On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Zvášená hladina kreatinínu v kvi a HIV 15. 2. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý deň, môže súvisieť zvýšené množstvo kreatíninu v krvi s HIV a so zlyhávaním obličiek? Už pred dvoma rokmi som mal hodnotu kreatinínu v krvi okolo 118 teraz zase 120. Je šanca žeby to mohlo mať priamy súvis? Zistili by sa nejaké zmeny v krvom obraze pri odbere krvi na nefrologii? (viem, že pri odbere o u všeobecného lekára sa robí len základné vyšetrenie krvi.) Druhá otázka: Na intímnych miestach pod semenníkmi som si všimol biele škvrny, koža je tam suchá a vyzerá to ako vitiligo a už sa to rožširilo na väčšiu plochu, trocha aj na penis. Mohol by tu byť nejaký súvis? Ďakujem pekne.

Drát 14. 2. 2020

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, pokud bych se v práci bezprostředně po spolupracovníkovi píchl o asi 1 mm drát do prstu, je zde prosím riziko přenosu? Mám se nechat testovat? Děkuji za odpověď.

Riziko píchnutí injekční stříkačkou 13. 2. 2020

Uživatel: HalfPerson, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, dneska jsem si na ukazováčku našel oděrku, malou, a hrozně se bojím, jestli jsem se nikde nepíchl injekční stříkačkou, protože jsem byl včera na místě (starý dům, pro urbex), kde by se mohly vyskytovat. Vím, že bych si toho všiml, ale i tak mám nepříjemný pocit, takže by mě zajímalo, jak velké je riziko, kdybych se píchl o nějakou stříkačku, která tam třeba ležela, že AIDS dostanu. Děkuji předem za odpověď, Libor

Dotaz 13. 2. 2020

Uživatel: Petr Vondráček, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mám dvě otázky. Zajímalo by mě jestli jsou orientační HIV testy běžně dostupné v lékárnách a jestli existuje nějaká statistika nebo odhad HIV pozitivních heterosexuálních žen v ČR.

Jak se přenáší HIV? 13. 2. 2020

Uživatel: Oneb, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý večer, Chtěl bych se je zeptat....nikde jsem přesně nenašel jak se vlastně přenáší HIV. Tak se chci zeptat......HIV se přenáší jen pohlavním stykem mezi dvěma partnery čili tělními tekutinami Je to pravda..že??

Možnosť nákazy pri tantre 13. 2. 2020

Uživatel: Abrakadabra, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Ahoj, aj ja Vás chcem poprosiť o názor. Je možné sa nakaziť HIV ak sa pri tantre masérka dotýka penisu vagínou, resp. penis vnikne do hĺbky tak odhadom 1-2 cm? Nedôjde k sexu, ani k hlbšiemu prieniku, len na kraj pár krát po sebe. Ďakujem.

Je test po 65 dnech spolehlivý? 13. 2. 2020

Uživatel: 12345, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, byl jsem testován na hiv 65 dní od posledního rizikového chování. Výsledek je negativní. Je po této době výsledek dostatečně spolehlivý? Děkuji

Kdy jít na test na syfilis? 13. 2. 2020

Uživatel: Anna, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Omlouvám se nejsem HIV pozitivní.. Omylem jsem zadala špatný titulek. Chceme jen vědět informativne s přáteli vědět po jaké době se chodí na test syfilis. Ještě jednou pardon. Chceme jen prevenci

Doba 13. 2. 2020

Uživatel: Anna, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Po jaké době jít na test syfilis?

Úzkost 13. 2. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den Je možné, že už trpím úzkosti? Dělají mi už velké problémi i takové situace jako prsteni vaginy v rukavici. Říkám si co když byla praskla měl jsem půl hodiny staré zranění na ruce rozbitou kůži na kloubu. Mohl jsem se nakazit? PEP není potřeba prý tento způsob přenosu be nepravděpodobny. Omlouvám se pořádně. Mějte krásný den Honza

Zjištění doby nákazy HIV 13. 2. 2020

Uživatel: Maty, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, v případě pozitivního výsledku testování HIV, dokáže test určit alespoň přibližnou dobu nakažení?

Domácí test na syfilis 12. 2. 2020

Uživatel: Pavel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den poradno. Měl bych dotaz ohledně domácího testu na syfilis. Udělal jsem si test MiraTes Syfilis Test podle návodu. Výsledkem byl jeden proužek, což by znamenalo negativitu. Jen se ten proužek vytrořil v místě TEST, kdežto v návodu bylo uvedeno místo CONTROL. Tak se chci zeptat, zda máte zkušenosti s tímto testem a zda výsledek je chybný nebo správný. A zda test můžou ovlivnit nějaké léky nebo alkohol. Děkuji.

