phone_in_talk Anonymní nonstop linka pomoci

Online poradna

Jsme tu pro vás

  • Potřebujete poradit ohledně svého zdraví?
  • Zajímají vás podrobnosti o HIV?
  • Zeptejte se přímo našich odborníků.
  • Zodpověděli jsme již 18803 dotazů.

Vítejte v internetové poradně České společnosti AIDS pomoc

Dotazy odpovídáme pouze v pracovní dny, zodpovězeni dotazu trvá jeden až tři pracovní dny.

Dříve, než-li položíte svůj dotaz, projděte si prosím náš web www.hiv-prevence.cz. Najdete zde mnoho informací o způsobech přenosu, možných příznacích, ale i o testování a místech, kde se můžete nechat otestovat. V případě, že byste položili dotaz, na který je odpověď na uvedeném webu, je možné že jej vyhodnotíme jako duplicitní a vymažeme ho.

Dotazy se v poradně často opakují, proto jsme pro Vás připravili přehled odpovědí na často kladené dotazy. Než položíte vlastní dotaz, zkuste se podívat, zda už dotaz není zodpovězen mezi nimi.

Pokud jste v často hledaných dotazech ani v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Položené dotazy se štítkem "HIV"

(zpět na přehled všech dotazů)

Názor na vývoj zdravotného stavu

Pozdravujem Vás, Chcel by som sa opýtať na Vás názor ohľadne prognózy zdravotného stavu. HIV pacient som od 03.2019. Pomerne neskorá identifikácia. Východiskový stav: CD4 190, VL 290 000, koinfekcie: pneumonia a kvasinky v UD. Dnešný aktuálny stav: CD4 650, VL 30. Liecba Genwoya, Biseptol+ kvasinky len rôzne tinktúry, kloktanie koloidnym striebrom. Aktuálne sa cítim dobre, pracujem, už aj ľahší šport. Subjektívne už pneumoniu vôbec necítim, kvasinky ustupujú. Okrem liečby som zmenil životospravu+väčšie množstva výživových doplnkov s obsahom kys.betulinovej, triterpenoidov atď.

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Test hiv

Zdravim a pred polozenim dotazu bych jen rad napsal, ze odvadite skvelou a trpelivou praci a vase prace je velkym prinosem. Kamarad me pozadal abych s nim dnes sel k vam na rychlotest jako opora. Rekl mi ze je to 66 dni od rizika a ze nic nebral, co by melo vliv na vysledek. Ale ja si myslim ze mu po takove dobe rychlotest neprovedete a neveri mi. Mylim se?

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

spolehlivost volne prodejnych testu

Dobrý den, v lékárně jsem si pořídil test OraQuick ADVANCE HIV-1-2 Rapid Antib.test. Test jsem si dělal výtěrem ústní dutiny dle návodu a po cca 2-2,5 letech od rizikového chování. Výsledek negativní - zobrazení v souladu s návodem testu. Prosím o radu - je spolehlivost takového testu dostačující? V návodu se píše, že test není dostačující pro účely darování krve, tak nevím, jak to interpretovat:(. Předem Vám děkuji.

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

testovani

Dobry den, od rizika jsem postoupil nekolik testu a to po 4,9 a 12 tydnech vzdy laboratorni vysetreni krve.Testy provadene na hiv syfilis kapavku chlamidie a zloutenky vse negativni. Zadne leky jsem neuzival jen cca 14 dni probiotika ale ty by testy nemeli ovlivnit. Dale mam uz infekci herpes genitalni opar.Muzu brat vysledky jako spolehlive nebo je potreba je opakovat po 90 dnech?

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Důvod falešně negativního testu

Dobrý den, píšete že test ani po více letech od rizika není 100%. Chtěl jsem se zeptat co tedy tuto nejistotu způsobuje? Je to chybné provedení testu, záměna výsledků, nebo možnost že tělo člověka vůbec (nebo zrovna v tu dobu) protilátky netvoří? Děkuji za odpověď.

