On-line poradna

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc.

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny a každé téma má určenou dobu pro odpověď (24, resp. 48 nebo 72 hodin).

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.
Děkujeme za pochopení.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Pravděpodobnost 22. 1. 2024

Uživatel: Marcel, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den na zahraničních stránkách jsem dohledal, že pravděpodobnost přenosu u análního styku s HIV osobou, je cca 2%. Zajímalo by mně jestli je to pravda a jak je možné že se HIV nepřenese vždy když, je krvácející ranka v konečníku.

Antigeny HIV 22. 1. 2024

Uživatel: Lucie, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co znamenají pozitivní antigeny na HIV? Je možné, že jsem se s pozitivní osobou setkala, ale nenakazila se? A znamenají pro mne nějakou neurčitou “ imunitu “? Nebo jak se vlastně vubec může stát, že jsou antigeny pozitivní, ale na HIV jsem negativní? Předem mockrát děkuji za odpověď.

Plnoletost 19. 1. 2024

Uživatel: Vojtěch, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, rád bych s partnerem měl orální a anální sex, ale ani jeden z nás nikdy nebyl testovaný a rádi bychom se přesvědčili, že nemůže dojít k přenosu. Je nám ale oběma 17 let a nechceme, aby se o tom, že spolu chceme mít sex, dozvěděli naši rodiče. Je nutné k provedení testu dosáhnout plnoletosti, případně u pacientů pod 18 let souhlas rodičů? Díky.

test na HIV a prechladnutie 19. 1. 2024

Uživatel: Magda, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň, Môže ovplyvniť výsledok testu (lab. 4 gen.) na HIV ak som v čase odobratia krvi bola prechladnutá? V tom smere, že by výsledok bol falošne negatívny? Žiadne lieky na prechladnutie a ani iné som nebrala a test bol vykonaný viac ako 3 mesiace od rizikovej udalosti. Ďakujem.

Prenos hiv 18. 1. 2024

Uživatel: Pavel, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobry den, mel jsem nechraneny (pouze) oralni sex s muzem (bez vyvrcholeni do ust) a nasledne jsem si vsiml, ze mam malou ranku na rtu. Beru PrEP on demand, ale v tomto pripade jsem lek (2 tabletky) vzal jen nekolik par minut pred a pak jsem pokracoval 1 tabletka za 24 hod a dalsi za 48. Jak velke je zde riziko nakazy? Dekuji.

Test po 86 dnech 18. 1. 2024

Uživatel: Jana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravim, chtěla bych se zeptat, jestli test po 86 dnech lze považovat za dostačující? V té době jsem brala atb. I tak jsem se docetla,ze test po 12 týdnech by neměli ovlivnit.Dekuji

Hiv u dítěte 18. 1. 2024

Uživatel: Vít, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li existuje nějaká studie, která se zabývá dlouhodobým přežitím HIV pozitivních dětí. Já sám jsem našel pouze výzkum z USA z roku 2006, kde se píše, že medián přežití je pouze 18 let i při včasném zahájení léčby. Děkuji

Trvání primoinfekce 17. 1. 2024

Uživatel: Honza, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Vážený pane doktore, obracím se na Vás s dotazem týkající se primoinfekce. Pročítal jsem poradnu a našel jsem různorodé odpovědi. Na Vašich stránkách píšete, že primoinfekce trvá 1-2 týdny a odezní vždy spontánně. Mezi primoinfekci patří i zvětšení uzlin, které jak tady píšete může přetrvávat. Zajímalo by mě zda perzistující generalizovaná lymfadenopatie se objevuje již při začátku primoinfekce a pak přetrvává po období x měsíců popřípadě x let, anebo je to spíše příznak, který se objevuje až v pozdějším stádiu HIV infekce (jak píšete na stránkách v rubrice příznaky). Pokud uzliny přetrvávají po primoinfekci je možné, že se zmenší spontánně s odstupem času? S úctou Honza

HIV krv na kľučke 17. 1. 2024

Uživatel: Milan, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, Na kliniku kde sa testujú pohlavné choroby som bol zaniesť moč.Čakal som, kým pacientovi predomnou brali krv.Sestra ktorá odber robila otvorila dvere a pustila ho von a mňa zavolala dnu. Na sebe mala rukavice s ktorými robila odber.Týmito rukavicami chytala kľučku na dverách.O pár sekúnd som ju chytil aj ja, aby som dvere zatvoril a znovu otvoril keď som odchádzal.V prípade že sestra mala na rukaviciach trochu krvi po predchádzajúcom odbere,a nechala túto krv na kľučke dverí,ktoré som o pár sekúnd chytal ja, je možné aby som sa nakazil HIV? Na kľučke mohla byť krv HIV pozitívneho človeka, ktorý sa nelieči. Je zima mám suché ruky aj ekzém a mikrotrhliny v koži neviem vylúčiť.

