On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Dotaz 2. 2. 2023

Uživatel: František, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Zdravím před 3 dny jsem mněl sex s prostitutkou bez antikoncepce. Po 3 dnech mám příznaky, které by seděli na primoinfekci. Uklidňuje mě že na webu píšete, že inkubační doba je mezi 2-6 týdny, tedy aspoň 14 dní. Mohu mé příznaky přisuzovat něčemu jinému nebo stále můžu být ohrožený HIV?

Negativní výsledek testu 2. 2. 2023

Uživatel: Tomáš, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, je možné, aby v případě neléčeného jaterního onemocnění vycházel HIV test opakovaně negativně? Třeba i po celý rok?

Vynášení odpadu 2. 2. 2023

Uživatel: Jiri, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, dnes jsem šel vynést odpad. Vedle byla stejná taška jako moje a já si toho nevšiml a vyhodil jsem ji.Přitom se mi na ruku vylilo pár kapék nějaké tekutiny. Na ruce nemám žádne velké rány, jenom maličkou ranku.Je možné, že jsem se nakazil?

Opakovaný test 1. 2. 2023

Uživatel: Anonýmek, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, před pár dny jsem se byl nechat otestovat testem z žilní krve po více než 3 měsících od rizika. Výsledek mého testu byl negativní a vyzvedával jsem si ho v online aplikaci. Zde je napsáno "Doporučený termín dalšího testu: leden 2025". Co jsem četl na vašich stránkách, tak opakované testování kvůli jednomu potenciálnímu riziku by nemělo být potřeba a odpovídající ho označují za zbytečné. Jak mám rozumět větě, kterou jsem zmínil výše u výsledku testu v online aplikaci pro vyzvedávání? Předem děkuji za upřesnění.

Kapavka a testy na HIV 31. 1. 2023

Uživatel: KarolineTrik, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, nakazila sem se kapavkou a ráda bych věděla zda je běžný postup, že vás testují i na HIV a prakticky vám vnutí podepsat papíry týkající se toho, že teď mohu být trestně stíhaná.

Příznaky akutní infekce 30. 1. 2023

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, 21.1 sem mně nechráněný pohlavní styk,5 dni po něm mi začala bolest v krku pří polikání,zvetšené uzliny jen na levé straně krku při dotyku bolí,občas mám zimnici ale bez horeček,29.1 sem byl u své obv.lekářky tak mi našly vetši hodnoty CRP a prý se jedná o kapenkovou infekci a dostal sem antibiotika,tak se ptám jestli je možnost mít promoinfekci už po 5 dnech????děkuji za odpověd

Test na STD 30. 1. 2023

Uživatel: vojtech, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, hledal jsem nějaké místo v Praze, kde bych se mohl preventivně nechat otestovat na sexuálně přenosné nemoci a našel tento plakát (https://www.loono.cz/files/stds-plakat-vodoznak.pdf) který mě zavedl na https://www.hiv-testovani.cz/ a tento web mě zavedl sem. Nicméně na webu jsem našel informace pouze o testech na AIDS/HIV. Chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaký test na více pohlavně přenosných chorob, který bych si rád preventivně udělal z důvodu, že jsem zjistil, že mě moje expřítelkyně několikrát podvedla Mohli byste mi prosím poradit? Snad se nezlobíte, že je to trochu mimo téma, bohužel nevím, koho se zeptat.

Primoinfekce 29. 1. 2023

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, na začátku prosince jsem se vystavil riziku přenosu HIV (chráněný sex s nechráněným orálním sexem (ona mě)) a 3 týdny poté u mě nastoupily příznaky primoinfekce (horečka až 40, zánět hltanu, bolest svalů a celková nevolnost), po třech dnech jsem si došel k doktorovi, který mi napsal antibiotika a během dvou dnů všechny příznaky vymizely. Vím že antibiotika by na virové onemocnění nepůsobila a že můj dotaz je docela stupidní, ale teď čekám než budu moc jít na test na HIV a ta nervozita mě ničí. Takže můj dotaz je, jestli se i tak mohlo jednat o primoinfekci a jaká je šance, že jsem se popsaným způsobem sexu s mně neznámou ženou nakazil.