Anonymni testovani 12. 2. 2020

Uživatel: PPP, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry vecer, zajima me prosim jedna vec - kdyz se nekdo testuje anonymne a vyjde mu pozitivni vysledek, musi sdelit identitu primo vam u sdeleni vysledku nebo az v HIV centru, kam bude odeslan? Diky.

Měl jsem orální styk s prostitukou 12. 2. 2020

Uživatel: Gomez98, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, asi před 4 měsíci jsem měl chráněný sex s prostitutkou, pouze orálni sex nechráněný, když jsem prováděl cunnilinctus. Asi po třech týdnech mě začalo lehce bolet v krku na pravé straně. Bolest v nepravidelných intervalech, většinou po nějaké fyzické zátěži přetrvává až do dnes, bez dalších příznaků hiv. Až minulý týden se mi vytvořila malá vyrážka na rameni. Mohlo by se jednat o nakažení hiv virem? Obvodní lékař mi řekl, že to nebude, že to bude od krční páteře. Děkuji za odpověd.

je test po 12 týdnech spolehlivý? 12. 2. 2020

Uživatel: Lucia, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, bola som na odbere krvi na test HIV. Vysledok vysiel negativny. Mozem tento vysledok povazovat za 100%-tne spolahlivy ak od rizikovej udalosti ubehlo 12 tyzdnov a 4 dni (dokopy 88 dni)? dakujem za odpoved.

Priznaky a negativ test 12. 2. 2020

Uživatel: Mona, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, po nechranenem pohl. styku koncem 4. tydne bolest v krku a svalu, bily jazyk, horecka presne 38 st, ale vse trvalo pouze 1,5 dne. Po 3 mesicich rychlotest provedeny u vas negativni. Pokud jsme mela takove priznaky, i kdyz trvaly jen kratce, mohu se na vysledek testu spolehnout nebo v techto pripadech doporucujete radeji lab. test pro vetsi presnost? Dekuji za cenne rady.

Koinfekce - spolehlivost testu 11. 2. 2020

Uživatel: Max, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

V mezinárodních studiích se uvádí, že současné Combo Ag/Ab testy v laboratořích mají 95-99% spolehlivost už v 4-6 tydnu. Šel jsem kvůli vícero příznakům pro jistotu 51 den/7 týdnů po riziku a výsledek -. Měl bych dotaz, a také z vašich zkušeností, je-li možné v případě koinfekce s jinou pohlavní chorobou (třeba HCV nebo HBV které nejsou hned vidět) značné posunutí doby (kvůli snížené konfekcí imunitě) kdy test ukáže na HIV? Nebo v tomto případě p24 antigen by každopádně byl vidět? A mohl bych se opakovaně otestovat v domě světla až uplynou ty 3 měsíce od rizika (jak tady opakovaně píšete)? Děkuji mockrát.

Ako dlho sa lekármy sleduje pacient s podozrením na HIV? 11. 2. 2020

Uživatel: Mato, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Keď je u človeka jasne podozrenie na HIV ako dlho sa ten človek pozoruje doktormy? Pol roka rok???? Samozrejme ze ma test od rizika negatívny po troch mesiacoch ale je tam podozrenie Ďakujem za odpoved

Fastfood 11. 2. 2020

Uživatel: Jan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, dnes jsem byl na jídle ve fastfoodu. Neměl jsem cas a burger jsem ihned snedl. Hned po jídle jsem si všiml ze na kelímku, ze kterého jsem pil, byl jakoby otisk krve (byl čerstvý, zkoušel jsem ho šetřit kapesnikem a slo to. Znervoznil jsem. Pravděpodobně jsem se toho otisku dotknul před jídlem - při jídle, když jsem z kelímku pil a pak onou rukou jedl burger. Mám v jednom místě u stoličky zánět dasne a občas mi krvaci+ mám popraskany ret. Je mozny přenos ? Když Jsem se dotkl onoho fleku a pak tou rukou jednalo nebo kdyby byla ta krev i třeba v te cole nebo trochu na salátu v burgeru. Děkuji za odpověď.

proč mám chodit na test, když mám stálého partnera 11. 2. 2020

Uživatel: Nejista, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Děkuji za Vaše vysvětlení.Nicméně pokud ja tedy nemusím mít obavy... nač test ?manželovi plně důvěřuji.Já selhala a proto ty testy raději....moc Vám děkuji za Vaši ochotu ....