Prenos z predmetu 16. 1. 2024

Uživatel: Tatiana, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den. Kupovala som detske veci v Tescu a az doma som si vsimla, ze na obale bola krv, otlacok prsta krvavy a rozmazany flak. Neviem, ci v case nakupu bola cerstva. Vsimla som si to az doma, poobzerala som si ruky, tam ziadna rana ani krv nebola. Kazdopadne mam strach, mam male dieta a nechcem ho nakazit a ohrozit. Keby mam nejaky malu ranku na ruke, zader.... prosto nieco, co som si nevsimla, mohla by som sa takto nakazit z obalu s krvavou smuhou? Mam hystercit a starat sa o dieta extremne opatrne? Dakujem pekne a ptajem pekny den.

Aqvapark 16. 1. 2024

Uživatel: Lucka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, prosim mám taký zlozvyk že si niekedy kožu na chodidle odtrhnem keď mám suché chodidlo a niekedy to chvíľu krváca …Ak takúto ranku práve mám a stupnem bosou nohou na nezaschnutu krv v aqvaparku , prenáša sa takto HIV? Ďakujem

Sex s pouzitim kondomu s rizikovou osobou 16. 1. 2024

Uživatel: Jaroslav, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, bohuzel jsem se dopustil velkeho omylu, za ktery se stydim, ale pujdu s kuzi na trh. Mel jsem sex s prostitutkou, u ktere je vysoka pravdepodobnost infekce HIV. Zacalo to chranenym oralnim sexem, pricemz se me ze zacatku dotkla usty na penisu, ale hned jsem ji zarazil a vyzadal si kondom. Nasledovalo kratkym vaginalnim sexem take s kondomem a pouzitim lubrikantu. Kondom se zdal na prvni pohled neporuseny. S vaginalnim sekretem na nechranenych mistech jsem neprisel do styku skoro vubec nebo jen minimalne. Jsem si vedom, ze je nezanedbatelna moznost chytit jinou nemoc pres kuzi, ale HIV se bojim take. Bylo by mozne mi poskytnout vasi odhadovanou pravdepodobnost infekce? Dekuji moc

nákaza syfilis 15. 1. 2024

Uživatel: Aleš, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, prosím, kdy jít po rizikovém styku na test, aby nedošlo k šíření nákazy Syfilis? Jak tuto nákazu postižený může šiřit v prvním měsíci po rizikovém sexu (případ, že ma vřed na údu, nikoliv v ústech? Jde to i přes ručníky, nádobí, pobyt v posteli, líbání? Je při včasném zjištění třeba hlásit všechny členy spol. domácnosti, i když u nich neproběhl žádný pohl. styk? (žena, rodiče, děti) Je třeba hlásit i kolegy z práce, kde si člověk pouze podá ruku, nepije ze stejných sklenic atd? Je vždy nutná hospitalizace? Pokud ano, na jak dlouho? Jak dlouho trvá léčba prvního stádia infekce při včasném odhalení. Děkuji.

Testování HIV- možnost prenosu 15. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, prosím o info, měl jsem nechraneny sex vaginální i anální se ženou , která je zdravá, je možnost přenosu HIV ? Dá se po 6 týdnech již zajít na testy? Příznaky trochu slabost, ale par dni mě bolí žaludek. Díky za info.

