On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Priznaky po půl roce 16. 6. 2020

Uživatel: Adriana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné mít příznaky po půl roce od rizikového chování. V únoru jsem měla ošklivou angínu a poté jsem měla příznaky jako kdyby pohlavní kvasinkové infekce, kterou mi ale gynekoložka nezjistila. Vracelo se mi to opakovaně a poté to zmizelo. Momentálně mám bílý povlak na jazyku a dělají se mi často afty v ústech. Zajímalo by mě zda je možné mít tyto příznaky jiz po půl roce? A ještě jestli je možné mít zánět od zubu také po půl roce od možného nakažení? Děkuji za odpoved.

Pcr 16. 6. 2020

Uživatel: Mato, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý deň chcel by som sa opýtať. Zaplatil som si PCR test po12 mesiacoch od rizika bol negatívny. Môžem byť v kľude keď to nebol protilátkový test? Ďakujem za Váš cas

Pot a možná krev 15. 6. 2020

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, omlouvám se zda je můj dotaz hloupý a zbytečný, ale trpím úzkostnou poruchou a potřebuji se uklidnit... Před par dny jsem byla s kamarádem, který je par tydnu po rizikovem styku a nyní má dva dva vysoké horečky, tudíž je možná v primoinfekci... Chtěla bych se zeptat jestli je nějaké riziko přenosu(i minimální), když jsem ho poskrabala na zádech přes tričko, které měl dost propocene a vím, ze trpí na akne na zádech, ze kterého mu třeba mohla téct kapicka krve... Na prstech, kterými jsem ho skrabala jsem měla den staré skrabance od kocky(nebyly do krve jen trochu do masa a jsou opravdu malinko) Je mozny přenos, když by se mi dostal jeho pot nebo třeba i trocha krve z jeho akne (okem jsem ji na prstech neviděla) na tyto dvě mini ranky a pod nehet? Plus mám celkove ruce popraskane od dezinfekce.... Vím, ze se potem virus nepřenáší, ale kdyby opravdu byl v brzskem stadiu a měl vysokou virovou nálož je to pořad bezpečné? Moc Vam děkuji

Zamena prosteradla 15. 6. 2020

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, vcera v saune jsem si nejspise zamenil prosteradlo s jinym muzem. Vim, ze je to nejspise nesmysl, ale potrebuji uklidnit. :( Je v tomto pripade mozny prenos hiv, kdybych si omylem obepnul jeho prosteradlo, kdyz ho pred tim mel na sobe on. Mockat dekuji a omlouvam se za mozna nesmyslny dotaz.

Riziko HIV při orálním sexu 15. 6. 2020

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, mám dotaz ohledně přenosu HIV při nechráněném orálním sexu. Dívka, kterou znám krátce, mi dělala orální sex s vyvrcholením do jejich úst. Já orální sex neprováděl. Je tam pro mě nějaké riziko přenosu ? Já na testy chodívám celkem pravidelně teď mám ale strach zda by mě nemohla nakazit. Děkuji M

Príznaky primoinfekcie 14. 6. 2020

Uživatel: Tomáš, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím, môže byť teplota 36,8- 37,1 -37,2 a celková slabosť príznak primoinfekcie? Informácie o primoinfekcii sa líšia a niektoré zdroje uvádzajú teplotu 38+ Na 4-5 dní ma to odstavilo a ležal som v posteli. Potom ešte ďalších cca 3-5 dní teplota pretrvávala na hodnote tesne pod 37, ale dalo sa to prekonať a ísť do práce. Zaujalo ma, že teplota bola pomerne nízka a celkovo pretrvávala 8-10 dní. Nikdy sa mi to nestalo takto. Mal som orálny sex 25.4 a 19.5, chránený análny 27.5. Choroba sa prejavila od 28.5 do 1.6 ďalšie dni som sa nabehol na pracovné tempo. Aký je váš názor, je to časovo a príznakovo možné, že šlo o primoinfekciu?

Libani a zub moudrosti 14. 6. 2020

Uživatel: Xxl, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, této nemoci se velmi bojím, proto se chci zeptat, zda je možné se nakazit pokud jsem se hluboce líbal s cizí ženou a přitom mi momentálně rostou zuby moudrosti? Asi je blbost se na to ptát, ale až po libání mi došlo, že mi v poslední době zuby rostou a mam okolo nich dásně natekle a jsou i z části odkryté. Omlouvám se za hloupý dotaz a děkuji moc za odpověď a za uklidnění.