Prasklý koutek úst 29. 1. 2023

Uživatel: Franta, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, již pár dní mě trápí prasklý koutek v ústech, který se mi většinou zahojí přes noc ale ráno jakmile začnu jíst či zívat tak se mi zase poškodí. Před pár dny jsem se líbal s cizí dívkou, je v takovém případě možnost nakazit se virem HIV, případně jinými pohlavně přenosnými nemoci? Známá, která pracuje v nemocnici mi říkala, že je to velmi nepravděpodobné, raději se však ptám i vás. Děkuji.

roztržený kondom 29. 1. 2023

Uživatel: Jirka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

dobrý den , během sexu se ženou jse mi uplne poškodil kondom tipuji tak 3 min max to mohlo trvat , slizni poškozenou nemam jaká pravdebondnost nákazy . děkuji

Riziko nakažení krvavou rankou 28. 1. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je takto možný přenos HIV. Dcera (4 roky) venku upadla a do krve si rozbila/sedřela koleno. HIV pozitivní osoba jí pomohla a krvavou ranku následně z blízkosti pofoukala, ,,aby neplakala". Nevšiml jsem si, jestli nedošlo také k dotyku rtů/prstů HIV pozitivní osoby s rankou dcery. V jakém stavu byla ústa/ruce nakaženého bohužel nevím. Myslíte si, že je možný takto přenos pofoukáním? A případně dotykem rtů/prstu? Velmi děkuji za vaši odpověď.

Seznamka 28. 1. 2023

Uživatel: Radek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den na baddo jsem se seznámil se 40 letou ženou co je rozvedená 3 roky a neměla chlapa od té doby, slinjsme se projít do lesa začala líbání i jazykama následně jsem ji prstil po té si klekla a vykouřila mě až dokonce ..je tma riziko přenosu HIV? Nebo ztoho jak jsem ji tam strkal prsty

Přenos HIV sáním/líbáním bradavek 27. 1. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jaké je riziko přenosu HIV při líbání, sání bradavek z nekojící nakažené ženy na muže? Děkuji

prosím radu odborníka 27. 1. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před 5 týdny jsem měl rizikový kontakt - orální sex prováděný ženě s neznámým HIV statusem. Už 4 týden mám zdravotní komplikace - trvale zvýšená teplota 37,0-37,6 která k večerním hodinám mizí, řídkou stolici která se objevuje cca 1x za dva dny. (někdy průjem, někdy tuhá konzistence, nebo kombinace), slabá únava, a "trnutí" nohou. Po 4 týdnech od rizika mi byl proveden krevní test s výsledkem negativní. Po 8 týdnech mi bude test opakován. Mohou uvedené potíže souviset s HIV ,nebo spíše se přiklání ke špatnému psychickému stavu? (stres, pocity úzkosti, strach). Je vhodné si zaplatit kontrolní test po 6. týdnech? děkuji za radu a odpověď.

Ústní kontakt dítěte se slinani (paradentóza) 26. 1. 2023

Uživatel: Lukas, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Před 4 týdny jsem měl rizikový kontakt s cizí osobou. Dnes jsem si hrál s dítětem (příbuzný, věk asi 13 měsíců). Bohužel na jedné z hraček zůstaly moje sliny. Dítě mohlo tyto sliny olíznout anebo se jich dotknout vnitřní stranou rtů. Bohužel trpím mírnou paradentézou. Při otlačení dásní tampónem jsou vidět malé stopy krve. Krev ve slinách ale není viditelná. Prosím, jaká je pravděpodobnost přenosu v takovém případě. Děkuji moc.