PEP 11. 2. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den i když jsem měl na ruce latexove rukavice pri prstovani vaginy slečny měl jsem totiž ranku. Ta ranka krvacela , ale prstovani jsem slecne udělal po půl hodině. Už to nekrvacelo. Praskliny na rukavicích jsem si nevšiml. Vypadaly celistvé. Sundal jsem je srolovanim. Takže sekret zůstal v rukavicích. Prosím o vaší odpověď.

Pep 11. 2. 2020

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den Je vhodné nasadit PEP pokud jsem 1 nebo 2 minuty prstoval vaginu slečny.? Měl jsem raději 2 rukavice na sebe. Jenže mám strach co kdyby byli praskle? Zdálo se, že nejsou.

Vícero testu 11. 2. 2020

Uživatel: Nejista, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,mohu posledni dotaz? Kdy je tedy důvod test opakovat po 6mesicih?na jinych portalech ,nebo i doc.Macahala nekde psal 6 m.....úplně nejistá nejsem,ale maličko mě to ještě trápí. Mohu si tedy byt opravdu jista a ochranu přestat používat? Kdyz tedy,jak říkáte,že asi neni důvod.Moc děkuji a přeji pěkný den

Opakovaný test pro jedno riziko, jak jsou spolehlivé testy? 11. 2. 2020

Uživatel: Nejista, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,jak moc je přesný test hiv combo v laboratoři po 56 ,81 a 151 dnech s ohledem na velkou spoustu léků..Může se stat,ze jeste nejsou vytvoreny protilatky?testy vysly negativní.Byla to jediná nevěra mimo manželství od te doby se chránim s manzelem a nevím zda už mohu přestat,či jít ještě na test po půl roce?zatím to řeším vymluvou takze mám novou antikoncepci než zabere.Dekuji za případnou radu

Rozdil testu 3. a 4. generace 10. 2. 2020

Uživatel: Ela, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, chapu spravne, ze rozdil mezi rychlotesty 3. generace a lab. testy 4. generace je v tom, ze dualni testy 4. generace zachyti navic i antigen p24 a jsou schopny zachytit infekci drive nez rychlotesty, nicmene po 3 mesicich je spolehlivost zachyceni u obou testu stejna, jelikoz po 3 mesicich uz ma kazdy protilatky vytvořene? Dekuji za odpoved.

PRENOS HIV NA WC? 10. 2. 2020

Uživatel: Samuel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den dnes jsem byl na toalete v obchodnim centru, pri vytahovani toaletniho papiru v kovoveho bubna jsem se škrabnul resp. pichnul o zuby na spodku tohodle bubna. Pri myti rukou jsem si vsiml je mam krvavou ranku na zapěsti, hned jsem se vratil k onemu bubnu ho zkontrolovat a byla na nem zrejme zaschla krev , cili se na nem muselo škrabnout uz spoustu lidi. Prosim je takovy zpusob prenosu hiv mozny? Ranu jsem hned dezinfikoval ale ta zaschla krev na tom kovu me fakt desi. Mam i fotografii ty krve na bubnu, muzu zaslat. Dekuji za odpoved.

Dotaz 10. 2. 2020

Uživatel: Drnce, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Zdravim, mel jsem oralni sex s muzem a ejakuloval jsem mu do pusy, je riziko nakazeni hiv vetsi nez kdybych neejakuloval? Nekde jsem cetl, ze pri ejakulaci je riziko pro aktivniho ne pro pasivniho. Dekuji

Testování 10. 2. 2020

Uživatel: Zvědavý, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den , mám otázku , pokud je jedinec hiv pozitivní a bere léky a virovou nálož má na nule , tak kdyby sel se někam testovat popřípadě anonymně , tak vyjde mu test jako negativní ? A nebo pozitivní ale s nedetekovatelnou virovou naloží ? Děkuji za odpověď

Moznosti prenosu - doplnujici dotaz 10. 2. 2020

Uživatel: Orange, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, diky moc za rychlou reakci. Jeste bych se rad zeptal, jestli si myslite, ze ma v mnou popsanem priapade smysl chodit na testy. Na muj vikendovy dotaz jste odpovidal dnes. Jeste jednou dekuji.