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

odběr krve

Dobrý den, stala se mi taková věc, když jsem byla na odběru krve na jednom z velkých odběrových center v Praze. Každý dostane svůj plastový kyblík se zkumavkama k odběru Během mého odběru, kdy jsem už měla pár zkumavek naplněných, ale jehla byla stále zapíchnutá v mé žíle, přišla jiná sestra a přišla si pro kyblík s naplněnýma zkumavkama pacienta, který byl odebírán těsně přede mnou. Sestra co mě odebírala rukou šáhla na polici pro kyblík a podala ho sesře. pak tou samou rukou šáhla na tampon, několikrát ho přehla a přitlačila na mojí krvácející žílu, ze které vytáhla jehlu. Teď se strašně bojím a představuji si, jak byl ten kyblík od krve, která ještě nezaschla, jak se pak ta krev dostala na tampon a do mé žíly........žádné krve jsem si sice nevšimla, ale mohla být už na tom tamponu zespodu jak na něj šáhla. Pokud byl přede mou hiv poziitivní člověk mohla jsem se nakazit ? Děkuji moc za odpověď.

27. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Rychlotest

Dobry den, tady v poradne v jedne odpovedi jsem se docetla, za na rychlotest je mozne jit po 2 mesicich v pripade, ze neberu antibiotika, hormony a nemam zadnou dalsi infekci. To vse jsem splnovala tak jsem sla na testovani verejnosti do Rozkose bez rizika. Jenomze pak mi zacalo vrtat hlavou, ze muzou mit jiny test (cekani na vysledek 10min) nez vy s mensi citlivosti a ze by negativita mohla byt falesna. Nemate nahodou informace jestli pouzivaji testy srovnatelne s vasimi? Mela bych prijit na test jeste k vam? Dekuji mockrat za odpoved

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Vznikla prasklina kuze pri masturbaci a sperma na ni, doplnujici dotaz

Jeste by jsem se rad zeptal ohl.predchoziho dotazu, jake jine sexualne prenosne nemoci se mohly timto zpusobem prenest? Napr. Hep B? Dekuji a omlouvam se za doplnujici dotaz, jan

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Vznikla prasklina kuze pri masturbaci a sperma na ni

Dobry den, pane doktore Prochazko a mnohokrat Vam dekuji za Vaši odpoved. Vzdy jsem dodrzoval vsechny zasady bezpecneho sexu a to nejen s partnerkami, ale i z klukama, se kteryma nyni trochu v sexu experimentuji. Vcera se mi stala mozna osudova vec. Masturboval jsem s neznamym klukem. Ja jeho a on me. Nakonec doslo k vyrazne ejakulaci jeho spermatem na mou ruku. Ruku po ejakulaci jsem oklepnul a vetsina spermatu jsem setrasl na zem. Jak jsem ale s rukou zatrasl a jak mam suchou kuzi na rukou a jeste to bylo ve vecernich hodinach venku a kuze byla asi zkrehla, praskla mi podel zahybu u kloubu prstu ruky jak jsou na kuzi takove ty pricne vrasky jak se ohyba prstenicek. Tak tato vraska na prstu ruky, nevim jak se tomu rika odborne praskla. Sperma tak na teto cerstve rance bylo jeste tak cca 3-5 minut,kdy jsme se vzajemne po masturbaci utirali a ja jsem se vsimnul ze mam tuto ranku, ktera tam pred zapocetim vzajemne masturbace nebyla. Ranka nekrvacela, ale okolo prasklinky to bylo jeste tak 1 hodinu zacervenale.... . vsude se docitam o riziku mikroskopickeho krvaceni, predevsim v ustech. Mohlo i zde vzniknout riziko mikroskopickeho krvaceni? Krev jsem nevidel,ale oderka vznikla behem masturbace, tudiz byla cerstva a nasledne jsem mel na ruce jeste dlouho jeho sperma, nez jsem se ranky vsimnul. Obcas mi takto v minulosti praskla ma krehla kuze na rukou, mam je suche. Prasklinka byla asi 4mm dlouha, crvena, a okolo take cervene. Jak hluboko to prasklo nevim, snad to byla jen ta vrchni vrstva kuze, ale jak jsem psal krev jsem nevidel a nikdy mi tyto prasklinkky viditelne nekrvaceli. Stava se mi to spise zridka v zime,nechapu proc se mi to stalo nyni v lete a jeste zrovna pri masturbaci, kdyz jsem mel dlouho sperma na ruce. Doma potom, asi za 2 hodiny pozdeji jsem si na prasklinku nalil ethanol a trochu jsem citil stipani, takze to asi trochu otevrene bylo, als jak jsem psal krev ocividne pritonma nebyla. Okolo to bylo zarudle ajeste dnes vidim na ruce cerveny "schlitz" po prasknuti kuze a prohluben mimo uroven kuze. Prosim Vas proto o odpoved, do jake miry mohlo vzniknout riziko, pri takto jinak obecne bezpecne sexualni praktice? Dekuji mnohokrat za vasi odpoved. P.s. pripadne mohu zaslat foto praykliny. Honza.