Testování syfilis vs. HIV 26. 1. 2023

Uživatel: Pavel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Absolvoval jsem přeléčení nákazy syfilisem a pravidelně docházím na kontrolní odběry do fakultní nemocnice. Zajímalo by mne, zda při testování těchto vzorků zároveň probíhají i testy krve na HIV, a byl bych tedy teoreticky upozorněn na potencionální problém, či zda je nutné navštěvovat i další dobrovolné testování? Děkuji Vám. Pavel

Možná primoinfekce 25. 1. 2023

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den. Před měsícem jsem měl chráněný pohlavní styk, každopádně došlo ke vyvrcholení masturbací, při které byl kondom už sundaný. Partnerce také zrovna končila menstruace a bohužel se mi trochu krve při masturbaci dostalo na úd. Po třech týdnech se mi objevili zdravotní komplikace ve formě bolesti v krku a vykašlávání hlenu, které trvají v podstatě do dnes (7. den) už v menší míře. Horečku jsem pocitově neměl, možná trochu zvýšenou teplotu první den. Dalším příznakem je nechutenství, které se mě drží po celou dobu onemocnění. Chtěl bych se Vás zeptat, zda je možné, že se jedná o primoinfekci, vzhledem k tomu, že příznaky i časové načasování docela sedí.

DRUHY TESTU K TESTOVANI HIV 25. 1. 2023

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chci se zeptat, jaké druhy testu se používají u nás v CR na detekci viru HIV? (Vím, že jsou testy testy 3. a 4. generace, tak jestli některý z těchto?) Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Testy z gynekologických stěrů 25. 1. 2023

Uživatel: Radka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, je možné zjistit hiv z gynekologických stěrů? Vím, že se to běžně nedělá, zajímá mě spíš jestli to je možné nebo jestli je nutný odběr krve? Díky

Kaposiho Sarkom 25. 1. 2023

Uživatel: Nikca, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, ted jsem si procitala na internetu ruzne info o HIV a AIDS a narazila jsem na “KAPOSIHO SARKOM”. Projevuje se tedy az v pokrocilejsi fazi AIDS? :) Plati to i u “FOLIKULITIDY”? :) Ta se mi vzdy dela po holeni, nebo z tesneho obleceni, vzdy ale jen par pupinku, ktere za nejakou dobu zmizi :) Jinak urcite planuji zajit na testy, myslim, ze je dulezite znat svuj status :) Jinak dekuji za to, co delate! :)

Dotaz ohledně přenosu 24. 1. 2023

Uživatel: Dominik, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, vím, že to bude asi velmi hloupý dotaz ale přesto bych se raději zeptal na něco ohledně přenosu HIV. S jistou slečnou jsme neprovozovali pohlavní styk, jen jsme navzájem uspokojovali jeden druhého (masturbace) a masírovali jsme celým tělem jeden druhého. Slečnu jsem objímal, osahával její intimní partie, uspokojoval ji a jednou jsem strčil na moment i prsty dovnitř. Je možné, v případě, že by slečna byla nakažená, abych se také nakazil? Ještě jednou se omlouvám za tak hloupý dotaz a za tak důkladný popis, jen si chci být jistý. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Orální sex 24. 1. 2023

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, jsem si vědom že těchto témat tu bylo již mnoho.. Nicméně žádna odpověď mě neuspokojila. Tedy k věci: před několika dny jsem měl nechráněný orální sex ( já v aktivní roli) můj dotaz je následující, mám kvůli tomuto riziku jít okamžitě po třech měsících na test na HIV? Jsem si vědom že se dají přenášet touto cestou i jiné nemoce. Případně na kolik v praxi je možný přenos hiv když nedošlo k ejakulaci do úst ani ničemu jinému. Předem děkuji za odpověď.

Trvani uzlin 24. 1. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den muze trvat zvetseni uzlin na dvou mistech treba rok nebo dele?

Test 24. 1. 2023

Uživatel: Láďa, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, vím, že na testy je doporučeno chodit nejdříve po dvou měsících, nejlépe později. Někde jsem se ovšem dočetl, že protilátky jsou identifikovatelné již po čtyřech týdnech, může být tedy test nějak spolehlivý po např 40-50 dnech? Mám mám na mysli, alespoň nějakou spolehlivost, samozřejmě mám v plánu jít i po dvou měsících

otazka 24. 1. 2023

Uživatel: marek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, mam zvetsene uzliny na vice mistech ted myslim, ze i ve trislech. Musi to byt hiv, nebo to muze byt i neco jineho?