Sexuální pomůcky 12. 6. 2020

Uživatel: Jakub, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chci se zeptat jestli existuje způsob přenosu při používání sexuálních pomůcek konkrétně umělé vagíny. Popřípadě jakou dobu dokáže virus na sexuálních pomůckách vydržet.

Kortikoid 12. 6. 2020

Uživatel: Test, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den chcem sa opytat ci sprej do nosa Mometasone Sandoz ovplyvnuje tvorbu protilatok a ci musim čakať 90 dni alebo mozem ist uz 71 den na test dakujem za odpoved

Prsknuti do úst a do oka 11. 6. 2020

Uživatel: Zuzana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, dotaz mi byl smazán, ale žádný podobný jsem tu nenašla... je možný přenos když mi spolupracovnice lehce prskla na zuby a dasne (proste do ust), když jsme se smály při jidle... kdyby se napr kousla nebo měla poraněnou dáseň ... pusu jsem si po cca 4 minutách proplachla par doušky vodu, které jsem spolkla,boli me v krku mohlo by to usnadnit přenos když jsem ty jeji sliny, ve kterých třeba mohla být krev spolka ? Připadalo mi, ze se mi jednou kapickou strefila i do oka... jsem v riziku a mám se bat?Moc děkuji za odpověď, od včera jsem z toho špatná a nemůžu spát...

Pravidelné odběry 11. 6. 2020

Uživatel: Jana, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli podstupují záchranáři pravidelné odběry ke zjištění nemocí, především HIV? Přece jen přijdou do styku s různorodými lidmi. Děkuji za odpověď.

Skvrnka od krve 10. 6. 2020

Uživatel: Tom, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Včera ráno jsem se vzbudil a na dlani jsem měl malou krvavou skvrnu o velikosti cca 0,5 cm. Před tím, než jsem šel spát, jsem byl v práci. Po příchodu domů si vždy důkladně umývám ruce mýdlem, krev na dlani tedy byla patrně má, ačkoliv si z noci ani z práce nejsem vědom žádného poranění a před spaním jsem si žádné skvrny nevšiml. Nicméně, pokud by krev nebyla má, je možný přenos nákazy touto formou, pokud se potřísněným místem na dlani dotýkám očí, úst, žaludu (po obřízce) příp. jiných míst? Díky za Váš čas.

biochemické hodnoty pri HIV 9. 6. 2020

Uživatel: Lukáš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň, mám možno zvláštnu otázku ale nikde sa neviem dopátrať odpovede. Viem, že HIV je možné zistiť len špeciálnymi testami všetko ostatné je špekulatívne. Chcem sa aj tak spýtať je možné, že človek nakazený HIV má po 3,4,5 rokoch od nakazenia základné biochemické hodnoty, leukocyty, erytrocyty, trombocyty úplne v norme, ale aj tak je nakazený? Viem, že počet CD4 klesá, poklesol by aj celkový počet leukocytov napríklad po 4 rokoch? Chcem vedieť váš názor. Dakujem za odpoved.

Přes kalhoty 9. 6. 2020

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, Je mozny přenos, když mi člověk, který měl na ruce nejakou ránu, která byla sice zalepena, ale kdyby ta krev třeba prosakla tu náplast nebo tak... neměla jsem možnost kouknout poradne na tu jeho ruku.. sahal na stehno přes kalhoty a kdyby mi ta krev prosakla na kůži, na které mám trochu ekzem, který nemám do krve, ale ta kůže plně neporusena asi není, nevím... ., nebo když by se při pohybu uspinily další části mých kalhot a dostalo se mi to až na kalhotky, které se mi zarizly do rozkroku... .. taky jsem si asi 5-10 minut poté na to místo, kam mi sahnul, oprela oblicej, na kterém mám asi 6 hodin starou ranku/strip od akné... mám tmave kalhoty (letní, slabší materiál) a nerozpoznam, zda na nich nějaká stopa krve je nebo ne... kdyby ano nejednalo by se asi ale o žádné velké množství spis stopy... je mozny přenos? Mám se bát nebo si jít pro prasky proti hiv??? na kůži pod těmi kalhoty jsem žádnou krev nenašla ... děkuji

PrEP 9. 6. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Pre-expoziční profylaxe (PrEP) proti HIV

Dobrý den, mohu pro jistotu užívat váš lék a u toho být i dárcem krve? Sex mám vždy s kondomem a bezpečně, ale člověk nikdy neví. Děkuji za odpověď.

pravidlo 9. 6. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, platí prosím pravidlo, že virus přežívá na vzduchu krátkou dobu (několik minut), i když se například ve formě poševního sekretu či krve sloučí s masážním olejem? Děkuji za info.

