On-line poradna

Candidoza 12. 1. 2021

Uživatel: Daniel, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobrý den, Jsem 4 měsíce od rizikového(nechráněného) orálního styku s prostitutkou (já pasivní). Byl jsem a jsem bez příznaků, až na kvasinkovou infekci na žaludu (byl jsem u svého obvodního). Zajímá mě jestli může kvasinková infekce souviset s HIV. Protože na webu venerologie.cz jsem se dočetl, že "růžová vyrážka postihující dlaně, plosky i trup se může vyskytnout i na sliznicích spolu s kvasinkovou infekcí" Tak by mě zajímalo, jak to vlastně je. Děkuju za odpověď, Daniel.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 12. 1. 2021

Dobrý den, jak se můžete dočíst opakovaně zde v poradně a jak také píšeme na našem webu www.hiv-prevence.cz, HIV nemá žádné jedinečné příznaky a stejné příznaky, jako má akutní infekce HIV, mohou mít i jiné infekce. Proto není možné HIV podle příznaků rozpoznat a jediný způsob, jak zjistit, jestli jste HIV pozitivní, je dojít si na test na HIV.

Na našich stránkách www.hiv-prevence.cz najdete také popsány všechny příznaky akutní infekce i období, kdy se projevují.

Pokud se domníváte, že jste měl riziko nákazy HIV (způsoby přenosu najdete popsány také na uvedeném webu),po 4 měsících od něj vám již nic nebrání v tom, abyste si nechal udělat test, jehož výsledek bude spolehlivý.

Pokud potřebujete vysvětlení k nějakým informacím na webu venerologie.cz, bude potřebné obrátit se na jeho provozovatele.

Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 173
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.