On-line poradna

Mohla jsem se nečím nakazit? 26. 10. 2021

Uživatel: Jenny, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý den, před par týdny jsem se intenzivně líbala s mužem, který je na vysoké úrovni, ale pravděpodobně dost sexuálně aktivní. Poté došlo na vzájemné uspokojování rukou, i uvnitř vagíny. Ohledne líbání, byla jsem cca 10 dní po extrakci zubu, nepředpokládám, ze měl muž v ústech nějaké krvácení, ale nemohu vědět. Jak velké je tedy riziko, ze jsem se mohla nakazit? Také jsem se docetla, ze pri líbání se mohu nakazit i kapavkou, syfilis, atd.. je to pravda? případně jak velká je pravděpodobnost? Při dráždění vaginy rukou, pokud nemel na rukou krvácivé ranky by k nákaze dojít nemělo, nebo je také nějaké riziko? Nepozoruji žádné příznaky, nicméně jsem se docetla, ze nakažení muže být i bezpriznakove. Jediné co pozoruji je zvýšení a možná zhoustnutí nažloutlého vytoku, který jsem ale měla i před tím, jen možná méně intenzivní. Také se mi od te doby dvakrát udělal v puse na patře měkký malý hrbolek, který nebolel a do par hodin zmizel. Muže to mít nějakou souvislost? Děkuji moc za odpověď

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 26. 10. 2021

Dobrý den, pokud mohlo dojít k přenosu krve partnera, se kterým jste se líbala, do vaší rány, potom mohlo dojít i k přenosu HIV. Musíte sama vědět, jestli k takovému přenosu dojít mohlo, pokud to nevíte vy, my to bohužel také nemůžeme vědět.

Drážděním rukou se HIV nepřenáší.

Více o způsobech přenosu HIV a také o možných příznacích akutní infekce najdete na našem webu www.hiv-prevence.cz.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.