lehkými polibky pod krkem, na břiše, nebo kolem prsou, přičemž se dívám jak vypadá, jestli nemá někde nějakou ránu atd. Mám panický strach z jakékoliv pohlavní nemoci, ale zároveň když nemám momentálně přítelkyni, tak jaksi potřebuji alespoň takovýto kontakt se ženou bez klasického sexu.

Preventivní dotaz 21. 6. 2015

Uživatel: Josef, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den! Asi před dvěma měsíci jsem souložil s náhodnou známostí. Při předehře dráždil jsem ji žaludem na kraji její vagíny bez kondomu a provozoval orální sex. Při samotné souloži měl jsem kondom. Tu dívku neznám, ale vím o ní, podle jejích vlastních slov, že prostituce jí není cizí. Po měsíci od soulože byl jsem preventivně na testech, které dopadli negativně. Jak často a kolikrát měl bych ten test ještě opakovat, abych získal absolutní jistotu o tom, že jsem dokonale zdráv? Mám totiž celkem obavy, protože bez jakékoli další příčiny začala mě trápit pálivá bolest na levé straně krku zhruba od krkavice směrem do zadní části a podobná bolest začala se projevovat při chůzi na přední straně levé nohy v oblasti úrovně výšky penisu. Snad je můj dotaz položen srozumitelně a ne nesmyslně. Předem děkuji za odpověď! S pozdravem Josef

Orální sex 21. 6. 2015

Uživatel: Vašek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den,jsem gay,provozuji pouze orální sex aktivně,vždy bez výronu semene do úst.Za minulý měsíc jsem takto uspokojil 3 muže.Je možné,že jsem polknul preejakulát,už takto rizikove chovat nehodlám.Je možné,že jsem se mohl nakazit HIV?Doporučili byste si udělat test. Moc děkuji.

Pravděpodobnost nakažení HIV nechráněným pohlavním stykem 20. 6. 2015

Uživatel: Standa, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, na různých internetových stránkách jsem se dočetl, že pravděpodobnost přenosu HIV nechráněným pohlavním stykem je různá podle určitých faktorů, že pravděpodobnost nákazy ženy od muže je vyšší než naopak a dokonce jsem kde si četl, že pravděpodobnost nákazy muže od ženy při běžných sexuálních praktikách je menší než 1 % . Ale když se podívá člověk na statistiky, tak více je nakažených mužů, čím to je (homosexuálové) ? A to je 1% mi příjde hodně zcestné (kdyby to bylo tak málo, tak by skoro nikdo touhle zákeřnou nemocí netrpěl). Mohl by jste to prosím uvést na pravou míru jak to je ? Děkuji Standa.

Výsledek testu a vliv penicilinových atb. 19. 6. 2015

Uživatel: Katy, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžu negativní výsledek HIV testu po 88 dnech považovat za spolehlivý. Během uplynulé doby jsem brala 10 dní Penicilinová atb + ibalgin a aulin na bolesti,může to mít vliv na výsledek? moc děkuji za dpověď.

typ testu a sdělení výsledků 19. 6. 2015

Uživatel: anna, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, v pondělí se chystám na statimové vyšetření HIV, jaký je vlastně rozdíl mezi statimovým a nestatimovým vyšetřením, kromě tedy délky trvání vyhodnocení? Jsou testy stejně validní není některý z nich méně či více citlivý na protilátky? Dále by mě zajímalo, jak se dozvím výsledky testu, osobně od lékaře nebo dostanu papír? Chystám se na kliniku infekčních chorob do Brna-Bohunice. Ten tlak a nervozita jsou obrovské a trochu se bojím (vlastně jsem si naprosto jistá), že se tam sesypu asi při jakémkoliv výsledku, tak se snažím získat co nejvíce informací o průběhu vyšetření. Předem děkuji za odpověď.

