On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Které informace jsem povinna sdělit pokud bude můj status HIV pozitivní? 12. 1. 2019

Uživatel: Mandy, Téma: HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, pokud je u někoho diagnostikována HIV pozitivita, musí sdělit své zaměstnání a rodinné poměry, atd.atd. ? Kde všude bude evidován a koho bude hygiena kontaktovat, či jakým způsobem to probíhá ?

Léky 11. 1. 2019

Uživatel: Vladka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mohou léky Prosulpin a MIraklide (antidepresiva) ovlivnit nějakým způsobem test na HIV? Lze se na test spolehnout přestože tyto léky beru? Děkuji za odpověd a za vaši práci.

vyšetření koinfekcí hiv 11. 1. 2019

Uživatel: patejdl, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, měl jsem pozitivní krevní test na HIV. Co mě zajímá je, zda při návštěvě HIV centra, mohu očekávat mimo jiného vyšetření také jiných pohlavních infekcí, například HBV, HCV, kapavka.. nebo si musím zajistit testování jinde nebo dokonce soukromě a na své náklady? Finální otázka tedy především zní: mám právo toto vyšetření na tomto místě, tedy na v hivcentru(na infekčním oddělení) požadovat? Odpověď typu zjistěte si to v hivcentru mě samozřejmě nezajímá. V každém mě totiž sdělili jinou odpověď. Proto se ptám, co vlastně praví zákon nebo "správná medicínská praxe", mohuli to tak nazvat. Děkuji.

Jehla 11. 1. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Děkuji za rychlou odpověď a uklidnění. Ještě se tedy zeptám, v případě, že by se člověk vážně poranil o jehlu, bylo by místo vpichu červené s viditelnou infekci?

Testování 11. 1. 2019

Uživatel: H.L., Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Děkuji za rychlou odpověď, ale chtěla bych svůj předchozí dotaz ještě upřesnit: když jste v odpovědi uvedl, že teoreticky pravděpodobnost přenosu existuje, zdali bych se v mém případě měla otestovat na HIV?

HIV infekce v manželství 11. 1. 2019

Uživatel: petr maly, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Pokud jsem se nakazil HIV od mé manželky, musíme při sexu používat nějakou protekci vzájemného přenosu, když máme vlastně tentýž kmen infekce.. ?

Přenos HIV kapkou krve do úst s poraněním 11. 1. 2019

Uživatel: H.L., Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se může virus HIV přenést tímto způsobem: Při cestování v MHD mi do obličeje jedna podivně vyhlížející paní prskla pár kapiček krve z jejích úst (cítila jsem je i na rtu a měla jsem pootevřená ústa) Mohla to být ale i krev smíchaná se slinami. K situaci totiž došlo tak, že zavrávorala a praštila se o kovovou tyč do zubů, čímž jí začala prudce téci krev. Já stála hned vedle ní a v tom okamžiku na mě prskla. Poté jsem asi za necelé 3 hodiny večeřela a přitom jsem se kousla do dásně do krve. Je možné, že virus "přežíval" 3 hodiny v ústech, a pak pronikl do krve a je tedy možné, že jsem nakažená? Mám z toho obrovský strach, protože se mi po 3 týdnech od incidentu objevily některé z příznaků primoinfekce: nebolestivé mírně zvětšené krční uzliny, bolest svalů, únava, bolest v krku, mírně zvýšená teplota a trošku rýma. Děkuji moc za odpověď!

Testy 10. 1. 2019

Uživatel: Pavel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, prosím o radu nevím kde jít v Ostravě na veškeré testy HIV,syfilis,žloutenku C, Kapavku,Chlamydie. Před 2roky jsem byl v městské nemocnici Fifejdy přímo na venerologii tam mě lékařka odbyla že nevidí žádný výtok tak mi nic není!Takže tam už nechci jít. Před rokem jsem byl ve fakultní nemocnici tam mi byl udělán stěr na kapavku a chlamydie negativní,ale v listopadu jsem si nechal udělat krevní test u praktického lékaře a ten vyšel pozitivně,nechápu jakto když stěrem se nic nenašlo? A od té doby jsem žádné větší riziko neměl? Byl jsem přeléčen antibiotiky SUMAMED 500. Na chvilku jsem se tedy uklidnil,sex mám jen s kondomem ale pak jsem měl francouzké líbaní s neznámým klukem v baru (předtím zákrok u zubaře s krvacením a uněj sem si všiml že je kelímek na výplach od krve ale ne mojí) a zase mám velký strach ze syfilis,protože se mi něco tvoří pod jazykem něco jako vřídek. Ve zdravotním ústavu jsem byl před 4 měsíci. Mám tam znova strach jít,že mi řeknou že jsem tam moc často a neprovedou mi test! Nevím si rady prosím,kde mohu jít si nechat provést všechny testy,třeba si je i zaplatit a kolik stojí? Po jaké době se dají považovat testy na syfilis na 100% negativní a co je může ovlivnit? Prosím o pomoc kam se obrátit? DĚKUJI Pavel

