On-line poradna

HIV a žloutenka typu C/syfilis 10. 6. 2015

Uživatel: Marie, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,chci se zeptat,zda při případné současné nákaze virem HIV a žloutenkou typu C/syfilis je možné,že se po 2 měsících od nákazy neobjeví protilátky ani proti jedné nemoci.(Po dvou měsících od rizikového styku jsem se nechala testovat na HIV,výsledek negativní,den poté jsem byla na odběru krve u doktora,výsledek negativni u syfilis i žloutenky.) Díky za váš čas.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 10. 6. 2015

Syfilis a hepatitida C obvykle nepatří mezi zcela bezpříznakové nemoci. Je tedy důležité, jaké zdravotní příčiny Vás k podezření na tyto choroby vedly. Přenos žloutenky typu C by zřejmě probíhal jinými způsoby než sexuálně. U syfilidy hraje významnou roli při zpoždění protilátkové reakce užívání antibiotik. Proto je vždy vhodné se poradit s lékařem či poradcem při předtestovém poradenství, protože, jak sama vidíte, při následném internetovém dotazu chybí hodně informací. Nicméně pokud jste žádné potíže neměla, neužívala jste antibiotika ani kortikoidy a chtěla jste jen pokrýt riziko (zřejmě tedy vzhledem ke žloutence C nejen sexuální, ale i jiné, starší), tak by negativní výsledek měl být spolehlivý.
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 221

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 204

podporuje provoz checkpointu v Brně

Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212