On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Pochybeni lekarky 12. 3. 2019

Uživatel: Martina, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, potrebovala bych se Vas nutne zeptat na jednu vec. Byla jsem u Vas na rychlotestu v jednom z Vasich zarizeni. Vim, ze se vse pouziva jednorazove (rukavice, pipeta...). Ale desinfekce a roztok (čiřidlo) ne. Je v poradku, ze sestra mi odebrala krev a pote dal v rukavicich (ktere mela pri mem testu a mohly byt potrisnene krvi) manipulovala s ciridlem a desinfekci? Vzdyt kdyz pak prijde dalsi clovek, tak sice ma ciste rukavice, ale zase v nich saha ma desinfekci a ciridlo a muze si je uspinit krvi a prenest to pri testu na dalsiho cloveka. Jsme z toho ted psychicky na dne, ze me sestra nakazila pri testovani. Predevsim pak koukam, ze spousta lidi zde chldi na testy driv nez po 2-3 mesicich tudiz jejich virova naloz je obrovska. Je to klasicky postup nebo sestra udelala chybu? Mam strach, ze jsem nakazena. Clovek predemnou odesel prakticky tak minutu prede mnou a pokud mel vysokou virovou naloz, mohla me jeho krev pres pichnuti prstu nakazit. Takhle moc jsem se HiV jeste nebala. Nemely by byt nejake vetsi bezpecnosti opatreni u takto zavazne a zdrcujici nemoci? Je rychlotestovani bezpecne? Nemelo by se dodrzovat mezi pacienty tech 8minut aby nedoslo l nalaze a pripadny vir zahynul? Dekuji jsem na dne ty tri mesice do dalsiho testu asi nezvladnu

protilátky hiv 12. 3. 2019

Uživatel: martin, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Pokud by se našly protilátky hiv v krvi a za tři měsíce by se udělal test znovu, bylo by jich více, nebo se může stát, že by jich bylo stejně, případně méně, že by si toho někdo nevšiml ? U dárců krve vzorky jdou přes nějaký stroj který to rozpozná, případně upozorní když je něco v nepořádku, nebo jak se kontrolují taková kvanta vzorků ? Děkuji

sliny 11. 3. 2019

Uživatel: pepek, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

kdyř sliny ničí hiv virus, proč je v nich obsažen?

Otázky ohľadne HIV a PreP 11. 3. 2019

Uživatel: And, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý deň ja mám na vás v podstate 3 otázky 1. Aké veľké je riziko nakazenia sa HIV pri nechránený análnom styku ak bol použitý gel pomalé rozťahovaní atd. 2. Ako prebieha anonymne testovanie na HIV myslím teda všetko či je to vedené pod rodnom číslom, menom atd atd alebo bude pridelené nejaké číslo a tiezake sú postupy keď zdelujete pacientovi že je napr. Pozitívny musíte ho niekde evidovať alebo je to len úplne na ňom ako bude postupovať či sa bude liečiť atd. 3. Posledná otázka sa týka PreP v prívalových letákoch je že sa musí užívať minimálne 2hod pred rizikovým sexom je to pravda, a tiež som počul že by sa PreP nemal užívať s nejakými linkami na žalúdok pretože vtedy stráca svoj účinok a ak áno s akými ďakujem

Testován ll. 11. 3. 2019

Uživatel: Krkavec, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Takže 11 týdnu je málo tak to jsem netušil. 3 měsíce berete jako 12 týdnu nebo 90 dni? Díky moc

Testován 11. 3. 2019

Uživatel: Krkavec, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den po styku se ženou jsem si nechal udělat test krevní HIV +p24 11 týdnu po. výsledek negativní. Musím znovu po půl roce jak se někde píše? Díky

Domaci test 11. 3. 2019

Uživatel: Ali721, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, udělal jsem si domácí test přes internet IQ REAL TEST 1+2 druhá čárka mi sice vyšla slabě ale vyšla, mám test z větší části počítat jako pravdivý? Nebo se už někdy stalo, ci se může stát, že i když domácí test vyšel pozitivně, tak odborně může vyjít negativně? Mám přítele a říkal že predemnou byl čistý, vůbec nevím jak bych to měl příteli vsdelit. Já si předtím nikdy test nedělal.

prep 1 11. 3. 2019

Uživatel: bad, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Poslední dotaz. Jak dlouho probíhají testy na lidech, užívají prep rok, dva..déle. Chodí si denně pro dávku, aby výsledné studie měli větší měřitelnost? Jak dlouho se tato látka udrží v těle po úplném vysazení. Děkuji, vzděláváte tak širší veřejnost.

prep 11. 3. 2019

Uživatel: bad, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

je prep tedy skutečně funkční záležitost? Když užívám prep cca půl roku, kdy po dvou měsících od prvního užití jsem měl ryzikový styky a pak už ne. Od posledního rizikového styku jsem byl na testech po šesti měsících - negativní. Můžu tedy být v klidu a prep už nehraje na výsledku v testu žádnou roli, tedy už se v těle nepodílí na potlačování čehokoli? děkuji.