Jehla 10. 1. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, po vysedani z autobusu jsem si na sedačce všimla malé dírky, rychlým, letmým pohledem při chůzi k východu jsem si žádné jehly nevšimla, ani pichnuti jsem žádné necítila. Kdyby náhodu pichnuti bylo jen mírné, nepocititelné, muzu být v klidu? Moc děkuju.. V hlavě už si vymýšlím, že s mým štěstím ji tam právě někdo čerstvou narafičil ..

Dotaz 10. 1. 2019

Uživatel: Boruvka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je možné se nechat testovat po 2 měsíců, když beru antibiotika Doxyhexal? Nejsou myslím betalaktamove.. jinak se chci zeptat, přenos je možny pouze krvi a nebo spermatem, když ale dojde k nechráněnemu styku, když partner nevyvrcholi ani mi při sexu netekla krev, tak i přesto je možný prenos? Sex byl jen jednou, část s kondomem a chvíli bohužel bez.. plus orální styk ale než ejakulace. dekuju borůvka

Poranění skalpelem 10. 1. 2019

Uživatel: Klára, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den mohla bych se zeptat jaké je riziko přenosu při říznutí jednorázovým skalpílkem potřísněným pacientovou krví. Předem děkuji

Zvětšené lymfatické uzliny? 10. 1. 2019

Uživatel: patra konakova, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je normální, pokud se u HIV pozitivní osoby a doposud neléčené, objevují na krku či za uchem malinké, necelý centimetr velké útvary, jakoby zduřelé uzlinky nebo je v takových případech obvyklé pomýšlet na rakovinu lymfatického systému. Děkuji.

Budu moc si trochu užívat důchod ? 10. 1. 2019

Uživatel: Michal, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den pane doktore. Před dvouma a půl rokama jsem byl diagnostikován HIV pozitivní s výsledky CD4 127 a virová nálož 960.000 kopii což mě řekli že je to stadium Aids,že je to trochu pozdní diagnóza.V součastné době mám výsledky CD4 1153 a virová nálož 0 . Chtěl jsem se zeptat,myslíte si, že je realné,že se dožiju průměrného věku a budu moc si trochu aspoň užít důchod ? Je mě 35 roků. V součastné době užívám léky Descovy a Kaletra. Děkuji a pěkný den přeji.

Způsob přenosu 9. 1. 2019

Uživatel: Dan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, 23. 11. Jsem byl na koncertě a jeden pán na mě upadl a praštili jsme se hlavami krev mi asi netekla (myslím že by krev ani za tu chvilku v tom ťuknutí hlavami osebe nestihla vytéct) a po cca 30 min. jsem tam měl bouli, potom 30. 12. v noci jsem měl 37,9 a trochu mě bolelo v krku(29.12 jsem byl venku a zmokl jsem) 31.12 už jsem měl asi 37,2 , bolelo mě trochu v krku a měl jsem trochu průjem, za 2 dny potom jsem už byl v pohodě a měl jsem jen trochu rýmu a trochu kašel. Teď mě svědí i trochu záda a průjem se občas objeví, tak mám z toho strach a zajímalo by mě jestli by se mohlo HIV takhle přenést. Ještě by mě zajímalo jak dlouho trvají horečky při HIV. Děkuji moc za odpověď Dan

Co dělat, když zapomenu na lék 9. 1. 2019

Uživatel: Padre, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den! Z užívání léků se mi stal takový stereotyp, až jsem si jednou večer nedokázal vybavit, jestli jsem si prášek vzal, nebo ne. Vím, že by se to nemělo stávat, přesto se chci zeptat, co je v takové chvíli lepší udělat? Pokud si to uvědomím do několika hodin po pravidelně dávce, je lepší si lék vzít a riskovat, že si vezmu dva po sobě? Nebo ho nebrat a riskovat, že budu mít mezeru? Děkuji předem za odpověď!