Orální styk 15. 1. 2024

Uživatel: Alena, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, provozovala jsem orální styk (já jsem uspokojovala jeho), při kterém nedošlo k ejakuaci, ale stejně z toho nemám dobrý pocit, jestli bych se neměla nechat otestovat na HIV nebo popřípadě na jaké jiné pohlavně přenosné nemoci? Děkuji za odpověď

Triumeq a noční pocení 15. 1. 2024

Uživatel: Ondřej, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Zdravím, asi před 10 dny jsem změnil léčbu z Odefsey na Triumeq z důvodu dlouhodobé nemožnosti dosažení VN0 (VN se pohybovala v rozmezí 25-250 a měla stoupající trend). Dnes v noci jsem se dvakrát celkem hodně spotil; tyto stavy běžně nemám a připomnělo mi to dobu krátce před diagnostikováním HIV, kdy jsem měl problémy s nočním pocením také. Ráno jsem si přečetl ještě příbalový leták Triumequ a dočetl jsem se v něm o hypersenzitivní reakci. Tak mě zajímá, jestli je možné, že by se takto mohla hypersenzitivní reakce projevit, či je nějaká zkušenost s tím, že by se tohle při léčbě Triumeqem dělo, případně jestli to s léčbou Triumeqem vůbec nesouvisí a měl bych navštívit raději lékaře? Děkuji!

Dotaz 14. 1. 2024

Uživatel: Mirek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den mám dotaz. Jsem muž a měl jsem na swingers party sex se zenou. Vzal jsem si kondom z košíčku co tam maji. Chci se zeptat na 2 dotazy. 1. Pokud by nekdo kondom propich spendlikem a ja ho pouzil pri sexu s pozitivni divkou jaka je pravdepodobnost nakazy ze by se hiv sekret od divky dostal dirkou do kondomu a zpusobil nakazu? 2.dotaz spise ze zvedavosti.Pokud pozitivni muz bude ejakulovat do kondomu po jake dobe v kondomu bude hiv sperma nakazlive? Rikate ze na vzduchu rychle hyne jak je to s ejakulatem uvnitr kondomu ? Dekuji za odpovedi preji hezky den

Spolehlivost rychlotestu na syfilis, diagnostické okno 14. 1. 2024

Uživatel: Tomas, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně přesnosti diagnostiky rychlotestu na syfilis. Měl jsem náhodný ale bezpečný sex (s kondomem, orálně bez kondomu) přibližně 7 týdnu nazpět. Nepozoruji na sobě žádné příznaky ani nemám podobnou informaci od protějšku, ale nejsme již v kontaktu.. Výsledek rychlotestu byl negativní, jen chci mi proste jistotu. Předem děkuji za odpoved.

Přenos hiv do oka 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den.Mam dotaz ohledně přenosu přes tlačítko na semaforech.Po dlouhém čekání jsem kloubem prstu stiskl tlačítko a asi po hodině jízdy autem jsem si bohužel promnul oko stejným místem co jsem mačkal to tlačítko.Venku bylo něco málo pod nulou.Krev tam nejspíš nebyla ale nejsem se 100%jistý.Jaké je riziko ze bych se mohl touto cestou nakazit hiv?Mam malé děti a mám docela strach.Dekuji za odpověď

Test 12. 1. 2024

Uživatel: Toby, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Jeste se chci zeptat, jestli je rozdil, kdyz se rychlo test dela z krve z prstu a nebo ze zily, nebo jestli je to uplne jedno a test vyjde tak jako tak stejne jak by vysel z jakykoliv krve

Test 12. 1. 2024

Uživatel: Hony, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Kdyz vyjde reaktivni test v dome svetla, posila se zilni krev do Narodni referencni Laboratore nebo mate svoji laborku? Doktor Prochazka rekl, ze mate svoji a ja na netu ctu, ze to musi zkoumat pouze narodni referencni laborator pro hiv. Vysel mi reaktivni rychlo test a hned vzapeti ze zilni krve 2 negativni. Nicmene i tak se krev poslala do laborky a bylo mi receno ze tam pan z domu svetla ma kontakty a popozene to aby to bylo dalsi den a skutecne mi druhy den volali z laborky ze jsem negativni a jsem definitivne negativni. Ted mi srotuje v hlave jestli byl vzorek zkouman legitimne v narodni laboratori nebo nekde v kumbále v dome svetla…

HIV test 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, jaká je spolehlivost HIV testu po 2 týdnech po možné expozici s HIV. Děkuji

PrEP 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, pokud jsem vzal on demand PrEP ne 2 hod. před plánovanou sexuální aktivitou, ale těsně před (několik minut). Jaký to má vliv na účinnost léku? PrEP jsem tedy vzal 2-1-1, ale nebyly tam ty dvě hodiny před. Děkuji.

