On-line poradna

Nutnost opetovneho testovani 6. 12. 2021

Uživatel: Nepodepsany, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, mel jsem rizikovy kontakt s nereferencovanou promiskutni zenou, a to aktivni oralni sex z me strany, pricemz bez zaznamenani ranky v ustech nebo krvaceni dasni. Byl jsem testovan u praktickeho lekare laboratorne na zakladni pohlavni nemoci (hiv, syfilis atd.) po 30 dnech a po 75 dnech od kontaktu, v obou pripadech negativni. Z moznych priznaku na sobe pozoruji ridnuti vlasu, bilozluty povlak na jazyku a opar na ustech (bolestivy, mekky a s neurcitym ohranicenim), nicmene tyto priznaky nemusi mit spojitost. 4 dny po kontaktu jsem uzil jednodenni antibiotika Urifos, ktera by dle pribaloveho letaku mela byt bez vlivu na imunitni system, tedy bez vlivu na vysledek testu. Jine leky neberu. Horecnate onemocneni nebo zanet nosohltanu jsem neprodelal. Jsem 4 mesice od kontaktu. Mam se jeste nechat testovat, nebo uz mohu byt v klidu a povazovat negativni vysledek za 100%? Dekuji za odpoved.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 6. 12. 2021

Dobrý den, jak zde uvádíme každému, test na HIV je dostatečně spolehlivý po uplynutí lhůty alespoň 3 měsíců. V takovém případě je jeho spolehlivost asi 99,8 %. V případě testu po alespoň 2 měsících je spolehlivost asi o 1 % nižší.

Je zcela na vašem zvážení, kdy půjdete na test - zda dodržíte doporučenou dobu 3, nebo alespoň 2 měsíců, nebo zda je pro vás i kratší termín (75 dnů) ještě dostatečně spolehlivý.

Vždy každému důrazně doporučujeme, aby nechodil kvůli jednomu riziku na test opakovaně v kratším odstupu, než jsou dva měsíce od rizika, je to nebezpečné z hlediska opakovaného vytváření nejistoty. Je dobré vydržet dva nebo tři měsíce a potom si zajít na jeden test.

Testy na HIV, stejně jako jiné testy na jiné infekce, nejsou bohužel 100%ˇnikdy.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.