Přenos bez penetrace 9. 1. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Muže dojít k přenosu HIV v případě, kdy se penis otíral o konečník (pouze docházelo k dráždění žaludu) a nedošlo přímo k penetraci? Děkuji.

Možnost vyšetření na STD 9. 1. 2019

Uživatel: PoziSTD, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, jsem HIV+ a léčím se na Bulovce, se vším tam jsem spokojený. Přesto bych se chtěl zeptat, zda je možné nechat si udělat vyšetření na ostatní STD na jiném pracovišti, třeba Venerologie Apolinarska nebo Medicentrum Lidicka. Pro úplnost doplním, že jsem už Lues jednou prodělal. Děkuji

Spolehlivost 9. 1. 2019

Uživatel: Jenaska, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, testy 42,57 a 82( bez dvou dnů 12 týdnů)dní HIV combo z krve po mazlení, francouzském líbání občas mi krvácí dásně po čištění zubů a masturbaci s negativním výsledkem. Mohu jít už dál.Byla mi zjištěna přítomnost chlamydie pneumonie plicní nebrala jsem antibiotika ani kortikoidy. Jen léky neurologicke a antidepresiva.dekuji za odpověď

Možnost nákazy 9. 1. 2019

Uživatel: Alex, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné se nakazit malou záděrou na prstu při uspokojování partnerky ( prst byl ve vagine). Je to cca 14 dní a jsem z toho velmi nervózní. Děkuji za odpověď.

Pravděpodobnosti nákazy 8. 1. 2019

Uživatel: Patriot, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, v červenci jsem měla nechráněný pohlavní styk s mužem, od kterého jsem se bohužel nakazila genitálním oparem. Muž po diskuzi se mnou tvrdil, že byl však před stykem na testech pohlavních chorob plus předoperačních vyšetřeních, a žádnou nemoc neměl. Koncem srpna se u mě projevila rychlá, o to silnější viróza, která se projevovala vysokými horečkami, jedním průjmem první den, avšak trvala cca 3 dny (2 dny horečka, třetí den odpočinek, slabost), jiné příznaky ne. Nicméně jsem se od té doby stále necítila v pořádku, a tak jsem si v říjnu došla na krevní testy, kdy mi lékař zjistil prodělanou mononukleózu. V posledních dnech mám záchvat paniky, zda nemohu být HIV pozitivní, jelikož příznaky viru jsou podobné mononukleóze. Testovat se mohu dojít až ve čtvrtek, a taky že ihned dojdu. Vím, že nelze říct pravděpodobnost či procento, ale ráda bych se alespoň trochu uklidnila, že se o vir nejedná. Děkuji za odpověď. Nejsem uživatelem drog, neprovozuji anální sex. Bohužel jsem jen běžný občan, který se neuměl chovat...

Krevní obraz před darováním krve... 8. 1. 2019

Uživatel: Michael, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Pro upřesnění jsem položil tento dotaz znovu !! Dobrý den, občas chodím darovat krev. Zjistili by v krevním centru z kontrolního vzorku před samotným darováním, jestli jsem nakažený virem HIV ?? Testují krev před samotným odběrem na HIV ?? Nechci zneužívat krevního centra výhradně k tomu, aby byla moje krev testována na HIV !! Jen mě zajímá, jestli člověk, který chodí pravidelně co 3 měsíce darovat krev může mít tu jistotu, že HIV nemá ???

Nasledek 8. 1. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravím jen se chci zeptat co se stane pokud by sme s pritekyni meli oba hiv a spali spolu do testu ty 3 mesice bez ochrany naky nasledek?

