On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Krev 22. 7. 2020

Uživatel: Maminka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, chci se zeptat jak dlouho vydrzi virus v nezaschle, nebo polozachle krvi? Je mozne ze by krev po 2,5hod nebyla scela zaschla? Zije v ni jeste vir? Pokud mate starou par hodin ranku v puse, pote snite trtreba rohlik s krvi 100%nakazeneho cloveka, nakazite se? Krev byla na miste 2,5hod ale na pohled vypadala zachle ale nebyla,tez jsem do ni omylem sahla Dekuji za odpoved pekny den, docela se tim delsi dobu trapim....

test HIV 21. 7. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, kožní lékař mě odmítl testovat na HIV s odůvodněním, že kondom = 100% ochrana. Je možné dožádat se testů jinde, nebo má kožní lékář pravdu? Test proveden na kapavku a chlamidie, negativní. Chráněný styk před 1 rok pouze 1x, žena HIV+, já muž. Při stávajícím počtu nakažených, o jak velké riziko nákazy při sexuálním styku se jedná?, četl jsem že počet nakažených v České republice je zhruba 3.000 Díky, Honza

Operace srdce 21. 7. 2020

Uživatel: Hank, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. V březnu jsem měl nechráněný pohlavní styk. Po dvou týdnech jsem měl menší virozu, kterou jsem vyležel doma s atb. Krevní testy poté byly v pořádku. Před měsícem jsem prodělal plánovanou operaci srdce, která proběhla v pořádku a opravili mi mitralni chlopeň. Od té doby jsem byl ještě dvakrát v nemocnici, kvůli zánětu v pooperacnim hematomu, pod hrudní kostí. Po vyšetření jsem byl propuštěn a zvýšené teploty a zánět ustoupily. Test na pohlavně přenosné choroby mi nedělali (jen v rámci předoperačních vyšetření, které ale proběhly před nechráněným stykem). Nyní cca čtyřicet dni po operaci, mám jen mírně zvýšenou teplotu, bez infekce v krvi (z laboratorních testů. Od nechraneněného styku, který považuji za rizikový, je to cca dnes 131 dní,. Projevila by se infekce v krvi i bez speciálního testu? Díky za odpověď, Hank

Testy 21. 7. 2020

Uživatel: Radka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může hormonální antikoncepce ovlivnit test na HIV po 3 měsících od rizika. Ještě by mě zajímalo kolik let maximálně se může dožít člověk u kterého již propuklo stadium AIDS. Mám na mysli jak dlouho může žít od propuknuti stadia AIDS, ne od doby nákazy. Moc děkuji.

Opoždění Nákazy AIDS. 21. 7. 2020

Uživatel: Zdeněk, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je test po 4,5 měsících spolehlivý. Byl jsem v laboratoři LabIN se nechat testovat a ono nic. Ale pořád se obávám jestli se nákaza může opozdit ? Děkuji předem za odpověď.

prenos pres kartacek 21. 7. 2020

Uživatel: hony, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Je mozny prenos HIV kdyz pouziju parkrat ( 2-3) omylem cizi kartacek na zuby? Zadna krev na nem nebyla, navic jsem ho myslim nepouzil hned po tom cloveku ale po hodine a vice a jeste ho oplachl. Ted se mi udelala Afta a trochu vic chodim na wc ( ikdyz prujem nemam ) mam se obavat?

Pásový opar 21. 7. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, poprosím Vás o odpověď na otázku... udělal se mi pásový opar. Je mi teprve 29let, a všude na internetu jsem se dočetl, že se to může stát při HIV. Je možné, že by se mi dva měsíce po teoretické nákaze HiV již mohl udělat pásový opar? Tak rychle by snad nemohlo dojít k pošlození imunitního systému nebo ano? Dva měsíce uvádím proto, že zhruba v té době jsem byl na posledním hiv testu. Děkuji mnohokrát

