On-line poradna

Mozne znamky promoinfekce? 13. 5. 2015

Uživatel: Mirek, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den pane doktore, chtel bych Vas pozadat o nazor, zda pod priznaky ktere mam by se mohla skryvat nakaza virem HIV. Pred 7 tydny jsem mel nechraneny pohlavni styk, asi do 2 tydnu me zacalo bolet v krku a zacaly se mi delat afty na jazyku. 4 tydny po rizikovem chovani jsem byl na ORL, kde mi doktor stanovil lehci znamky chronicke pharyngtidy a predepsal mi kloktadlo, nicmene jsem byl dnes na kontole a priznaky pretrvavaji i po 7 tydnech od rizika, stejne jako bolestivost jazyka a afty. Citim se unaven, jak fyzicky, tak psychicky, nemam chut k jidlu, v noci se budim spoceny, citim mirme brneni v rukach, teplotu vsak nemam, zvetsene uzliny take ne. Vim, ze musim jit na test (bral jsem behem te doby 10 dni antibiotika - tetracykliny, nicmene mi bylo receno ze na promoinfekci by vliv mit nemela). Rad bych znal Vas nazor, zda i timto zpusobem se muze projevovat promoinfekce HIV. Dekuji za odpoved, Mirek

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 14. 5. 2015

Když uvažujete o akutní HIV infekci, tak byste měl uvést i její základní příznak, tedy několik dnů trvající horečky. Ale ani pak nelze jednoznačně rozhodnout, zda o ni šlo nebo nešlo, protože její příznaky jsou málo specifické. Začátek Vašich potíží je navíc velmi časný, což by mělo možnost akutní HIV infekce zpochybnit. Samozřejmě po odeznění akutní HIV infekce už žádné další potíže související s HIV nebývají. Stejně jako u jiných viroz ale může dojít k oslabení imunity a nasednutí jiných infekcí. Pokud chytnete respirační infekci, tak máte velkou šanci, že během rekonvalescence chytnete další, od jiného původce. Potíže také mohou souviset se stresem a obavami.
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

Obrázek č. 236

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212