příznaky hiv 19. 6. 2015

Uživatel: Verca, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli můžu mít hiv když jsem 1.srpna měla nechráněný pohlavní styk a poté 23. Září se mi udělal pásový opar,pak byl klid a teď po půl roce znovu pásový opar a ještě k tomu mám bíle povlekli jazyk a to i na levé hraně jazyka a k tomu se mi udělala teď vyrážka na nohou a rukou. Děkuji za odpověď

výklad výsledků testů 19. 6. 2015

Uživatel: Matěj, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Po třech měsících od nechráněného pohlavního styku a různých potížích jsem byl testován a vysledek jsem dostal anti hiv,1,2 s hodnotou 0.0. Po 6 měsících jsem byl testován pro klid duše opět v jiné laboratoři a výsledky byly hiv 1,2 ab 0.23 a hiv 1,2 ag 0.27 vse v referencních mezích 0-0.9. Závěr negativní. Internista-lékař mi řekl, že jsou to nějaké cut off hodnoty a že výsledky jsou nezvratné a spolehlivé. Chtěl jsem se tedy nejlépe MUDr. Prochazky zeptat, co znamena to cut off, proč jsem měl hodnotu, kterou jsem dostal na testech po 3 měsících 0.0 a zda není špatně, že nyní mám hodnoty vyšší, proč i nyní nemám 0.0 a zda je výsledek mých testů po 6 měsících od rizika opravdu jistě a definitivně negativní. Děkuji mnohokrát a připojuji poznámku, že si velmi Vážím práce Vás všech. Ps. Mam negativni testy na hcv, syfilis ani se neléčím s autoimunitní nemocí.

Anonymní testy HIV 18. 6. 2015

Uživatel: Lucka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

chci se zeptat,když mi ještě nebylo 18 let.. a šla bych na testy HIV a vyšlo by mi pozitivní, jsou testy anonymní nebo by se o tom mohli dozvedět rodiče či někdo jiný? Děkuji za odpověď.

Neobvyklý přenos 18. 6. 2015

Uživatel: Pavla, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda-li je možné aby se virus HIV přenesl žiletkou na holení nebo používáním manikurních nůžek či pinzety? Děkuji za odpoveď.

zubní kartáček 18. 6. 2015

Uživatel: Stanislav, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den je možné se nakazit HIV po použití zubního kartáčku jiného člověka..?? Jsem na intru a ráno jsem zaspal ve 4:00 na praxe a ve spěchu jsem vzal kartáček na zuby rychle vyčistil a šel, ale já mám se spolubydlícím podobný kartáček a právě, když sem došel do školy vzpomněl jsem si jestli jsem si ho s ním náhodou nezaměnil. Pokud vím spolubydlící šel spát okolo 10-11. hod. a já si ty zuby čistil až ve 4. ráno. Pokud dobře počítám tak kartáček byl nejméně 5. hodin na čerstvém vzduchu je i přes to nějaká pravděpodobnost nakažení mívám totiž často rozkousanou pusu ze vnitř a mám strach. děkuji za odpověď

jsem hiv nebo ne 18. 6. 2015

Uživatel: Jana, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Mám na levé hraně jazyka bílý povlak a bílý jazyk a mam po sobe vyrážku která svědí a zvětšené uzliny které neboli. Děkuji za odpověď

příznaky, validita testu 18. 6. 2015

Uživatel: michal, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před 2 měsíci jsem měl rizikové chování - sexuální styk (i anální) s cizí ženou bez ochrany. Po 3 týdnech jsem byl na testu (HIV 1,2) s negativním výsledkem. Následně jsem byl na testu po dalších cca 4 týdnech, tedy v 7. týdnu od možného infikování - opět negativní. Teď uplynulo 9 týdnů od možné infekce a půjdu znovu na testy. Vím, že je to možná brzy, ale psychicky to moc nezvládám. Nepozoroval jsem žádné obecně uváděné příznaky - zduření uzlin, teplota, vyrážka. Až dnes jsem dostal nějaký průjem a trochu mám teplotu - 37 st. C. Chci se zeptat, zda je možné, že by se příznaky primoinfekce objevily až teď a také zda test po 9 týdnech bude dostatečně validní? Děkuji za odpověď a děkuji taky, že se tomuto poradenství věnujete. Michal. Dodatek: Tak ten test po 9 týdnech byl negativní.