Laktóza 21. 7. 2020

Uživatel: J..., Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, snažil jsem se dopátrat nějakého článku nebo dotazů ohledně intolerance na laktózu, bohužel bez výsledku, tak se na Vas obracím s dotazem. Jak je to u HIV pacientů s intolerancí? Skoro nikdy jsem problém neměl, občas se mi stalo, že pokud jsem vypil hodně kávy s mlékem, dal protein a třeba ještě na svačinu jogurt, či tvaroh, tak se u mě objevily křeče a nadýmání. Od té doby, co jsem HIV pozitivní ovšem nemohu vypít ani jednu kávu s mlékem, natož dát si ještě jogurt nebo jakýkoliv mléčný výrobek. Čím je to prosím způsobeno? mám to nějakým způsobem řešit se svym lékařem? Všechny mléčné výrobky nahrazují bezlaktozovou verzi, ovšem bojím se, zda to není nějaký ukazatel, že je něco špatně. Děkuji za odpověď :)

Poranění 20. 7. 2020

Uživatel: Dana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může dojít k přenosu hiv. Byla jsem s braskou na výletě. Sedli jsem si hned jak se uvolnil stůl s lavickou. Jak si brácha sedal tak si o něco udělal menší tržnou ranku na vnitřní straně kolena.mohl by se nakazit takto hiv pokud by se hned bezprostředně před námi taky někdo poranil o tu lavici? jake musí být množství kreve? Casovy odstup tam byl max minuta. Děkuji moc za odpověď. Máme jít k lékaři? Předepsal by mu někdo PREP?

Sex s HIV 20. 7. 2020

Uživatel: kormd, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den když jsem měl sex s ženou hiv pozitivní bez kondomu jaká je pravděpodopnost že budu mít taky hiv

Dotaz 20. 7. 2020

Uživatel: Noname, Téma: Poradna pro silové a záchranné složky státu

Dobrý den, chtěl bych se tímto zeptat,když příslušník zjistí,že má HIV,nebo syfilis,tak jestli při léčbě musí mít neschopenku. A jestli zařízení,kde se léčí informuje zaměstnavatele.

přenos slinou 19. 7. 2020

Uživatel: Ojj, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Je možné být pozitivní když se mi nechtěně dostala slina cizího člověka do úst. (Teď má totiž bílí povlak na jazyku a trochu mě bolí hltan) Děkuji za odpověď

Přenos 19. 7. 2020

Uživatel: Pusinka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Stála jsem na zastávce a přišla ke mně bezdomovkyně, která chtěla půjčit peníze, po odmítnutí mi plivnula do obličeje a hlen byl s příměsí krve.Mám na čele drobné oděrky po akné. Je možná nákaza viru HIV. Děkuji za odpověď

Spolehlivost rychlotestu 19. 7. 2020

Uživatel: tom, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na spolehlivost vašich rychlotestů z kapky krve na checkpointu. Byl jsem na testu 8 měsíců od rizika, vyšel negativně. Mám si požádat test z odběru krve nebo mohu být klidný a testu věřit? Abych věděl, zda případně hledat zdroj zdravotního problému jinde. (nejedná se o typické příznaky, přesto riziko bylo)

prezitie viru 19. 7. 2020

Uživatel: A123, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den v poradni som nikde nevedel najist odpoved a ani otazku ohladne toho ci HIV virus ak by sa nachadzal v takom prostredi kde by nevedela telova tekutina zaschnut napriklad v uzavretej nadobe ci by virus aj tak zahynul alebo by vedel dlhodobo prezit.....

Jehla ve vodě 18. 7. 2020

Uživatel: K., Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, při chůzi v moři (voda cca do pasu) jsem se o něco píchla. Pravděpodobně to jehla nebyla, ale kdyby přece jen, jaká je pravděpodobnost přenosu HIV, když by ji předtím použil nakažený člověk? Vím, že ve vodě se virus nepřenáší, ale co kdyby zůstal v té jehle? Děkuji za odpověď.

2 fáze 18. 7. 2020

Uživatel: olea, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, pokud se nakažený člověk dostane do 2 stadia bez toho aby o infekci věděl a tedy bral léky, potom se zdravotní stav setrvale zhoršuje, nebo je možné, že třeba jen občas je nemocný? Myslím tím, jestli je možné, že by člověk byl už v druhém stadiu a nešlo by to poznat. Dále by mě zajímalo, jak se zjistilo, že doba do projevení 2 fáze může být třeba 10 let. Vždyt po 10 letech už člověk neví, kdo mohl být zdroj. Není pravděpodobnější, že v průběhu těch deseti let se někde nakazil jinde? Děkuji za odpověď.