Sex s kondomem 9. 6. 2020

Uživatel: Marek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den chci se pouze zeptat jestli hraje nějakou roli když jsem kondom měl hozeny pár měsíců ve skříni a poté ho použil jestli je riziko nákazy větší. Koukal jsem a podle datum byl ještě v pořádku a prasknout neprasknul. Je tedy důvod chodit na testy? Šlo akorát o líbání orální uspokojeni (mě) a sex s kondomem

Testy 9. 6. 2020

Uživatel: Jirik, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, mel jsem nechraneny pohlavni styk se zenou a necitim se nejak dobre. Chtel bych se u vas nechat testovat na hiv, syfilis. Jedna se u obojiho o krevni testy nebo rychlotesty, dekuji

Výsledky testu 8. 6. 2020

Uživatel: Andrej Khouly, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den , udělal jsem test ve čtvrtek 04/062020... A výsledky by měli být dnes v pondělí 08/06.. Ale nevidím vůbec jak se na ty výsledky vůbec podívat ...

Kapka z nosu v oku 8. 6. 2020

Uživatel: 888, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, mám se stresovat z možnosti nákazy když mi dnes kamarád,pri agresivním vyfouknuti/ vydechnuti z nosu, fouknul kapicku ze svého nosu pod oko a já si to oko pak pět minut po vykapla a umyla. Kdyby v te kapce byla třeba krev z nosu, přece jenom strupy a tak... a já si pak při míti namydlila cele okolí oka, rasy, horní víčka bez toho abych si predtim přímo jen umyla to místo kam dopadla ta kapka. Tak kdyby se v te směsi mýdla a vody byla přímo ta kapka z nosu a já si to vmnula při tom umývání do oka. Nebo kdyby byly třeba další tyto kapky z nosu i na mých rasách a já to necítila...nebo kdyby se trefil přímo do oka.. Je to možné ? Moc děkuji

Hlášení na Hygieně 8. 6. 2020

Uživatel: Karel, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den chci jse zeptat pokud zjistím že jsem nakažený HIV ne Syfilisem musím uvádět všechny osoby s kterými jsem měl styk Hygieně nebo stačí když je zkontaktuji sám? A druhá věc jestli je to hlášení na Hygieně anonymní aby ty osoby o sobě navzájem nevěděli děkuji za odpověď s pozdravem K.

Dotaz. 8. 6. 2020

Uživatel: Alois, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měl jsem pohlavní styk s prostitutkou. Orální i vaginální sex s kondomem plus gelem,kde nedošlo zjevně k protržení vše zůstalo kde má být. Ale spíše , mě zajímá zda se mohl virus dostat do drobných ranek po oholení? Na internetu všude kolují informace, že sex po oholení až druhý den. Má cenu se testovat?Předem děkuji za odpověď

Hiv+ se zřídka dožijí 15 let... 8. 6. 2020

Uživatel: Jerry, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dnes jsem si přečetl tento článek z roku 2018: "Je třeba chápat, že nakažení se virem nemusí nutně skončit až propuknutím nemoci AIDS. Bohužel, je jen velmi málo případů, kdy se HIV pozitivní lidé dožili více než 15 let. I kvůli tomu se AIDS vnímá jako smrtelná a neléčitelná choroba. Zatím není zcela jasné, kdo z nakažených virem HIV nakonec onemocní AIDS." To je pravdou, že hiv+ lidé se zřídka dožijí 15 let?

Hiv 7. 6. 2020

Uživatel: Rado, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať na tipy HIV. Sú len dva druhy 1a2 alebo aj iné? Ak sú aj iné zachity to test ci už protilátkkovy alebo PCR. Ďakujemza odpoveď.

