On-line poradna - přehled témat

Ostatní dotazy, připomínky a podněty Dotazů v datababázi: 95

Pokud jste nenalezli správné téma, tak zařadíme Váš dotaz sami :) Tato položka také slouží k odeslání připomínek a podnětů pro naši organizaci. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat Dotazů v datababázi: 4129

V tomto tématu Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se testování na HIV, tedy např. KDY jít na test, KAM jít na test apod. Získáte zde také informace o možnostech tzv. rychlo-testů. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Způsoby přenosu a příznaky, rizikové chování Dotazů v datababázi: 10239

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pre-expoziční profylaxe (PrEP) proti HIV Dotazů v datababázi: 60

Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS Dotazů v datababázi: 885

Tato poradna je určená zejména HIV pozitivním občanům. Dotazy se mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař v pracovní dny nejpozději do 48 hodin. V případě dotazů na léky a léčbu může zodpovězení dotazu trvat i mnohem déle s ohledem na nutnou konzultaci s klinickými odborníky.

HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty Dotazů v datababázi: 42

Tato poradna je určená zejména pro řešení situací v zaměstnání, kde pracuje HIV pozitivní pracovník. Poradna je jak pro HIV pozitivní pracovníky, tak pro jejich kolegy, zaměstnavatele, personalisty nebo i zákazníky. Na dotaz Vám odpovíme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+ Dotazů v datababázi: 53

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+, kteří se potřebují vypořádat s nelehkou skutečností, že jejich osoba blízká je HIV+. Pomoc a podpora probíhá zejména formou skupinové terapie. Služba nabízí ale také individuální terapie, sociální poradenství či setkání s mentorem z řad HIV+ osob. Kontakt probíhá v důvěrném prostředí se zárukou anonymity.

Právní poradna v oblasti HIV a AIDS Dotazů v datababázi: 203

Pokud jste HIV pozitivní a setkal/a jste se s diskriminací, nebo se jen prostě chcete zeptat na různé právní aspekty života s HIV, zeptejte se našeho právníka. Stejně tak se můžete ptát, jste-li zaměstnavatel, kolega apod. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 48 hodin od položení dotazu.

Poradna pro silové a záchranné složky státu Dotazů v datababázi: 17

Tato poradna je určená pro příslušníky armády, policie, justiční stráže, vězeňské služby, hasičů a záchranných složek. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podpořte nás!

 

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 166
Obrázek č. 145
Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

abbvie

Obrázek č. 132
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 56

financuje vysílání webinářů a vývoj systému PIST

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126

nám přispěli novým stanem

Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.