priznak 18. 6. 2015

Uživatel: peter, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Zdravim je podla vas prevdepodobne ze sa vlasata leukoplaktia objavi po 6mesiacoch od rizikoveho styku? Mam totizto nieco biele na kraji jazyka, mozno som to mal aj skor ale vsimol som si to az tento 5-6ty mesiac. Dakujem

Příznaky promoinfekce 18. 6. 2015

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda se mohlo jednat o příznaky promoinfekce. Na konci třetího týdne se objevil silný vodnatý průjem, bolest v krku a hlavy, ryma a pálení pod očima přešlo v rozmazané vidění. Tyto příznaky trvaly cca 4dny a po nich zůstal jen průjem,bílý jazyk a neostré vidění. Teplota nebyla vůbec. Průjem se zlepšil na konci pátého týdne. Děkuji. Pavel

aids 18. 6. 2015

Uživatel: Patrik, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

dobry den, chci se zeptat..po 12 dnech od rizikoveho pohlavniho styku mam zvetsene uzliny..pokud zo dokazu spravne poznat, teplota ani dalsi z priznaku ale nepocituji :( je mozne to povazovat take za primoinfekci...dekuji a preji hezky den

Reakce 18. 6. 2015

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dovolím si reagovat na dotaz ohledně odběru krve. Že kdyby sestra nevyměnila jehlu po předchozím pacientovi. Myslíte si že bych se měl obávat nebo že jsem pouze přehnaně paranoidní.

Bílý jazyk 18. 6. 2015

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na bílý povlak na jazyku a průjmy, které se uvádí u promoinfekce. Zůstanou průjmy i tento povlak na jazyku i po odeznění promoinfekce to je po 8-mi týdnech? A je tento povlak způsoben leukoplakií nebo bakterií candida albicans? Děkuji za odpověď. Pavel

gel 18. 6. 2015

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den,muze vir hiv prezit v lubrikacnim gelu,ktery prostitutka pouziva napr.pri masazi prostaty zakaznikum?Pavel

krevni obraz 18. 6. 2015

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den,da se z laboratorniho krevniho obrazu vycist,ze neni neco v poradku s krvi?)(mozna infekce virem hiv)..myslim tim nejake zvisene nebo snizene hodnoty zpusobene virem hiv v krvi?mockrat dekuji za vasi odpoved Martin(Prerov)

Prosim proč nikdo neodpovídá na můj dotaz 17. 6. 2015

Uživatel: Pepa, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, prosím proč nikdo neodpovídá na můj dotaz? Neni vydět, nebo je tak hloupí? Mnohé čerstvější dotazy už jsou dávno zodpovězeny, a můj ani jednou. Položil jsem ho ve stejném dvakrát, je jasné že stačí jedna odpověď. Ale já nedostal žádnou. Pepa

může to být hiv 17. 6. 2015

Uživatel: Dana, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den chtěla bych se zeptat 1.září jsem měla rizikový styk a 23. Října se mi udělal pásový opar a teď po půl roce znovu a ještě k tomu mě trápí bílý povlak na jazyku který nejde setřít už tak dva měsíce, občas mě pálí jazyk a už mám rýmu čtyři týdny. Předtím rizikovým stykem jsem hodně zhubla asi 12 kilo z nerv. Děkuji za odpověď