Příznaky 24. 1. 2023

Uživatel: Jarek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, přesně před čtyřmi týdny jsem měl pohlavní styk s prostitutkou s ochranou. Mám strach, že bych se mohl nakazit, i když vím, že pravděpodobnost přenosu při chráněném sexu je malá, každopádně poslední dva dny mě trápí bolest v oblasti krku, nedokážu posoudit jestli mám zvětšené uzliny, na pohled to není znát Mam také průjem a pocity zimy, ale bez horeček. Mám klasickou 36,6°C. Jsem ovšem pod obrovským stresem, neustále si prohlížím poradnu a celý internet a hned vsehcno automaticky přisuzuji HIV. Můžou být tyto problémy.psychickeho rázu ze stresu? Na testy chci jít, vím, že se doporučuje 2-3 měsíce po riziku, myslíte, že výsledky.muzou být spolehlivé už po padesáti dnech? Díky

Dotaz 24. 1. 2023

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, prošel jsem vaší poradnu a není mi jasné pár věcí. Pochopil jsem správně, že virus hiv v krvi a ostatních tělních tekutinách na vzduchu cca po 10minutách odumírá ikdyž samotná krev nebo tekutina ještě není úplně zaschlá? Nebo musí dojít k úplnému zaschnutí? A pokud si někdo například otře ústa rukou, kterou předtím možná setřel nějakou kapku krve, tak přenos hrozí a když sní jídlo, kde by se mohla vyskytnout kapka krve tak je odpověď, že tak se hiv nepřenáší? Prosím mohli byste mi to ujasnit. Děkuji Martin

MODRINY A HIV 24. 1. 2023

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, za týden to budou skoro dva měsíce od rizikového chování, kdy jsem měl pasivni orální sex a aktivní analni sex s mužem. Bohužel bez ochrany, čehož moc lituji ... Priznaky promoinfekce nebyly doteď, nicméně, se mi občas objeví samý od sebe modriny, které zase zase samý zmizi, je to možný příznak HIV? Děkuji předem za odpověď.

Porod s HIV 23. 1. 2023

Uživatel: Martina, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Mohou těhotné ženy s HIV pozitivními výsledky rodit v České republice? Rodí se děti zdravé? Vyšetření a terapie jsou poskytovány všem těhotným ženám nebo pouze v případě POJIŠTĚNÍ VZP.

Dotaz ohledně příznaků akutní infekce, spolehlivost testu po 3 měsících 23. 1. 2023

Uživatel: Anonymous, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, na konci října jsem měl nechráněný vaginální sex s ženou. Po 8 týdnech od styku jsem měl kašel a rýmu, což by neměly být samotné příznaky HIV. Na léčbu spolehlivě zabraly běžně prodejné léky, co jsem měl doma. Do 14 dní bylo po všem, takže bych to spíše viděl na nějaké běžné respirační onemocnění. Obtíže spojované s akutní HIV infekcí jsem nezaznamenal (horečka, zvětšené uzliny na více místech, noční pocení, ani jiné další příznaky). Riziko nákazy při nechráněném sexu si uvědomuji a zajdu si na HIV test z žilní krve. Když si na test zajdu po třech měsících a pár dnech navíc, tak bude můj test plně průkazný? Od rizikové situaci až doteď jsem neměl žádný jiný sexuální kontakt.

Dotaz 23. 1. 2023

Uživatel: Pepan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz. Tak různě čtu na internetu o zvětšených uzlinách a potřebuju se zeptat. V jakem stadiu HIV se vyskytnou zvětšené uzliny. Kdy se vyskytne druhé stádium HIV? Druhé stádium je hned po ukončení promoinfekce? nebo ja uz fakt nevim

Tetovani 23. 1. 2023

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, znama me tetovala jehlou asi 2 roky zpet a ted jsem zjistil, ze mam zvetsene uzliny. Myslite, ze muzou uzliny byt zvetsene i takovou dobu nebo? Protoze jeste v srpnu roku 2022 jsem byl u lekare a rikal, ze nemam zvetsene uzliny na krku ani pod celisti a ted jsem si sahal na krk a po krku jsem nahmatal mnoho uzlin. A ta jehla kterou me tetovala, tak nebyla pouzita dlouho dame tomu vice jak mesic. Mohl jsem se nakazit? A mohou byt uzliny takhle dlouho zvetsene?