Ruční práce 7. 6. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den Je možný přenos HIV pokud si nechávám osahavat od žen penis až do vyvrcholení. Musela by mít hodně poraněnou ruku popř. kdyby měla třeba prsty od dekretů? Nebo je to zbytečné se tímto trápit S pozdravem Honza

Nábytek 6. 6. 2020

Uživatel: Ondřej, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, dnes jsme s bratrem stěhovali a montovali nábytek. Bratr si asi přitom nějak sedrel ruku, ta rána byla zarudla, a vypadala to, ze z ni tekla nějaká krev-nebo to byl strup. Já jsem se asi dvě hodiny predtim než jsme sestavovali riznul do dlaně o papír - asi 2,5 mm široká povrchová ranka, ze které mi ale chvilinku potom vyteklo velice malé množství krve. Je mozny přenos, když bych se dotknul kusů nábytku, kterého se dotknul i můj bratr, který by třeba malým množstvím krve zaspinil ten nábytek a já si to pak při mytí rukou, což jsem udělal hned, co jsme domontovali, tu krev nějak zanesl do tehle ranky... tou části kde mám tu ranku, jsem se snad nábytku nedotkl, takže doufám nemohl být přímý kontakt s případnou krvi. Pak jsem spolu taky sdíleli balík chipsu a kdyby se dotknul nějakého toho chipsu rukou, na které třeba mohl mít krev a já ten chips cca po 5 minutach snedl , byl by přenos takhle mozny? Mám v puse aft a občas mi krvaci dasne... Moc děkuji za odpověď. Nechci ohrozit rodinu

Info 6. 6. 2020

Uživatel: Roman, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Už přes rok mě trápí jestli nemůžu mít Aids. Test HIV jsem si nechal udělat s negativním výsledkem. Na internetu jsem hledal jak se dá zjistit aids. Proč není nikde vysvětlené co aids je a co ho způsobuje?

Ejakulace na zadek 2 5. 6. 2020

Uživatel: Klára, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, v předchozím dotazu jsem se asi špatně vyjádřila. Měla jsem chráněný anální sex s mužem, o kterém nevím jeho HIV status. Při sexu s kondomem mi trochu poranil anální otvor a objevily se malinké kapičky krve. Pak kondom sundal a ejakuloval mi na zadek a záda ale část spermatu stekla níže k těmto partiím. Existuje riziko nákazy?

Kdy se tvoří protilátky? 5. 6. 2020

Uživatel: atrej 2000, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

zdravim, chcel by som sa opytat, kedy je hypoteticky mozné uz detekovat protilátky proti hiv od nakazenia ?? áno, viem, odporuca sa 3 popr. 2 mesiace od nakazy, to mi je jasné, ale predpokladám ze u mnohých ludí sú prítomné uz oveľa skôr, .... vopred ďakujem za odpoved

Ejakulace na zadek 4. 6. 2020

Uživatel: Klára, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měla jsem anální sex s mužem, o kterém nevím jeho HIV status. Při sexu s kondomem mi trochu poranil anální otvor a objevily se malinké kapičky krve. Pak mi ejakuloval na zadek a záda ale část spermatu stekla níže k těmto partiím. Existuje riziko nákazy?

Možnosť nákazy krvou a príznaky 4. 6. 2020

Uživatel: Peter, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravím pred necelými 4 rokmi sa mi stala jedna nepríjemná udalosť. V nákupnom centre na weckách nejaký muž strčil cez dieru medzi kabinkami svoj penis. Začal som ho fajčiť, keď som ho fajčil, všimol som si že z jeho penisu vyteká krv. V tom momente som krv vypľul a ústa vyplachol. Potom som sa pozrel cez dieru a ten muž si nejako rozťahoval penis a krvacal ďalej. Následne tak o 4-6 týždňov som ochorel a ležal som v posteli, teploty boli mierne okolo 36,8-37,2 a trvali asi 7 dní, bez nejakých ďalších príznakov. Neriešil som to, keďže som sexuálne neaktívny dlhé roky a bol som pomerne zdravý. Začali sa mi posledných 6 mesiacov objavovať autoimunitné ochorenia ako vitiligo, alopecia areata čo som len nedávno začal riešiť v ambulancii. Bolo pri tejto udalosti veľké riziko nákazy a môžu tieto ochorenia niečo naznačovať? Už som odhodlaný ísť na test takže mi nemusíte pripomínať, že toto ochorenie sa dá zistiť len takto. Ďakujem za odpoveď

