On-line poradna

Hiv test 14. 12. 2015

Uživatel: Martin, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Pro pana doktora Procházku prosim o odpoved a nazor.Predem chci poděkovat.Po nechranenem pohlavním styku se u me projevili příznaky jako ktere uvadite na strankach domu světla u primoinfekce.Sel jsem na testy za tri měsíce negativni.Ale jelikož jsem ženatý a ma žena byla těhotná nedalo mi to a test jsem opakoval několikrát. Nez jsem sní mel nechráněný pohlavní styk. Po našem nechranenem pohlavním styku měla ty samé problemi jako ja přiznal jsem se k nevěře i ona zasla na test do nrl v Praze též negativni.dnes je tomu již vyce jak dva roky mam zdravotní problemi jako jsou časté prujmi dotoho se přidalo neco jako mravenceni dolních končetin podle praktického lékaře počínající neuropatie ovšem bez výsledku z jakého důvodu.Chci se vas zeptat a je mi jedno jak odpovíte ale doufam ze pravdive je mozne ze by nákaza nebyla zachycena ani u me ani u manželky?cetl jsem na strankach americké cdc ze protilatky ktere ma test zjistit se vytvářejí 1-3 měsíce od rizika ale kazdy jednotlivec je individuální takze je asi mozne ze i dele. Pokud je to vse pravda. Jak by jste doporučil časové odstupi v testovani. věřte te je mi to líto co jsem provedl a je to jen moje vyna ale co ted dal co kdyz to test neodhalil ani u me a manželky! Kdyz tedy v medicíně neni nic na 100 pro co tedy delat?? Dokážete mi poradit.. Nejsem blázen ale nam strach co kdyz ti test nezachytil ???

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 14. 12. 2015

Pokud jste si dal práci a vyhledával informace, tak jste se dočetl, že běžně se protilátky proti HIV vytvářejí (tak aby byly testem zjistitelné a tato doba se za posledních 20 let zkrátila téměř na polovinu) kolem 3.-4. týdne po nákaze. Takže dva měsíce je rezerva. A pravděpodobnost, že se po této době ještě nezachytí, je podobná pravděpodobnosti, že na Vás spadne taška ze střechy. Kéž bychom měli všechny vyšetřovací metody v medicíně tak spolehlivé jako test na HIV. Pravděpodobnost, že nákaza nebyla zachycena u dvou osob je tedy stejná, jako pravděpodobnost, že pod stejným domem každého z nich zasáhne jiná taška. Žádné příznaky samozřejmě nemohou pro HIV infekci svědčit, pokud jste méně než několik let od nákazy.

Co Vám poradit nevím. Normální, duševně zdravý člověk se spokojí s dostatečně spolehlivým výsledkem, tedy po dostatečné době. Budete chodit na HIV testy pravidelně třeba jednou ročně do konce života ? Jen jestli Vás pak Váš ošetřující lékař pustí z uzamčeného oddělení. A co další nejistoty. Co když Vás někdo nakazil ebolou (co na tom, že by v našem podnebí neměla přežít, jistota to není)? Co když máte rakovinu? Co když spadne na Váš dům letadlo (to se dokonce už i stalo) atd.? Nebylo by lepší vyhledat nějakého odborníka na duševní zdraví, abyste se vyrovnal s tím, že v životě jistota neexistuje?

Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 153
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.