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

domací hiv test

Dobrý den, mohu se zeptat jak spolehlivé jsou domácí rapid testy? Zakoupil jsem značku iCare. Od rizika jsem se průběžne testoval po 4-6-8-10 týdnech, vždy negativní. Děkuji za odpověd

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Prenos z kozenych rukavic

Dobrý den, pár let zpátky jsem si zaplatil u sexualni pracovnice (která poskytovala SM sluzby) analni fisting. Bohuzel mi az pozdeji doslo, ze nepouzivala jednorazove gumove, ale kozene (nebo z umele kuze - mely vrascity povrch) rukavice. Posleze se mi neustale zacala vracet myslenka, zdali nemohla predtim mit HIV pozitivniho klienta a treba si si je neumyla, nebo neumyla dukladne, nebo vir zustal na hrdle lubrikacniho oleje atd......existuje v takovem pripade sance prenosu z povrchu napr. spatne oplachnutych nebo nemytych rukavic a mel bych se nechat testovat? Predem dekuji za odpoved.

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

štádium AIDS za 2 roky od nákazy

dobrý den prajem, zaujala ma americká you-tuberka HIV+ Jennifer Vaughan, teda tým, že sa u nej rozvinulo úplne plné 4.štádium AIDS za 2 roky od nákazy, čo je asi dosť neobvyklé, nie ? zrejme sa jednalo o trocha výnimočný prípad, pokiaľ ide o tak rýchly spád do štvrtého štádia

26. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Lieky

Dobry den.Mala by som otazku..ma nejaky vplyv uzivanie lieku furon,furosemid na negativite testu po cca 11 tyzdnov od rizikového spravanie?Dakujem

25. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Strach

Dobry den.Prosim vas mam hodne zdravotnich problemu vcetne vyrasky po celem tele a psichicke problemy velke presne 3 roky od styku s narkomankou,mam vsechny priznaky vcetne mikozy nechtu a paradentozy nemohlo to ovlivnit test ten kazdo deni stres porad jsem unaveny beru i hodne leku

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Příznak Syfilis ?

Vím že to sem nepatří, ale nevím kde jinde se zeptat. Je to 6 dní od aktivního orálního sexu ženě. Udělal se mi malý cca 1 - 1,5 mm velký flíček na rtu zevnitř, spíše u dásní. Může to být nějaký příznak syfilis ? Včera jsem byl na dermatovenerologii, kde mi vzali vzorky na kapavku. Mě ale zajímá, jestli takový flíček může něco znamenat již po 6 dnech od rizikového chování?

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Příznaky, strach z nakažení hiv

Dobrý den, před 12 dny proběhla tata situace. Orálně mě po party uspokojila slečna, která mi potom sdělila, že měla nechráněný sex na dané diskotéce s nejakym muzem z Brazílie (orální i vaginální). Po 9-10 dnech mě v tomto týdnu začaly bolet uzliny vsude po tele, boli mě slezina i játra, nicméně teplotu mám 36 stupňů, ale je mi hrozně. Chci se zeptat zda-li vydrží případně virus hiv ve slinách cca 7 hodin (vím, že ho sliny ničí) a byla tak možná nákaza u mě poté při oralním sexu s touto dívkou? Při sexu jsem použil samozřejmě kondom, slečna mě ale kolem penisu na stehně škrábla do krve, tak se chci také zeptat, jak dlouho vydrží případný virus hiv na kondomu po sexuálním aktu. Bojím se, že se mi mohl dostat do rány. Ona samotná prý žádné problémy nemá. Děkuji moc za odpověď, mám strašný strach.

