On-line poradna - přehled témat

Ostatní dotazy, připomínky a podněty Dotazů v datababázi: 106

Pokud jste nenalezli správné téma, tak zařadíme Váš dotaz sami :) Tato položka také slouží k odeslání připomínek a podnětů pro naši organizaci. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat Dotazů v datababázi: 4333

V tomto tématu Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se testování na HIV, tedy např. KDY jít na test, KAM jít na test apod. Získáte zde také informace o možnostech tzv. rychlo-testů. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování Dotazů v datababázi: 11062

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV Dotazů v datababázi: 93

Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS Dotazů v datababázi: 1003

Tato poradna je určená zejména HIV pozitivním občanům. Dotazy se mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař v pracovní dny nejpozději do 48 hodin. V případě dotazů na léky a léčbu může zodpovězení dotazu trvat i mnohem déle s ohledem na nutnou konzultaci s klinickými odborníky.

HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty Dotazů v datababázi: 46

Tato poradna je určená zejména pro řešení situací v zaměstnání, kde pracuje HIV pozitivní pracovník. Poradna je jak pro HIV pozitivní pracovníky, tak pro jejich kolegy, zaměstnavatele, personalisty nebo i zákazníky. Na dotaz Vám odpovíme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+ Dotazů v datababázi: 63

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+, kteří se potřebují vypořádat s nelehkou skutečností, že jejich osoba blízká je HIV+. Pomoc a podpora probíhá zejména formou skupinové terapie. Služba nabízí ale také individuální terapie, sociální poradenství či setkání s mentorem z řad HIV+ osob. Kontakt probíhá v důvěrném prostředí se zárukou anonymity.

Právní poradna v oblasti HIV a AIDS Dotazů v datababázi: 217

Pokud jste HIV pozitivní a setkal/a jste se s diskriminací, nebo se jen prostě chcete zeptat na různé právní aspekty života s HIV, zeptejte se našeho právníka. Stejně tak se můžete ptát, jste-li zaměstnavatel, kolega apod. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 48 hodin od položení dotazu.

Poradna pro silové a záchranné složky státu Dotazů v datababázi: 17

Tato poradna je určená pro příslušníky armády, policie, justiční stráže, vězeňské služby, hasičů a záchranných složek. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Obrázek č. 169
Podcast Život plus
Obrázek č. 180
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.