Prosba o odpověď MUDr. Procházky 16. 6. 2015

Uživatel: XX, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den pane doktore. Chtěl jsem Vás velmi zdvořile poprosit o odpověď na následující dotaz. Před časem jsem zde psal otázku, že jsem měl vysoce rizikový kontakt(nechráněný s kurtizánou) s tím, že jsem měl po 4 týdnech cca. 2 týdenní vyrážku, poté afty, horečky, kašel, plísně po těle(penis a třísla), zvětšené uzliny a záněty v dutině ústní. Absolvoval jsem tedy screeningové testy po 2, 3,4 a 5 měsících od rizikového kontaktu. Ostatní pohlavní choroby negativní. Nato jste mi v podstatě uvedl, že testovat se opakovaně, navíc po více než 3 měsících od potenciálního rizika je při kvalitě současných testů zcela iracionální. Bral jsem to jako definitivní stav a opět jsem začal intimně žít se svou manželkou. Tato má nyní obdobné potíže jako já cca. 4 týdny od rizika. Jelikož mám do současnosti i já potíže s únavou a opakované v dutině ústní(léze jazyka, bíly jazyk, pálení, vředy na patře, či plak po straně jazyka) tak jsem řešil věc skrze nejrůznější vyšetření, na AIDS centru mi byla doporučena mj. imunologie. Lékařka na imunologii mi po testech uvedla, že oba druhy imunity mám v pořádku, nemám mykózu(toto mne zarazilo, jelikož jsem čekal právě zde původ problémů) a nebo že mám pouze paměťové CMV, HSV či EBV a rovněž ohledně dalšího HIV testování uvedla, že pro toto nevidí důvod. Nicméně mne ve výsledcích krevních testů zarazily minimálně tyto hodnoty: Zastoupení lymfocytů mám 29%, přičemž nevím, zda to není malá hodnota související s nákazou HIV a dále pak IRI-CD4/CD8 Lymfocyty - referenční mez laboratoře byla 1.0-3.0 a můj výsledek činí 1.2. Dočetl jsem se, že daná hodnota by však měla u HIV negativních být někde mezi 1.5-2.5. Nesprávně činím to, že řeším a vyhledávám skrze internet informace o kterých pramálo vím, přesto mám na Vás, v kontextu s rizikem a potížemi, které jsem měl a mám, opětovnou prosbu o odpověď a to - zda dané hodnoty přece jen nemohou mít souvislost s virem HIV, na který jsem byl negativně testován po 5 měsících, čili zda mám příčinu svých současných potíží hledat někde jinde, nebo absolvovat opakované HIV testování. Opět děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Krvácení 16. 6. 2015

Uživatel: Martina, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Děkuji, za částečnou odpověď. Tak už vím že záděra nepatří do kategorie otevřených ran a neni pro přenos nemoci nebezpečná. Ale co ostatni poranění na které jsem se ptala. Odřenina,opruzenina, škrábnutí, zanícená rána atd... Je toho moc, a i když nejsem blondýna tak to moc nechápu.

Doba na test 16. 6. 2015

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravim nize jsem psal ze jsem se nechal testovam na hiv po 82 dnech a pan michael mi napsal ze pokud jsem mebral dlouho dobe ant nebo kortikoidy muzu brat vysledek za spolehlivý ape byl jsem tyden nebo dva pred testama nemocny zadny ant jsem nebral jenom stopex a nosni inhalator mel jsem jenom rymu a kasel + bolest v krku muzu i tao brat vysledek za polehlivy

mám HIV nebo ne? 16. 6. 2015

Uživatel: blogger, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Chci se zeptat cca před měsícem a půl jsem měl nechráněný orálni styk se ženou, která má HIV. 23.den od rizika jsem se nechal otestovat na anti-HIV 1+2, Ag p24.. Výsledek tohoto testu byl negativni, teď musím čekat ještě měsíc na test, který prokáže negativitu nebo pozitivitu HIV. Na kolik určujíci je výsledek testu antigenu HIV? Pokud byl test antigenu negativni, je velká šance, že bude negativni i test na HIV? Dále se chci zeptat, zda-li riziko přenosu formou orálniho styku s HIV pozitivni ženou velké? Z nějakégi odborného článku jsem se dočetl, že existuje i situace, kdy styk s HIV pozitivni osobou nemusi automaticky znamenat, zé se nakazím HIV? Je to pravda? Posledno dotaz, jak mohu zjistit v obdobi od tozikoveho chování po otestocani za 3 měsice, že jsrm nakažen virem HIV? Jsou nejaké viditelné příznaky? Předem děkuji za odpověď