Riziko přenosu HIV párátkem v salátu 10. 2. 2020

Uživatel: Tomas, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Pekny den, rad bych se zeptal na riziko prenosu. Zapichl jsem si do dasne paratko, ktere zrejme predtim nekdo pouzil a pote mu upadlo do studeneho zeleninoveho salatu, ktery jsem pak jedl a paratko se mi zapichlo do dasne. Bohuzel se mi to stalo v zemi, kde je vyssi prevalence HIV. Je riziko prenosu HIV timto zpusobem? Diky moc. Tomas

Představuje pissing riziko přenosu HIV? 10. 2. 2020

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, setkali jste se někdy s přenosem HIV skrze praktiku pissingu? Dostal se mi do úst piss cizího muže, je možné, že jsem měl podrážděnou sliznici z nachlazení. Jedná se o riziko? Děkuji.

Jsou testy po 3 měsících spolehlivé? 10. 2. 2020

Uživatel: Roman, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, mel jsem par sexualnich kontaktu. Analni sex vzdy s kondomem, oralni sex bez kondomu a nikdy s ejakulaci do ust. Po jednom takovem kontaktu jsem dostal treti tyden po styku anginu s cepy v krku a 14 dni na to zanet nosohltanu. Antb zabrala vzdy rychle. Potom jsem bral asi mesic probiotika. Ted je to celkove 3,5 mesice. Chystam se na testy. Je mozne aby byly testy po 3,5 mesicich s dvemi antb a probiotiky jeste nejak ovlivneny? A jaka je pravdepodobnost nakazy podle vyse zminenych okolnosti? Dekuji moc.

oralny sex 9. 2. 2020

Uživatel: peter, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry vecer, mal som oralny sex s ejakulaciou do mojich ust. V ustach nemam ziadne ranky, ani krvacajucu ranku ci ine sex.prenosne choroby. Je riziko prenosu HIV? Dakujem

Sanitka 2020 9. 2. 2020

Uživatel: Ivana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, planujete v letosnim roce mobilni testovani v sanitce na Morave? Pokud ano, vite zhruba kdy a v jakych mestech? Dekuji za odpoved.

Životnost hiv 9. 2. 2020

Uživatel: Liliana, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, prosím vás, jak dlouho přežije virus HIV ve spermatu nebo poševním sekretu na kůži, pokud se člověk neumyje? Je to jako na jiném předmětu nebo na kůži přežívá déle? Děkuji.

Škrábnutí 9. 2. 2020

Uživatel: Anna, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, můj roční synovec škrábnul do krve cizího muže. Mám teď hrozný strach. Mohl se takto nakazit, kdyby ten muž měl HIV nebo žloutenku? Stalo se to v nestřeženém okamžiku v obchodě. Mám to nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Moznost prenosu 8. 2. 2020

Uživatel: Orange, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, spolecne jsem masturboval s muzem a on ejakuloval na muj hrudnik. Nejsem si jisty, jestli male mnozstvi spermatu neskoncilo i na moji puse. Myslim si, ze ne, ale nemohu to vyloucit. V puse jsem pritom mel drobnou ranku, protoze jsem se nekolik hodin predtim kousnul do rtu. Je zde nejake riziko prenosu?

Jistota 8. 2. 2020

Uživatel: Pavla, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,nemohu najít ze včera svůj doplňující dotaz.Ptala jsem se na to hluboké líbání,jak píšete na webu,který jsem před položením otázky četla.Masturbace mě chápu,že není riziko.Drogy opravdu neužívám.Take jsem nepochopila z ostatních dotazů, jak je to s léky.Jiz jsem na to nepomyslela a s partnerem žiju, jako dříve.Mame i děti.Vratila mě k tomu asi chřipka či co to je.Dekuji P.

Možnosť nákazy HIV pri kolonoskopii 8. 2. 2020

Uživatel: Jakub, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý deň, je možné nakaziť sa vírusom HIV prostredníctvom endoskopu? Plánujem absolvovať kolonoskopické vyšetrenie a zvažujem všetky možné riziká. Ďakujem za odpoveď.

Môže sa stať? 7. 2. 2020

Uživatel: Jan, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať ci existuje niečo profilaxiu nemyslím, čo bi mohlo spôsobiť falošne negatívny výsledok po 8.5 mesiacoch od rizika? Antibiotika napr keď sa berú často alebo niečo iné. Ďakujem.

Aktuální počet dotazů v databázi: 11294

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.