On-line poradna

Prenos HIV v robote od kolegu 20. 5. 2019

Uživatel: Nick, Téma: Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování

Dobry den mal som v januari 2019 teplotu 39,3 celzia bola dost velka zima vonku robili sme na streche... Mam priatelku ktoru som nezradil a viem 100% ze ona mna tiez nie... hacik je vtom ze sefujem na stavbe v zahranici a mal som jedneho cloveka na stavbe z ktorym som sa mal problem stale porozumiet bol autista po case mi povedal ze ma otca tepleho... potom sa mi v marci stalo ze mal porezani palec prisiel kumne a spytal sa mna ze ci chcem hiv vtedy som sa roztriasol a prestrasil po case som zistil ze je dost zakerny ale nechcelo by sa mi verit zeby az tak... bojim sa proste som verny priatelke a co jej mam teraz povedat ze idem na testy kvoli comu... viete ja sa v praci koncetrujem na pracu dost casto si dam srubovak do ust alebo mam malu ranku na ruke obcas ma zozadu vystrasil alebo som si vsimol ze je zamnou... je mozno zeby ma niejak zakerne dokazal nakazit??? To je moja otazka dakujem za odpoved

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 20. 5. 2019

Dobrý den, způsoby přenosu HIV najdete na našich stránkách www.hiv-prevence.cz. Pokud s kolegou na pracovišti neprovozujete nechráněnou soulož, nesdílíte jehlu nebo drogu při injekčním užívání drog a ani jste nebyly oba účastníky např. závažné nehody s masívním krvácením, potom se přenosu HIV bát nemusíte.

Obrázek č. 138

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

MOBILNÍ TESTOVÁNÍ - SANITKA

pro více detailů rozklikněte město

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 143
Obrázek č. 142
Obrázek č. 141
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.