Sedreny kloub a práce 18. 7. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, před par dny jsem si lehce sedrel kloub prstu, rána nebyla velká, ale krev z ni tekla. Nevšímal jsem si toho protože jsme montovali a na vše jsem sahal a občas se i dotknul a držel věci, které prošly rukama více lidí, kteří mohli mít take zranění na rukou a zanechat na předmětech krev. Na vše jsem sahal asi po minutových pauzách, co na předměty sahal někdo jiný. Mohl jsem se takto nakazit ? Krev na me rance lehce zasychala, ale strup na ni nebyl, proste byla čerstvá... omlouvám se jestli je dotaz hloupý, ale mám strach o sebe a o přítelkyni... ruce jsem si pak i umyval mydlem a snažil jsem si ranku vymyt, ale spis se bojím, jestli jsem si tak nemohl připadnout krev zanést do ranky , pokud bych se ji při práci dotknul jinym místem, než mou rankou.

Možné příznaky po roce 18. 7. 2020

Uživatel: Karin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den před rokem začátkem června jsem podstoupila riziko kde jsem se mohla nakazit od té doby mám tři testy první po třech měsících další po pěti měsících, poslední letošní únor.všechny Testy vyšly negativně ale v prvnim je hodnota 0,03,v druhem 0,06 a v posledni ma hodnotu 0,09,znamena to,ze se stavam pozitivni? Je neco, co by testy chybne ukazalo? Několikrát do roka mám antibiotika na chronickou angínu.Mam zajit na dalsi test?Dekuji

Hodkginův lymfom+HIV 17. 7. 2020

Uživatel: Martina, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den.Chci se zeptat,jak často se u lidí HIV+ objeví lymfom a zda se vrací a nebo ještě hůř,změní se na leukémii v budoucnu..?Můj syn HIV od 14 let(oběť trestného činu),od 15 let léčba,která byla několikrát změněná.Dle lékaře ,měl syn celou dobu nulovou nálož a velice dobrou imunitu.Jak je možné,že i přesto onemocněl lymfomem??Vloni mu byl diagnostikovaný Hodkginův lymfom.Jsme po léčbě (chemoterapie,ozářky),nemoc je v celkové regresi.Teď máme jen strach,aby se to nevrátilo.Momentálně má syn horečky a už vyšilujeme,že je něco špatně.Toho se už asi nikdy nezbavíme.Děkuji za odpověď.

Pravni důsledky 17. 7. 2020

Uživatel: Tymo, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobry, jsem na lecbe tri roky, VN pod 20 uz dva roky. Měl jsem pod vlivem alkoholu, moc si to nepamatuju, sex v klube...byl jsem na testy a chytil jsem syfilis. Mužu mít pravni důsledky z meho chovaní.

Oraquick 17. 7. 2020

Uživatel: Jeny, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je problém pokud při domácím testování Oraquick jsem si zbytek roztoku nechtěně vylila na ruku? Může mi to něco udělat?

Strupy, male ranky, sklenička 16. 7. 2020

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je mozny přenos, když jsem sahla na uzaver kohoutku na frekventovaných toaletách, na který par sekund předem mnou sahla žena, která měla strupy na rukou, a já jsem si pak ihned zatrěla krém a dezinfekci do čerstvé cca 3 mm rány, na které ještě nebyl strup. Kdyby na onom kohoutku byla třeba krev, která by nebyla vidět nebo vag sekret..... Téže se chci zeptat, když je mozny přenos, když by se člověk napil tvrdého alkoholu z místa skleničky na které par sekund před sáhl někdo se strupama a třeba by to trochu, tak ze jsem si toho nevšimla, umazal od čerstvé krve nebo tak.... děkuji nemohu z toho spát

Vystřeni 16. 7. 2020

Uživatel: Pavel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Chci se jenom zeptat když jsem spal s holkou která každej rok chodí na cytologii na vystřeni kvůli osobním důvodům. Zjisti tam i věci jako je hiv?

test doma 15. 7. 2020

Uživatel: felix, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, objednal jsem si slinný domácí test na hiv. Jenže z ničeho nic se mi asi začal prořezávat zub a mám nateklou a bolavou celou dáseň. Občas mi i teče krev. Mohu si i přesto test udělat? Neovlivní to test? A je to bezpečné? Mám z HIV hrozný strach