Rychlotest 12. 1. 2024

Uživatel: Tony, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, co zkoumaji rychlotesty v Dome svetla? Protilatky proti viru HIV1 a HIV2 a Antigen p24? Nebo jen prvni dve? Na netu čtu, ze laboratorni vysledek zkouma prave tyto 3 protilatky. Proc se teda pri reaktivnim vysledku pouziva laboratorni, kdyz hleda stejne protilatky? Je teda vubec spolehlivejsi? Laboratorni test? Pripadne v cem. Je to treba tim, ze reaktivitu muze zpusobit cokoliv jinyho a laboratorni test vylouci, ze ji zpusobily prave tyhle protilatky na HIV?

Kouření 12. 1. 2024

Uživatel: Jana, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobry den mohou osoby HIV+ kouřit anebo je jim to zakázáno jejich doktorem děkuji

Shoda účinných látek v léku 12. 1. 2024

Uživatel: Petr, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, jak se prosím liší preparát Biktarvy 50 mg/200mg/25 mg - Bictegravir/Emtricitabin/Tenofoviralafenamid z německého trhu a Emtricitabine/Tenofovir disoproxil Mylan - 200mg/245 mg z ČR, který mam předepsaný já? Lze tyto preparáty v případě potřeby kombinovat při pravidelném užívání? Dekuji.

Možnost omezení dárcovství krevní plazmy při užívání PrEP 11. 1. 2024

Uživatel: Mara, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, jsem pravidelný dárce krevní plazmy, bohužel v poslední době přestávám věřit svému příteli so se týká sexu "mimo domov"...Chci proto začít užívat PrEP už kvůli své ochraně.Je možné, že mi látky obsažené v PrEP znemožní dále darovat plazmu? Nemůže tato látka ovlivnit kvalitu krve či zda se nemůže objevit ve vzorku krve jako nežádoucí pro další odběry? Děkuji

Rana 11. 1. 2024

Uživatel: Petra, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň , prosim na chodidle som mala malú trochu krvácavu ranu , ak by som ma plavárni stúpila na čerstvú krv môžem sa nakaziť HIV?

Kedy od nákazy je osoba infekčná 11. 1. 2024

Uživatel: Miriam, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Situacia: po nechranenom styku s "kamaratom s výhodami" s ktorym mam dlhodobejsi pomer, sa priznal, ze tyzden predtým mal "rizikový" styk s neznámou, tiez nechraneny. Odvtedy sme spolu nespali, presiel asi mesiac, teraz mam príznaky virózy s teplotou. Samozrejme, po troch mesiacoch chcem ísť na testy. Moja otázka: kedy po nákaze začina byt nakazena osoba infecná a moze nakazit niekoho dalšieho? Dakujem za odpoveď.

Hiv test 11. 1. 2024

Uživatel: Hony, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, byl jsem na rychlotestu a negativni, nicmene po chvili se objevila slaba carka a volali me zpet, ze si mysli, ze selhal test. Udelali jsme dalsi 2 rychlotesty oba jine a negativni. Nicmene sla i koje krev do Laborky pro potvrzeni a ted mam obavy. Logicky kdybyxh mel hiv nemuzou 2 rychlotesty vyjit negativne ne? Kdyz jsou spolehlive. Mam myslenky cerne

Dentální hygiena 11. 1. 2024

Uživatel: Andrea, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den.Byla jsem na dentální hygieně, šla jsem po pánovi,pracovat na mě začala učnice po cca 5min.Cistila mi zubní kámen utz (při tomto čištění je přítomna voda).Mám citlivé dásně a dost mi krvacely.Měla rukavice,používala nástroje,ale určitě se mi úst dotykala i rukou (odtahla ret při kontrole odstranění kamene).Manipulovala se světly,ovládáním sedačky, pití.Ke konci jsem si všimla na ovládání světel smouhy od krve,nedokážu rict, jestli byla čerstvá (ode mě) nebo starší a jinde jsem si nějaké čerstvé krve nevšimla (krome mé při vyplachovani úst). Je možná nákaza,kdyby smouha nebyla moje, ale předchozího pacienta a slečna se při manipulaci dotykala oné plochy a pak mých úst,dásní? Děkuji.