Spolehlivost 8. 1. 2019

Uživatel: N23, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chci se zeptat, na kolik % je účinný rychlotest, pokud si ho udělám dva měsíce a tři dny porizikovém chování. Děkuji

Spolahlivosť 7. 1. 2019

Uživatel: Ben, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý večer. Zdravím všetkých. Sám som si prešiel týmito depresiami a úzkostami. Prosím Vás pred dvoma rokmi v roku 2016 som mal velmi zlé obdobie a urobil som vec ktorú si do konca života neodpustím. Podviedol som svoju priatelku na priváte. Platené služby. Išlo síce "len" o orál vykonávaný mne ale vlastná psychika ma skoro zruinovala. K veci. Od mojho rizikového správania som bol na testoch po 3 aj po 6 mesiacoch vdaka Bohu negatívnych. Psychika na nule strach úzkosť depresie pred testami aj niejaký cas po testoch. Čas ako tak prešiel a prišlo s priatelkou k tomu že si chceme založiť rodinu a ja som dostal niejaký vnútorný strach či naozaj môžem íst do toho či som naozaj zdravý. Samozrejme žiadny iný partneri ani z mojej ani z priatelkinej strany neboli. Zaručene. Internet som prelistoval zhora dole zlava doprava o spolahlivosti testov a o vplive psychiky a hlavne stresu celé obdobie pred testom. Je to všetko ok? Mal by som byť čo sa týka HIV zdravý? A aby som nezabudol. Obrovská poklona pre Vás všetkých. Obrovské Ďakujem. Obrovské Uznanie. Obrovský Obdiv. Majtesa

Třezalka 7. 1. 2019

Uživatel: Lidi, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, prosím může mít dlouhodobé užívání třezalky nějaký vliv na výsledek testu?

Darování krve + přenos 7. 1. 2019

Uživatel: Lili, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o odpověď na mé dvě otázky. 1) Spolehlivost testu se uvádí po třech měsících od rizika jako dostatečně spolehlivá a není potřeba test opakovat. Když je tomu tak ve všech případech a test nemůže být ovlivněn, proč transfúzní oddělení požadují při darování krve min. dobu od rizikového styku 12 měsíců právě kvůli HIV riziku? Je test po 3 měsících opravdu spolehlivý u všech? 2) Orální sex je považován za bezpečnější sex, často tu také padla otázka na pasivní orální sex, chtěla bych se zeptat, jestli pro ženu, které je prováděn orální sex (žena je tedy v pasivní roli) existuje nějaké riziko nákazy HIV? Například v případě, že by se partner při provádění orální sexu kousl do rtu apod ... Moc děkuju za Váš čas a odpovědi

Sperma na záchodovém prkénku 7. 1. 2019

Uživatel: Robert, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Hezký den, mám dotaz. Je možné se nakazit HIV pokud by se můj penis dostal hypoteticky do kontaktu se spermatem na záchodovém prkénku? Jde o to jak moc kontrolovat prkénko před usednutím. Prkénko a toaletu důkladně konroluji a prkénko otřu toaletním papírem, ale raději se ptám. Děkuji. Robert

Moznost nakazeni 7. 1. 2019

Uživatel: Milan, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, jednoho vecera jsem se na kamaradove oslave libal s jednou zenou, ted je to 4 tydny od rizika a mam kasel , rymu spolecne s teplotou. Jaka ke pravdepodobnost nakazeni? Predem dekuji za odpoved

primoinfekce 7. 1. 2019

Uživatel: lili, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, mohou se první příznaky primoinfekce projevit již 12tý den po rizikovém chování? Děkuji.

Přenos v nehtovém salónu 7. 1. 2019

Uživatel: V01, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Před měsícem jsem byla na gelových nehtech a pán mi při úpravě zajel do krve, takže mi tekla krev. Je možné, abych tímto způsobem dostala virus HIV?

Test 6. 1. 2019

Uživatel: Lenka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, na okolnosti anonymního testování HIV. Stačí pouze kdykoli v testovací dobu přijít na pobočku bez předběžné domluvy či nějakého "objednání" ?

Sdileni snupatka 6. 1. 2019

Uživatel: Pet, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, je mi to velice trapné, ale před 2 měsíci jsem se velice opil a následovně jsem si po přemlouvání šnupnul srolovanou bankovkou, kterou hned přede mnou použil člověk, u kterého si nejsem jistý jeho HIV statusu. Bankovku jsem moc nekontroloval, ihned si snupnul a nejsem si jistý, zda bankovku člověk přede mnou náhodou lehce nezaspinil krvi z ranky, kterou třeba mohl mít v nose.... Mezi našimi snupnutimi bylo asi 20-30 sekund... vir hiv by za tu dobu možná mohl zemřít ? Chtěl bych se zeptat zda je mozny přenos HIV tímto způsobem ? 5 týdnu na to jsem měl totiž 3/4 dne horečku kolem 37.8 . Děkuji za odpověď