Jít na test? 16. 6. 2015

Uživatel: XY, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Mám více než dva roky partnera, je to můj první a jediný sexuální partner, kterého jsem kdy měl. Spíme spolu bez kondomu, chtěl jsem se zeptat, jestli bych měl jít na test HIV? Žádné problémy nemám, ale chtěl bych si být jistý, ze je vše v pořádku. Na druhou stranu je mi to trochu trapné. Před pár týdny jsem dobral antibiotika, která jsem bral asi 3 týdny, bude i tak test spolehlivý nebo je potřeba počkat? Předem děkuji za odpověď a Váš čas. Vážím si Vaší práce.

testování po 71 dnech a příznaky infekce 16. 6. 2015

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, Včera po 71 dnech od rizikového chování jsem byl na HIV testu (Metoda CMIA) v SZÚ v Dittrichově ulici. V 5-6 týdnu od rizika jsem užíval na opar krém Herpesin (dle paní doktorky nemá vliv na tvorbu protilátek). Po celou dobu jsem neužíval žádná antibiotika, kortikoidy atd. Pouze B-komplex, běžné vitamíny, ale také antidepresiva Neurol a Lexaurin (asi 14 dní). Také si nejsem vědom žádného autoimunitního onemocnění, rakoviny apod. Test vyšel negativní a paní doktorka řekla, že mohu být s výsledkem spokojený a test netřeba již opakovat. Testy na syfilis po 57. dnech negativní, po 60. Dnech negativní kapavka, chlamydie (test z moči). Test na hepat.C neprováděn (prý nejdříve za 3 měsíce), ale příznaky popisované u této nemoci nepozorovány. Bohužel přetrvává pocit nejistoty, ačkoliv zahraniční literatura uvádí testy 4.generace po 10 týdnech jako vysoce spolehlivé (99%). Vím, že zde doporučujete 12 týdnů, ale je možné již tento výsledek považovat za uspokojivý a uklidňující? Během 10 týdnů jsem byl v permanentní silné úzkosti a depresi (nespavost, nechutenství, motání hlavy) pozoroval jsem část popisovaných příznaků po jejichž přečtení začalo tělesné pozorování hraničící s obsesí. Neustálé pozorování jazyka, hmatání na uzliny po celém těle a čekání kdy se objeví nějaká komplikace. Po 14 dnech od rizika silná rýma, bolení hlavy a pocit „knedlíku v krku“ (asi 5 dní). Poté stále bílý jazyk, opar (5-6 týden) a cca 3dny silné a časté močení (6 týden) (zřejmě se nejdnalo o zánět, ale nastydnutí). Na začátku 8 týdne bílý povlak značně zesílil a také se zvětšila uzlina pod čelistí bolestivá (cca 2 dny) a dvakrát lehký průjem. Jinde uzliny nebolestivé ačkoliv pocit větších uzlin v tříslech (oproti normálu). Od 9.týdne bílý povlak stále ačkoliv opět slábnul , ale objevilo se cca 5-7 dní noční pocení bez teploty (zátylek, krk, trup). 10 týden jazyk téměř normální, více růžový. Nyní třetí den asi 8 mírně svědivých pupínků (asi 2 mm) na předloktí. Které nemizí, ale postupně slábnou. Myslíte na základě zkušenosti, že by se mohlo jednat o primoinfekci v době méně typické, než jakou uvádíte Vy? Tj. (v 2-6 týdnu) a že by tak test po 10 týdnech nebyl validní? Může se na na některých „příznacích“ projevit stres? Mockrát děkuji za Váš čas, práci a odpověď.