Prenos hiv kondom 11. 1. 2024

Uživatel: Jon, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den. Mel jsem vaginalni sex se zenou a po sexu mi rekla, ze uz spala s vice nez 15 muži a jednou se ji udelali pupínky na nohách nebo co. S tim, ze to byla alergie… nicmene me znejistila. Celou dobu jsem mel kondom, platny do roku 2027, radne skladovaný. Behem aktu nepraskl ani nesklouzl. Mam jit na test na HIV? Jsem mega rad, ze jsem ho mel, jinak bych mel depky.

Hodnoty v krevním obraze 9. 1. 2024

Uživatel: Lukáš, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Přeji dobrý den, můj dotaz zní, zda bývá časté u HIV+ lidí, kteří o své nemoci neví, aby měli nějaké změny v krevním obraze, diferenciálu či jaterních testech. Děkuji Vám za Vaší práci a přeji vše dobré.

HIV primoinfekce 9. 1. 2024

Uživatel: Alois11, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, je možná primoinfekce už 11 den od rizikového chování (muž-žena vaginální styk bez ochrany plus orální sex cunnilingus i felace)? V poradně máte napsáno nejdříve od druhého týdne, tak mě to mate. To je ve smyslu od začátku druhého týdne 7 a více dní nebo až nejdříve po 14 dnech? Děkuji za odpověď

Umyvadlo 9. 1. 2024

Uživatel: ..., Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den, byla jsem u doktorky na endokrinologii, šla jsem tam na veřejný záchod. Při mytí v umyvadle jsem si všimla, že je tam pár cakancu krve, ale všimla jsem si bohužel pozdě až, když jsem si nanesla mýdlo na ruce a začala jsem ruce oplachovat, na ruce jsem v ten den měla ranku, mám totiž ekzém na rukou a sem tam se mi stane, že kůže praskne. Jaká je prosím možnost přenosu? Mám tady všechno o tom nactene, ale stejně mi to nedalo a musím se zeptat. Děkuji za odpověď. Po umytí rukou jsem se hned dezinfikovala.

dotknuti penisu o vaginu 9. 1. 2024

Uživatel: Michal, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den, mel jsem pohlavni sex s zenou s kondomem , ovsem jeste pred nasazenim kondomu se muj penis lehce dotkl jeji vaginy ktera byla uz vlhka a ja mel trochu na okraji spicce penisu jeji sekret. Je v tomto pripade se obavat ? dekuji za odpoveď.

Přenos u nulové virové nálože > 6 měsíců 8. 1. 2024

Uživatel: John, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Vážení, při získávání informací o tom, zda U=U, nacházím rozporuplné informace. Někde se uvádí, že riziko přenosu HIV pohlavním stykem je nulové, jinde že je blízké nule, ale ne nereálné. Jsem si vědom studií jako je PARTNER a PARTNER2, konceptu U=U a TasP. Co mi není zřejmé, je názor české odborné veřejnosti. Mým oblíbeným zdrojem je web infektologie.cz, ale ani tam se mi nepodařilo vypátrat jednoznačnou metodiku pro serodiskordantní páry nebo nějaké ujištění ohledně U=U. Můj dotaz tedy je, zda existuje nějaký názor české odborné veřejnosti na U=U, případně názor zástupce AIDS centra. A především, zda jsou nějaká doporučení pro negativní partnery (testy, prevence, apod.). Děkuji.

Kreatin a PrEP 8. 1. 2024

Uživatel: Honza, Téma: Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV

Dobrý den, chci začít užívat kreatin jako doplněk stravy při silovém tréninku. Nevadí to při současném užívání PrEP? Četl jsem, že to může ovlivnit výsledky biochemuckych testů na funkci ledvin, které absolvuji co 3 měsíce. Děkuji.

Přežití HIV v krevním séru 8. 1. 2024

Uživatel: 123, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na otázku, na kterou jsem nikde nenašla odpověď. V případě, že je zkumavka s odebranou srážlivou krví, ta se zcentrifuguje a oddělí se od ní pouze krevní sérum, jak dlouho přežívá HIV v séru? Je zde možný přenos? Předem děkuji za odpověď.

Veřejné wc 8. 1. 2024

Uživatel: Xxx, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, na veřejném WC v divadle se mi otřely kalhotky vnitřní stravou o vnější stranu WC mísy. Zpětně nevím zda byli kalhotky nějak špinavé ani v kterém místě se otřely, bohužel byla fronta a já jsem spěchala. Je možná nákaza HIV i tímhle způsobem?

Aktuální počet dotazů v databázi: 14676

Obrázek č. 238
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212