Děkuji 11. 3. 2019

Uživatel: bad, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Chci zodpovědět otázku ohledně prep. Pokud se užívá dle návodu, je rizikovost přenosu malá, dle provedených studií. Co mě napadlo. Lidé jsou pak po těchto studiích testováni. Co když to prep pouze potlačuje virus na minium, to znamená, že v době měření je pak nezjistitelné, i když se člověk nakazil a tedy nulová účinnost léku. Dělaly se testy i tímto směrem?

Prenos 11. 3. 2019

Uživatel: Sean, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den ,vytvořila se mi na dolních končetinách plíseň ,trpim pouze plisnovym onemocněním žádná horečka nic .Je možné tento příznak označit za příznak HIV ?Nic jiného plíseň ne doprovází velká horečka není .Děkuji předem.

Test? 11. 3. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den je možné se nakazit nějakým neopatrným způsobem při oralnim sexu pokud byl chráněny? Mám za sebou 2 testy Oraquick po 14 a 15 týdny od této události vyšli vždy negativní. Mám ještě zajít na test k vám?

Virové částice 11. 3. 2019

Uživatel: Martin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, dá se nějak říci, kolik virových částic se musí do organismu dostat, aby došlo k nákaze? Je to 5000, 10000? Ještě bych se rád zeptal, když tu mluvíte o přenosu krevní cesto jinou než při sdílení stěíkaček, uvádíte např autonehodu. Je nějaký prokázaný připad nebo je to pouze teoretické riziko? Při sdílení střikaček jde o to, že krev se dostával přímo do krevního oběhu zatimco při poranění ne? Ďekuji

Orální sex 11. 3. 2019

Uživatel: Xxx, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Testovali mě po 6 měsících na Hiv, syfilis a žloutenky B a C. Tyto testy už můžu brát jako spolehlivé? A žít normální život bez psychického týrání a stavů na pokraji sil? Moc děkuji.

Testování po 2 měsících 11. 3. 2019

Uživatel: Tereza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, měla jsem sex s kondomem (jednou jsme jej obměňovali) a následný orální bez (bez ejakulace do úst). Kvůli psychickým problémům jsem byla na testech již 2 měsíce po styku (63 dní). Předtím jsem používala 3 dny paralen a sinecod na chřipku. Vím, že jsou tu otázky tohoto typu pořád dokola, ale je nutné jít na test znovu? Může paralen opravdu narušit spolehlivost testu? Popř. je dostatečné si zakoupit test v lékárně? Trpím velkými úzkostmi. Moc děkuji.

Oralni sex 10. 3. 2019

Uživatel: Josef, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den, pri samotnem oralnim sexu od zeny kdyby muž nakazil syfilisem je mozne i s tim se nakazit i hiv? Vim ze ve slinach je hiv velmi maly ale jestli je nakaza hiv se syfilsem mozna pri oralu, dekuji

Nevydání zdravotní dokumentace z hiv centra 10. 3. 2019

Uživatel: garlic, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, byl jsem v tzv. hiv/aids centru. Neuvěřitelně arogantní pí doktorku jsem poprosil o vytištění své zdravotní dokumentace z její ambulance. Jednalo se mi zejména o výsledky krevních testů, virová nálož atd... Dokumentaci jsem chtěl také pro případ, že bych přešel do jiné ambulance, protože chování doktorky bylo prapodivně arogantní a z mého pohledu spoléhá na to, že nemohou pacienti přejít například do své spádové nemocnice na infekční oddělení. Jak se k vytištění dokumentace dostat? Děkuji.

Ranka na prstu 10. 3. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, v dopoledních hodinách jsem se řízl o papír, tz. Na prstu se mi vytvořila drobná ranka, která nekrvacela, ve večerních hodinách jsem dívku tímto prstem uspokojoval, je možné, že se sekret ženy dostal do prstu, je zde riziko pokud by teba byla + ? Díky.

Cena HIV léčby - soukromá X veřejná 10. 3. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, kolik zhruba procent nákladů na léčbu HIV platí pojišťovna a kolik platí pacient? Jak vysoká je zhruba tato částka v absolutních číslech? Děkuji?