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Pichnuti o jehlu

Dobrý den. Dnes ráno jsem se v práci pichla o sdílený nástroj s jehlou. Pracuji v obchodě s oblečením a nastrelovali jsme cenovky. Pichla jsem se poměrně hluboko do prstu ruky, nástroj jsem si pujcovala od kolegy, ale ten se ten den prý neporadil. Před ním nástroj měli i další lidé. Je nějaké riziko nákazy?

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

test po 3 měsících - je spolehlivý?

Dobry den, posledni styk jsem mel 25.1.2019... Testovat jsem se byl krevnim odberem 6.5.2019 vse vyslo negativni. Muzu to prosim uz uzavrit jako hotovou vec, ze jsem v poradku a byt si na 100% jisty ? Nebo je nutne jeste udelat v budoucnu dalsi test. Cele ty mesice jsem byl nervove na dne, prosim o jasnou odpoved, at uz muzu byt konecne v klidu.

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Provedení dalšího testu?

Dobrý den včera jsem měl rychlý krevni test na hiv, který vyšel po 8 týdnech negativně. Jen před týdnem jsem měl antibiotika na zánět zubu. Četl jsem, že by již test neměly ovlivnit, protože by byli protilátky po takové době již vytvořené. Me neriziko bylo bylo pohlazení vaginy na povrchu a poté masturbace mého penisu. Převážně jsem držel penis ve střední části. Je nutné další test na hiv? Dekuji za odpověď.

24. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Testování

Dobrý den doplním ještě dotaz ten rychlotest mě dělali že žíly jelikož jsem si dával víc rychlotestu ale opravdu jsem si nevšiml rukavic (Dobrý den byli jsme včera taky v domě světla s přítelkyní a byli jsme si dělat rychlotesty nepamatujeme si že by měla sestra rukavice máme tedka strach aby jsme se od někoho nenakazil prosím odpovězte)

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Noční pocení

Dobrý den, měl jsem styk před 7 týdny, chráněný. Již pár dní po styku mi začalo noční pocení , které se opakuje dodnes plus občasný průjem, může se jednat o primo infekci nebo je vše způsobeno spíše strachem z nákazy? děkuji

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Testování

Dobrý den byli jsme včera taky v domě světla s přítelkyní a byli jsme si dělat rychlotesty nepamatujeme si že by měla sestra rukavice máme tedka strach aby jsme se od někoho nenakazil prosím odpovězte

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Krev v praci - fobie

Dobrý den, bohužel jsem v situaci, kdy zaměstnavatel mne chce přinutit k výpovědi a jelikož na mne nic nezabralo, tak útočí na mou fobii z nemocí. Musím sahat na papíry od krve, uklízet kondomy, přebírat si věci od kolegy s krvavým zraněním na ruce a nedávno jsem dokonce našel svou pracovní židli pokapanou krví......mám hrozný strach z nákazy hiv - jsou výše popsané situace hodně rizikové? A mohu se prosím nějak zákonně bránit, jako že jsem úmyslně vystavován cizí krvi a tím pádem i nákaze ? Jsem z toho zoufalý..... Děkuji moc za Vaši reakci.

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Odběr krve

Omlouvám se, dotaz jsem zkopíroval ze včera ( protože mi nebylo odpověděno) byl jsem v domě světla vcera mezi 9-12 hodinou. Každopádně můj dotaz zni stejně. Když predemnou odcházel pacient a sestřička si nevzala rukavice a ani neumila ruce a na rukou by měla krev od předešlého pacienta který by měl HIV a dotkla se moji rány (kde mi odebirala krev) tou nasazenou krvi byla by možnost takového přenosu? Velice děkuji za odpověď

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Odběr krve

Dobrý den, dnes jsem byl u Vás v domě světla na odběru krve za účelem testu. Vše bylo v pořádku personální milý, akorat mě zarazilo to ze sestřička která mi brala krev si nevzala rukavice. Predemnou odcházel pacient také z odběru krve a sestřička si neumyla ruce a ani si nevzala rukavice, nyni se obavám co kdyby měla na ruce krev od předešlého pacienta a on by měl HIV a nějak by se mi dotkla moji rány, jak mi brala moji krev. Je takto možnost nakazi? Děkuji ta odpoved

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Můžu být pozitivní po orálním sexu, i když mi test vyšel negativní?