Opakovat? 6. 1. 2019

Uživatel: Dalibor, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, 2 dubna 2017 jsem měl rizikové chování a 5 července 2017 jsem šel na HIV test a vyšlo to negativní, což bylo vlastně po 3 měsících. Slyšel jsem ale, že to není 100% a že se doporučuje test co byl udělán po 3 měsících ještě jednou zopakovat 6 měsíců po prvním testu. Jak to tedy je? Děkuji

Limfaticke uzliny 5. 1. 2019

Uživatel: Martin9144, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jako příznak hiv natekaji limfaticke uzliny (v podpaží ci na krku) vždy v páru nebo jen levá ci práva? Pripadne jestli žádné pravidlo na to neexstiuje?

Příznaky HIV 5. 1. 2019

Uživatel: David J., Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, před skoro 6 tydny jsem měl nechráněný pohlavní styk se známou, po týdnu jsem cítil divný pocit na lymfatickych uzlinách v tříslech a na krku, po pár dnech se mi zvětšily a už to je měsíc co je tak mám, v té době jsem měl párkrát malátnost a takovou zvláštní bolest pod oběma pažemi a poslední týden jakoby menší cit nebo slabost v celých rukách. Pak jsem měl párkrat průjem ale žádnou horečku, vyrážku, noční pocení jsem neměl. Kamarádka, má taky už více jak dva měsíce zvětšené uzliny na krku a jednou měla dva dny teplotu 38-39 a bolest v krku, jinak její partner chodí na darování krve a vypadá to, že je naprosto zdravý.... Tak prosím chci se zeptat jestli tohle můžou být příznaky . Na HIV jsem byl testován po 21 dnech a výsledek byl Neg. .. krev je taky v pořádku. Děkuji

Priznak 5. 1. 2019

Uživatel: Vladimir, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, chtel bych se zeptat, jednotlive priznaky primoinfekce prichazi vzdy soubezne, nebo muzou prijit napriklad s tydennim/dvoutydennim odstupem? Po rizikovem chovani jsem mel dva dny horecku a po 14 dnech lehci vyrazku na trupu. Dale bych se chtel zeptat, zda je se ta vyrazka projevuje jen tak, jak ji ukazujete na obrazku vy, nebo se muze podobat napr. Akne (cervene pupinky se zanicenou cepickou),nikde jsem konkretni ukazku vyrazky nenasel. Dekuji za odpoved

POLYGYNAX 4. 1. 2019

Uživatel: Mellisa, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, byla jsem na testování HIV 2 měsíce po vzniku rizika možného přenosu. Týden před odběrem krve jsem brala POLYGYNAX. Výsledek testu byl negativní. Mohu se Vás zeptat, zda výsledek je 100% vzhledem užívání léku POLYGYNAX. Děkuji

Muzu byt tedy pozitivní? 4. 1. 2019

Uživatel: Pavlina, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, 1.12. Jsem měla nechráněný pohlavní styk s cizím chlapcem. 2.1. Jsem v noci dostala horečku s pocitem na zvracení a veliká dehydratace . Uz po druhé se mi objevila vyražka na hrudníku ( lze přiblížit kopřivce ). Dnes je 4.1. A pocity jaou jakože moje nemoc odstupuje, ale stále se necitím ok.. myslíte si , že malm zajít na testy hiv ??

Vysvetleni 4. 1. 2019

Uživatel: Blazka, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, pred par dny jsem polozila dotaz ohledne toho, ze jsem se pichla v obchode zlomenym raminkem do prstu a tekla mi trochu krev. A vy jste napsali, ze takto se hiv neprenasi. Prosim tedy o presnejsi vysvetleni... Kdyz se nekdo pichne jehlou muze se nakazit, ale pichnutim o ostre raminko ne... A co kdyz se o nej pichl nekdo prede mnou a pak ja? To je prenos take nemozny? Po 3 tydnech od incidentu mam nektere priznaky primoinfekce. Dekuji za vysvetleni.

Znovu test ? 4. 1. 2019

Uživatel: Tera, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den , byla jsem po 96dnech od rizikové situace na testech HIV a vyšly negativní , mám test opakovat ? Jsem z toho zmatená a mám deprese . Děkuji

Aktuální počet dotazů v databázi: 9063

CSAP nove logo

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

SANITKA

Mobilní testování zatím není naplánováno. Vysvětlení je tady.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 129
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.