Primoinfekce 9. 3. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je možné, aby se primoinfekce projevovala jen pár dní, ne zmiňované jeden či dva týdny? Tři týdny po potenciálním rizikovém chování jsem trpěl dva dny horečkami a nočním pocením. Děkuji.

Příznaky po pár dnech 8. 3. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, je možné aby se příznaky dostavily již po 6 dnech od rizika? Konkrétně se jedná o teplotu, slabost a průjem.

Záděry na prstech/ranky na rukách vs.přenos HIV 8. 3. 2019

Uživatel: Franz, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Hezký den, chtěl bych se zeptat zda-li je možný přenos HIV pokud mi přišel balíček ze zahraničí a byl byla by na měm krev. Za jak dlouho virus "umírá"? Obecně jak moc je pravděpodobný přenos HIV přes ranky na rukách a zaděry v běžném společenském kontaktu pokud by někde byla nějaká krev?

Kontrola v hiv centru a neschopenka? 8. 3. 2019

Uživatel: tenkky, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, když jedu do hiv centra, na kontrolu, dostanu do práce "omluvenku" nebo si musím/mohu vzít dovolenou? Pokud ano, předpokládám, že dostanu razítko z infekčního oddělení? Děkuji

zubař 8. 3. 2019

Uživatel: Luboš, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, už mám dost toho, jakým způsobem přistupují zubaři k + lidem, nebyl jsem pořádně 3 roky na profylaxi, už jsem přišel i o zub a to vše jen ze strachu odmítnutí a nebo placení nehorázných částek, jelikož zubaři zneužívají i nesnáz nás, HIV+. Mám VN 0 a CD4 nad 1400 a rozhodl jsem se, že prostě jdu k zubařce mimo hlavní město a že ji nic říkat nebudu. Jen mne napadá otázka, jestli se to nemůže nějakým způsobem dozvědět? - lépe řečeno cestou pojistného a podobně, doufám, že mi rozumíte. Např. v Bulovce si vedou interní záznamy a jakmile tam přijdete, ví to o Vás. Nechci, aby mi udělala zubařka problémy a medializovala to, například.

Vodní dýmka 8. 3. 2019

Uživatel: Pepa, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den,je možný přenos HIV sdílením vodní dymky.Když jo jaké jsou podmínky?

Testování 7. 3. 2019

Uživatel: Monika, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den,na testování jsem byla zhruba před rokem.Výsledek negativní.Od té doby jsem měla pár kratších vztahů,při kterých došlo na sex.Poslední před měsícem.Všechny pohlavní styky byly chráněné kondomem k orálnímu styku nedošlo. Docházelo ale v rámci předehry k tření,nikdy ale nedošlok zasunutí penisu dovnitř pochvy ,aniž by nebyl nasazený kondom. Mám se nechat testovat?jJednáo se takto o 4 sex.partnery(nedaří se mi najít vztah,ne že bych byla cíleně promiskuitní,spíš důvěřivá. Nebo můž být v klidu a k žádnému riziku nedošlo?Děkuji

Aids infekcnost 7. 3. 2019

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobry den, zjistil jsem, ze muj znamy je udajne ve stadiu nemoci AIDS. Chtel bych se prosim zeptat, zda i v takto pokrocile fazi nemoci je v pripade brani prislusnych leku mozne srazit virovou naloz k nule a byt v podstate neinfekcni. Dekuji

Prubeh sdeleni vysledku 7. 3. 2019

Uživatel: Ella, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, zajimalo by me jak na pracovistich v Ceske republice probiha sdeleni pzitivniho vysledku, zda je dotycnemu zaroven vse s vysledkem spojeno vysvetleno a doporuceno kam jit na dalsi souvisejici odbery, kde se zjistuje jak dlouho je vir v organismu. Dekuji predem za odpoved

Vysledek testu 7. 3. 2019

Uživatel: Baruse, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobry den, dnes jsem si sla pro vysledek a byla jsem trochu omamena lekama na bolest kvuli zubu plus stres, a tak mam predani vysledku trochu v mlze. Vysledek HIV 1+2, Ag p24 NEGATIVNI, tedy znamena, ze je to v poradku? Dekuji moc za odpoved

Přenos 7. 3. 2019

Uživatel: Karel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den,omlouvám se za hloupý dotaz,který sem asi ani nepatří,ale nevím kam jinam se obrátit. Stala se mi taková nepříjemnost na veřejném WC jsem zavadil přirozením o mísu a možnost umýt se jsem měl až po 5 hodinách.Je to důvod k obavám z nějaké pohl. choroby? Hiv předpokládám,že asi ne ale co ostatní syfilis,kapavka,chlamydie,žloutenka atd? Ještě jednou se omlouvám za takový dotaz a děkuji za odpověď.