Spolehlivost testů, soukromí 4. 6. 2020

Uživatel: Anonymní, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, z důvodu mé stále stále nejistoty a stresu, i přes 3 negativní oraquicky jsem si v tomto týdnu u vás nechal udělat rychlotest, který prováděl zdravotník. Výsledek rychlotestu byl negativní. Všechny testy jsem si dělal po době delší než 1 rok od možného rizika. Je ten výsledek rychlotestu u vás dostatečně spolehlivý? na internetu jsem našel rozhovor s bývalým ředitelem domu světla p. Hlavatým, kde rychlotesty velmi kritizuje. Zde v poradně však píšete, že po 3 měsících jsou srovnatelné s citlivostí laboratorních, tak moc nevím ... 2) Několikrát tu píšete, aby lidé nepřidávali dotaz opakovaně atd.. To naprosto chápu, ale napadá mě pak otázka, jak můžete vědět o tom, když sem někdo pokládá dotaz opakovaně? Přeci jen otázky a celé téma je poměrně citlivé a představa toho, že někde visí má IP adresa spojená s tímto tématem je přeci jen nepříjemná. Jak to je? Předem děkuji za odpověď u obou dotazů a přeji hezký den :-)

Jsem z toho smutná 3. 6. 2020

Uživatel: Simona, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Je to trapné a dětinské! Mám to vyfocené, že to mažete a nevidím důvod. Jste tu pro lidi a snažíte se pomáhat a najednou se vám otázka nezdá a smažete ji? To asi neni moc normální :( Simča

Krevní transfuze 3. 6. 2020

Uživatel: Borek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, před měsícem jsem byl na operaci a dostal jsem dvě krve a jednu krevní plazmu. Měl bych podstoupit testy na hiv nebo to není nutné?

Syfilis 3. 6. 2020

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den. V rijnu 2018 jsem byl 4x u vas na testu v tomto rozestoupeni po 43 dnech, 62 dnech, 78 dnech a 89 dnech... vsechny testy negativni. Bral jsem to jako definitivni. Od te doby jsem bez ochrany sexualni styk nemel...nekde jsem cetl jak psal pan prochazka, ze 2-3 mesice by meli byt dostacujci. Jsou rychlotesty spolehlive??? Od te doby se porad bojim a muj zivot je zvlastni :(.... muzete me prosim uklidnit? Mam jit na dalsi test po vice nez roku a pul? Achjo

Kam pro leky 3. 6. 2020

Uživatel: Annonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Muzu se zeptat kam se chodi pro recept na hiv léky ? Na odberove misto kde jsem si nechávala delat test ?

Hiv přenos oční sliznicí 3. 6. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o vyjádření k mé situaci. Včera v noci jsem použil výtah ve veřejném parkovacím domě. Ikdyž se snažím těmto situacím vyvarovat, bohužel jsme si nějak intuitivně promnul oko prstem, kterým jsem mačkal tlačítka výtahu. Uvědomil jsme si to až pozdě. Byla už noc a v parkovacím domě často přespávají narkomani, bezdomovci... kdyby byla na tlačítku výtahu čerstvá krev a já si promnutím okna ji zanesl do oka, je zde velké riziko nákazy? Mám si po 3 měsících dojít na test? Děkuji za odpověd, jsem z toho opravdu v nervech

Lokální antibiotika falešně negativní výsledky 3. 6. 2020

Uživatel: Bára, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Je reálné, aby lokálně užívána antibiotika Maxitrol ve formě kapek do očí (užívána týden v období mezi rizikovou expozicí a testováním) mohl ukázat falešně negativní výsledek (ať už na hiv, tak další STD). Děkuji Vám za odpověď Přeji hezký den!

HIV test a lieky 3. 6. 2020

Uživatel: Matej, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, absolvoval som test z kvapky krvi, ktory dopadol dobre, HIV negativny. Chcel by som sa vsak spytat, ci vysledky testu mohlo ovplyvnit, ze beriem lieky na bipolarnu poruchu (clozapine, cisordinol, depakine chrono a lithium). Dakujem Vam za odpoved.

Krev na prádle 1. 6. 2020

Uživatel: Soňa, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možný přenos HIV, HBV a HCV tímto způsobem. Mému známému, který bral v minulosti nitrožilně drogy tekla silně krev z nosu a hodně mi znečistil bundu. Dala jsem jí vyprat, ale bunda snese teplotu praní jen 30 stupňů. Mohla jsem se při věšení bundy nakazit některou z výše napsaných nemoci,když se prala pouze na nízkou teplotu? Mám popraskané ruce, někde i do krve. Jsem těhotná ve čtvrtém měsíci a mám teď hrozný strach. Děkuji za odpověď. S.

Aktuální počet dotazů v databázi: 11695

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 166
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.