krvácení 16. 6. 2015

Uživatel: Martina, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, Možná se přidám do kategorie nechápavců, ale také nechápu přenos tou krevní cestou. Jasná je situace transfuze, a i při užívání drog. Ale dál už tomu nerozumím, čerstvá krvácející rána? Kam například bude patřit záděra ne ruce, třeba nekrvácí ale je. Nebo například avt v ústech, nebo koutek? Popřípadě odřenina a to ať na poštěváku nebo penisu, to sice nekrvácí ale je to odřené. Nebo v letních měsících dost časté opruzeniny, ať u žen nebo u mužů (vagína/anál). Snažím se dodržovat bezpečnější sex, a proto jsou pro mě informace důležité. Mám sex hodně ráda, ale opravdu ho nechci provozovat nebezpečně a nezodpovědně, ale také nechci ať je to jako u klášterních schovanek. Děkuji za informace. :-()

hiv 16. 6. 2015

Uživatel: Evik, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před 7 lety jsem se vyspala s klukem na diskotéce. Jsem vdaná a různé rozpory v domácnosti a manželský nesoulad mě dohnal k zoufalému činu. Opila jsem se a vyspala se s cizím klukem. Od tý doby mě někdy napadne, že jsem mohla chytit hiv. Je možné abych byla 7 let bez příznaků?? Nebo se mám jít testovat. Příznaky jsem žadné neměla.

aids 16. 6. 2015

Uživatel: Robin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, asi 10 dnů dozadu jsem měl nechráněný pohlavní styk s ženou, chci se zeptat jestli se mohou první příznaky objevit již 8-10 den od rizikového styku. Další otázka, jak se poznají zvětšené uzliny a je to bolestivé. A ještě jedna otázka, jestli je pravda, že přenos z muže na ženu je více pravděpodobný než z ženy na muže. děkuji a přeji hezký den

masáž 16. 6. 2015

Uživatel: karel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den,moc se omlouvám, že pokládám dotaz ještě jednou, ale jsem opravdu vyděšenej...Slibuji, že už naposled.Byl jsem u slečny na privátě na tantra masáži spojené s masaží penisu a prostaty...Byl jsem ten den prokazatelně první zákazník. Slečna si nasadila novou latexovou rukavici a na tu si z velkého balení tělového mléka (už poloprazdného) nanášela pomocí takové té vymontované pumpičky mléko na rukavice a používala jako lubrikant. Toto celé opakovala během celé masáže (včetně análu)až do vyvrcholení. Mám prosím velké obavy zda se nemohl dostat do tělového mléka nějaký sekret (krev, sperma) zákazníků co tam byli přede mnou a mě pak takto vetřít do těla (probíhala masáž prostaty a penisu).Opravdu nedokáže vir HIV přežít mimo tělo třeba v sekretu přítomém v lubrikantu? Mohu být v tomto případě opravdu klidný? Bylo to mé jediné potenciální riziko. Děkuji moc za trpělivost a odpovědi. Vaší práci zdar, Karel.

Přenos 16. 6. 2015

Uživatel: Karel T, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem byl na večírku a tam jsem sdílel skleničku s pitím a láhev s jedním člověkem. Asi před hodinou jsem se dozvěděl, že je HIV+, od té doby hledám, zda jsem se mohl nakazit. Možná je to hloupý dotaz, ale mám hrozný strach a i když jsem si o tom na internetu hledal informace, nic moc o o tom nevím. Také mám právě koutek na rtu, má to na možnost infikovat se nějaký vliv, existuje nějaké riziko přenosu? Děkuji za odpověď

teplota dva tydny po rizikovem chovani 15. 6. 2015

Uživatel: peha, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, Pred dvema tydny jsem mel rizikovy oralni sex a nyni mam teplotu. Mam strach z nakazy, rad bych se zeptal, zda se da v teto situaci nakaza vyloucit, pripadne jak se mam alespon uklidnit. Dekuji za Vas cas.

Doba testu 15. 6. 2015

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravim chtel jsem se zeptat byl na testu po 82 dnech staci to nebo jeste musim znovu ja jenom ze uz to jsou skoro 3 mesice dekuji

Aktuální počet dotazů v databázi: 14270

Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212