Bolest hlavy 7. 3. 2019

Uživatel: Jonáš, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Po 3 týdnech od rizikového sexu mě bolí hlava už týden. Muže se jednat o hiv? Prosím nemazte můj dotaz.

Brnění 7. 3. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den. Vím že to sem možná nepatří jen nevím kam to už napsat. Nevíte co může znamenat když mě den po nechráněném pohlavním styku začali brnět nohy, svědit genitálie a bolet hlava? Svědění po pár dnech odeznelo, ostatní zůstává. Není možné že by to mohlo mít něco společného s hiv? Děkuji. Nashledanou.

Moznost otestovani kopii viru v spermaticke plazme 6. 3. 2019

Uživatel: Hector, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Rad bych se zeptal, kde je mozne vysetrit mnostvii kopii v spermatu, idealne v CR (pokud vubec) nebo v Rakousku, popripade v Nemecku, dekuju

Mazové žlázy 6. 3. 2019

Uživatel: Lukáš, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, mohou být vyskytující se mazové žlázy na penisu příznakem případného hiv? Vypadají jako bedary a dají se vymacknout. Děkuji

Hiv 5. 3. 2019

Uživatel: Robin, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, měl jsem chráněny pohlavní sex s cizí holkou, ale prstami jsem jí drazdil a asi jsem měl na ruce její poševní sekret, a pak jsem tou rukou masturboval a chytal na svůj penis. Není šance na nakazu HIV?

Testování 5. 3. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den. Udělal jsem si domácí test na HIV měsíc po rizikovém chování a pak také dva měsíce po rizikovém chování. Oba byly negativní. Mohu výsledky považovat za spolehlivé? Jeden test byl proveden z krve a druhý ze slin.

Pití 5. 3. 2019

Uživatel: Luděk, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Omlouvám se za tenhle dotaz ale chtěl bych jenom vědět. Byl jsem v klubu a kamarádovi tekla krev z úst a napil se ode mne z pití. V tu chvíli jsem byl opilý a nepřemýšlel jsem nad tím. Je možné když se krev dostala do pití se nakazit?

Vyrazka 5. 3. 2019

Uživatel: Kvietok, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den , po dva a pol dni od nechráneného pohlavného styku sa mi vyhodila vyrážka na oboch stehnách ktora strasne svrbela a do hodiny zmizla . Moze sa jednať o príznak infekcie HIV ? Ine problemy som nemala . Dakujem za odpoved

zlomenina 5. 3. 2019

Uživatel: pepino, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, je pravděpodobné horší nebo delší hojení úrazu a zlomenin u lidí s HIV? Je rozdíl v hojení u HIV pozitivních už léčených a u těch, co mají úraz v několikaleté bezpříznakové fázi, když mají narušený imunitní systém? Děkuju za odpověď.

Pozitivni partner kde otestovat virovou zatez v spermatu 5. 3. 2019

Uživatel: Hector, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobry den, sme dva muzi a pritel je nedetekovatelny (terapie) v krvi, ja sem negativni a na PReP. Pri sexu pouzivame kondomi. Na mezinarodnich forech pisou, ze oralni sex nebepredstavuje riziko, tady sem se docetl ze by mohlo, proto bych se rad zeptal, kde a jestli je vubec mozne v nasich podminkach otestovat virovou zatez v spermatu. Popripade kde v Rakousku je neco takoveho mozne (samoplatce samozrejme). Dekuju za odpoved.

Aktuální počet dotazů v databázi: 9389

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

SANITKA

PRAHA - Anděl, pěší zóna u Alberta
úterý 30.04., 16:00 → 19:00 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

PRAHA - I. P. Pavlova
Tylovo náměstí, nedaleko tramvají
čtvrtek 09.05., 16:00 → 19:00 hod.

ČESKÁ TŘEBOVÁ, Staré náměstí
úterý 14.05., 10:00 → 12:00 hod.

LITOMYŠL, Smetanovo náměstí
úterý 14.05., 13:00 → 15:00 hod.

VYSOKÉ MÝTO, Náměstí P. Otakara II
úterý 14.05., 16:00 → 18:00 hod

PRAHA - Letná, běh FUN and RUN
sobota 18.05.,11:00 → 16:30 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

PRAHA - Anděl, pěší zóna u Alberta
úterý 28.05., 16:00 → 19:00 hod.
2 sanitky - větší kapacita testování

Jízdní řád sanitek naleznete zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 133
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.