Dobrý deň. Mám pre mna naliehavý dotaz. Ale spolieham sa nato že mi odpovieťe že som blázon. Dávno dávno som mal rizikový kontakt. S manželkou sme mali velkú krízu a ja som v tom období naštívil ženu na priváte. Sex nebol žiadny iba orál od nej mne. Ten bol chránený kondómom ale po niejakej dobe pred vyvrcholením mi ho dala dole a pokračovala už iba rukou a ako lubrikant používala sliny ktoré mi vypúštala na penis. Možno tak tri štyri krát. Už som sem písal a odpísali ste mi že by to nemalo predstavovať riziko. Lenže s manželkou sa pokúšame o bábatko a už niejaké odbdobie spávame spolu bez ochrany. Teraz začala mať problém s bolestou v pravom boku. Ako keby žlčník alebo vaječník. Nemohol som ju nakaziť a začala mať niejaké prejavy??? Ja som vtedy bol aj na testoch dva krát dokonca presne 3 mesiace pi tomto riziku a ešte raz po 5 a pol mesiaci od rizika. Nahováram si že som ju nakazil a teraz začína mať problémy niejaké prejavy. Však je to blbosť?? Ďakujem pekne.

23. 5. 2019 Zobrazit odpověď

spolehlivost testování a ovlivnění penicilinem

Dobrý den. Měla jsem orální nechráněný sex. Kontakt jen s predejakulátom. Dělala jsem si doma test Ora Quick ze slin v 12. týdnu. Byl negativní. Myslíte, že se už nemám obávat? Doktorka Gyn. mi dělala odběr krve pouze na syfilis v 6. týdnu. po orálním rizikovém sexu. Byl negativní. Odběr však byl po uživaní penicilinu / 5 den po dobrání /. Nemohlo to nijak ovlivnit výsledky? Měla jsem strach abych neměla kapavku v hrdle, ale ex partner tvrdil že byl na testy / krev, moč / a vše bylo negativní. Penicilin jsem užívala kvůli streptokoku v nose....Děkuji moc.

22. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Riziko přenosu masturbací

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jak velké riziko nákazy je, pokud mi to udělala prostitutka rukou, kterou si před tím sahala na genitálie a masturbovala (také si nejsem jistý, zda neměla menstruaci a neměla krev na rukou)? Popřípadě by mě zajímalo, zda jsou možná nějaká jiná rizika nákazy (žloutenka apod.). Děkuji

22. 5. 2019 Zobrazit odpověď

Zubař a krev

Dobrý den, dnes ráno jsem byla u zubaře a přede mnou tam byl nějaký pán. Vím, že lékaři používají sterilizované nástroje a zubařka měla i rukavice, ale mám strach z jiné věci: zubařka si nasadila rukavice a poté mi střídavě sahala do úst a střídavě se dotýkala lampy, ovládání křesla, vody apod. V puse jsem měla právě čerstvou a krvácející ránu. Pokud by i předchozímu pacientovi tekla v ústech krev a ona stejným způsobem mu sahala střídavě do úst a na přístroje, na nichž by ulpěla jeho krev, mohu se nakazit? Šla jsem do ordinace cca 5-6 minut poté, co pán přede mnou odešel. Omlouvám se za svůj dotaz, ale moc mě to trápí. Děkuji Vám za odpověď.

22. 5. 2019 Zobrazit odpověď

testy ve zlínském kraji

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné někam si zajít na placené rychlotesty ( HIV, syfilis, žloutenky) ve zlínském kraji. Nebo pro mě jako pro zlíňáka je nejblíž Olomouc ? Děkuji za odpověď Pavel

22. 5. 2019 Zobrazit odpověď