Nákaza 15. 7. 2020

Uživatel: Loko, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, Muže se chytit hiv kdyby se partner vymasturboval na můj zalud? Můžou se přenášet hiv přes spermie který jdou do trubice ? Dekuju

prognóza liečby 15. 7. 2020

Uživatel: atrej 777, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

dobrý deň, mal by som takú otázku ohľadom úspešnosti liečby,... ak je napr. niekto 6/7/8 rokov hiv+ a bez liečby, je v latentnom štádiu bez zdrav. problémov, tak keď začne po takomto čase s liečbou, má horšie vyhliadky na úspešnú liečbu ako keby začal s liečbou hneď po primoinfekcii ?? pokiaľ nenabehol do 3 alebo 4 štádia tak to není v základe jedno ? kedy nabehne na liečbu.......... ďakujem za prípadnú odpoveď

Použity kondom 15. 7. 2020

Uživatel: Master, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, kdyby se nakažený vymasturboval do lubrikačniho kondomu je nějaká šance ze virus po pulroce ještě bude v tom kondomu? A kdyby si ho někdo ještě někdo nevlekl po tom na nakazenym po tom půlroce muže take chytit? Jenom otázka Ano Je to nechutné

Orální sex 15. 7. 2020

Uživatel: Lucie, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měla jsem přibližně 1 minutu nechráněný orální sex. On dělal mě a pak já jeho. K ejakulaci nedošlo. Krvavých ranek si nejsem vědoma. Nyní se obávám nákazy HIV. Na testy dalších pohlavních nemocí jdu v nejbližší době. V jak moc velkém riziku nákazy HIV jsem? To čekání mě zúskostňuje. Děkuji.

Podavani Genvoyi s jidlem 15. 7. 2020

Uživatel: thomas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, prosim, chtel bych se zeptat zda mohu bez obav “ zajidat “ prasek genvoya touto nahradou stravy : https://mojemana.cz/collections/mana-drink Jestli tento produkt ktery ma 300g a 400 kcal staci aby se prasek dobre vstrebal. Na otazku jsem se snazil najit odpoved sam, ale nenasel jsem ji nikde. Dekuji Vam

Léčba 14. 7. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den , když jsem na léčbě dva roky kdy beru léky Genvoya každý den, ale teď nebudu moci brát prasky tři dny, jelikož můj doktor napsal, ze má volno a do prace jde pravé až když to bude třetí den co nebudu moc si vzít své léky. Nebude pak léčba neúčinná s těmi tři dny ? A připadá mi vcelku dost neprofesionální aby doktor nezajistil personální nemocnice aby se postarala o takové věci ...

Zaschlé sperma 14. 7. 2020

Uživatel: Emma, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, vyklízela jsem pokoj po své sestře a sbírala nějaké její oblečení a věci co v pokoji nechala, rukavice sem bohužel nepoužívala. Poté jsem šla uklízet zbytek bytu, šla si dát cigaretu, šahala na obličej atd. (bez umytí rukou). Dokonce sem pak i jedla, ale to už sem si pře jídlem ruce umyla. Bohužel když sem začla poté sestřino oblečení třídit zjistila, že na legínách, na které jsem předtím sahala jsou skrvny od zaschlého spema. Sestra už u mě 6 měsíců nebydlí, takže to je vše min půl roku staré. Mám teď ale pocit, že nemůžu na nic šahat a nemůžu si vzpomenout co všechno sem pak po bytě uklízela (ošahala) a na co sem to tedy mohla přenést. Mám skrz sebe strach i o svého partnera. Chci se jen zeptat jestli na tuto událost můžu v klidu zapomenout nebo je zde nějaké riziko, že by na těch legínách mohl být vir po půl roce ještě aktivní/přenosný a nějak to řešit. Moc děkuji za vaší odpověď

Škrábanec při erotické masáži 13. 7. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Navštívil jsem erotickou masáž tělo na tělo. Během masáže nedošlo k žádnému pohlavnímu styku ani žádným dotekům na intimní místa masérky z mé strany. Ze strany masérky byla masáž zakončena masturbací a ručním vyvrcholením. Ve sprše po masáži jsem objevil na koleně čerstvý asi 2 cm dlouhý červený škrábanec. Nejsem si vědom, že bych během masáže nějak krvácel. Nicméně nemohu vyloučit, že nemohlo dojít na tomto místě ke kontaktu s vaginálním sekretem masérky protože během masáže po mě různě posedávala a polehávala. Chtěl bych se touto cestou zeptat na riziko přenosu HIV. Předem děkuji.