Příznaky 23. 1. 2023

Uživatel: Lukáš, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám 4 týdny po chráněném sexu s prostitutkou a začaly mě povolovat uzliny na krku, zvláštní zvětšení nepozorují, ani další příznaky. Občas jen trpím pocity zimy, ale bez horečky. Může se objevit, pouze jeden z příznaků, v mém případě bolesti uzlin na krku bez dalších? Nebo zpravidla bývají vsehcjy příznaky pospolu? Bolest není nijak výrazná, bolí mě.jen na jedné straně krku. Děkuju

Clia test od spoločnosti Unilabs 23. 1. 2023

Uživatel: Vlado, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň ,bol som 4x na testoch Clia Hiv1/2 p24 (Unilabs)počas posledných 7 mesiacov. Posledny test bol po 7,5 mesiaci. Tak isto som absolvoval test Eclia Hiv 1/2 p24 (Medirex) po uplynutí dvoch mesiacov.Všetko negatívne,môžem sa na tieto testy spoľahnúť ?Stále pociťujem príznaky.Sú tieto spoločnosti dôveryhodné?

Masáží se nepřenásí. 22. 1. 2023

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, v poradně jsem se dočetl, že se HIV při erotické/tantra masáži nepřenáší. Mám prosím dotaz ohledně četnosti masáží. Vzniká nějaké riziko při četnosti masáží například 30 masáží? Nebo je to stále bez rizika? V mém případě se jedná o oficiální salony, kde k sexu nedochází. Děkuji za odpověď.

Sahnuti na cizí krev 21. 1. 2023

Uživatel: Adam, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, při schazeni schodu u obchodu jsem se držel madla byl totiž sníh a schody vypadaly, že mohou být kluzné. Po příchodu domu jsem si všiml že mám na ruce možná krev a taky riznuti asi 2 až 3mm velké, nevím jestli vzniklo když jsem se pridrzel madla a poranil si ruku nebo je starší. Je možné že kdyby byla čerstvá krev na tom madlu a já si způsobil poraneni že kterého by vytekla troška krve a já sáhl v těch místech na cizí krev nějaká možnost přenosu hiv? Dekuji

Spolehlivost testu 21. 1. 2023

Uživatel: Ester, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mohu na testy po 3 měsících, když jsem v 5. týdnu měla ATB medoxin na týden, v osmém týdnu contrimoxazol na pět dní a pak od 9 týdnu ATB dexyhexal a entizol na chlamydie a ureoplasmu na 20 dní? Budou výsledky po 3 měsících jisté? Děkuji.

Poprvé 19. 1. 2023

Uživatel: Anonymní, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den prosím o nějaké vyhodnocení míry rizikovosti přenosu HIV , když jsem byl s mužem poprvé orální sex byl asi dvě minuty oboustranný bez kontaktu s ejakulátem a poté sex anální s použitím ochrany cca 10 minut do může a asi minutu do mě, kondom jsme použily oba . Ani na jedné straně nedošlo ke kontaktu se spermatem. Jaké je prosím riziko nákazy ? Mnohokrát děkuji

Přenos při doteku se zakrvacenym předmětem 19. 1. 2023

Uživatel: Tyna, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak velké riziko nákazy HIV je v případě, že se dotknete omylem zakrvaceneho tamponu,kapesniku....hned jsem si umyla ruku a použila dezinfekci-na ruce nemám krvácející ránu ani oděrky, dezinfekce nestipala. Omlouvám se za hloupý dotaz ale mám strach.Dekuji

Uzliny 18. 1. 2023

Uživatel: Monika, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Jeste jednou dobry den. Prosim o odpoved. Takze HIV to nemuze byt, ale muze to byt nejaka jina pohlavni nemoc? Nejvic se tam bojim toho hiv tak bych radsi vedela, jestli na testy na jine choroby nez hiv nebo jen na hiv. Ale kdyz pisete, ze neprezije dlouho mimo telo, tak bych se nemusela bat hiv?

Aktuální počet dotazů v databázi: 13704

Obrázek č. 169
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 210

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.