Domácí testy 13. 7. 2020

Uživatel: Hay, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,jak je to s domácími testy na HiV. Například ze slin, jsou bezpečné?a mohu se na ně spolehnout?

Okamžitě jsem zalitoval 13. 7. 2020

Uživatel: Jakub, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chápu že ten samý dotaz tady jistě bude už mnohokrát, ale stejně se raději zeptám sám: Předevčírem jsem byl během jednoho tahu se svou známou a v opilecké nerozvážnosti jsem si na krátký moment sňal kondom - okamžitě jsem zalitoval a od té doby mám příšerné výčitky svědomí. K orálnímu nebo análnímu sexu nedošlo, bohužel však zrovna menstruovala. Partnerka patřila k rizikové skupině, nicméně již dlouho abstinuje, na testech ještě nebyla. Ale v nejbližší době ji na ně zavedu. Teď se sám budu dva měsíce trápit dokud sám nepodstoupím test. Chápu, že se protilátky tvoří až po inkubační době, je ale něco co můžu dělat do uplynutí doby 2-3 měsíců od rizikového chování? Kdy se sám stávám infekční?

Strach o chytnutí HIV přes orální sex 12. 7. 2020

Uživatel: Strach, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měl jsem s klukem jednou orální sex. Oba jsme se vzájemně uspokojovali, on mě více než já jeho. Jeho penis měl velkou předkožku a zdálo se mi, že neměl i předejakulat. Teď se bojím, že můžu mít HIV když jsme spolu měli jen orální sex. Celkově to trvalo 15 min o mě 5 min uspokojoval já ho asi 2 minuty ani né. Měli jsme i nějaké francouzáky. Co jsem se dočetl tak francouzáky jsou velice málo rizikové že je to velice těžké chytnout a u orálního sexu je velice vzácný chytnout HIV přes to ale nevím. Měl bych jít na testy? Děkuji za radi

Přenos skrze infikované jídlo 12. 7. 2020

Uživatel: Johana Sládek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, udělala jsem hloupost, snědla jsem jídlo, které jsem předtím vyhodila do koše, jenže v ten den se můj spolubydlící (HIV poz.) pořezal o kuchyňský nůž, osetřil si rány a krví nasáklé kapesníky vyhodil do koše. Podle jeho slov se všechno stalo několik hodin předtím než jsem jídlo snědla, teoretický se těch kapesníků s krví mohlo dotknout. Mám strach, jestli se nemohlo něco stát, přes sliznici v ústech je totiž přenos možný. Četla jsem potom, že vir přežívá jen několik minut na vzduchu, mám prosím svoji situaci nějak řešit? Děkuji a omlouvám se za hloupý dotaz. J.

Kontakt s krvou nedetekovatelneho pacienta 10. 7. 2020

Uživatel: Mato, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, som 4 roky uspesne lieceny na Hiv, stale mam nulovu virusovu zataz. Pri aplikacii ihly pri infuzii mal zdravotnicky pracovnik kontakt s mojou krvou na prste ruky, ktoru si potom umyl vodou. Je v tomto pripade mozny prenos Hiv na zdravotnickeho pracovnika?

Přenos HIV přes spodní prádlo 10. 7. 2020

Uživatel: Jora, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné se nakazit když jsem měl na sobě spodní pradlo a ona ne a třeli jsme se o sebe v intivních partiích a zrovna asi začala menstruovat pak jsem zjistil že mám trochu pošpiněný spodní pradlo asi od menstruace je tady riziko aby se ta krev nějak dostala na špičku penisu a do sliznice přes prádlo a je to hodně roskatní? děkuji (vím že píšete že přes spodní pradlo se to nepořenaší ale asi myslíte jen o převleknuté čiste ne tření o sebe tak proto se ptam ) Omlouvám jestli jsem to nepochopil dobře a děkuji za informaci děláté skvělou práci.

HIV+ borelioza 9. 7. 2020

Uživatel: er, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Nedávno mě doktor bral krev a vyšel pozitivní jak na HIV tak na boreliózu.... Není tedy možné že bych se mohl nakazit infikovanym klíštětem nebo komarem které předtím salo krev nakazeneho HIV?

Aktuální počet dotazů v databázi: 11695

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 166
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.