On-line poradna - přehled témat

Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat Dotazů v datababázi: 5123

V tomto tématu Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se testování na HIV, tedy např. KDY jít na test, KAM jít na test apod. Získáte zde také informace o možnostech tzv. rychlo-testů. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování Dotazů v datababázi: 13139

Pokud si nejste jisti, jestli jste se chovali "rizikově", zeptejte se v této poradně. Zodpovíme Vám všechny dotazy týkající se rizikového sexuálního chování a možnostech způsobů přenosu HIV. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a nejpozději v pracovní dny do 24 hodin od položení dotazu.

Pre- a post-expoziční profylaxe (PrEP, PEP) proti HIV Dotazů v datababázi: 233

Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS Dotazů v datababázi: 1220

Tato poradna je určená zejména HIV pozitivním občanům. Dotazy se mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař v pracovní dny nejpozději do 48 hodin. V případě dotazů na léky a léčbu může zodpovězení dotazu trvat i mnohem déle s ohledem na nutnou konzultaci s klinickými odborníky.

HIV a zaměstnání - pro zaměstnavatele, kolegy v práci, personalisty Dotazů v datababázi: 69

Tato poradna je určená zejména pro řešení situací v zaměstnání, kde pracuje HIV pozitivní pracovník. Poradna je jak pro HIV pozitivní pracovníky, tak pro jejich kolegy, zaměstnavatele, personalisty nebo i zákazníky. Na dotaz Vám odpovíme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+ Dotazů v datababázi: 90

Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+, kteří se potřebují vypořádat s nelehkou skutečností, že jejich osoba blízká je HIV+. Pomoc a podpora probíhá zejména formou skupinové terapie. Služba nabízí ale také individuální terapie, sociální poradenství či setkání s mentorem z řad HIV+ osob. Kontakt probíhá v důvěrném prostředí se zárukou anonymity.

Právní poradna v oblasti HIV a AIDS Dotazů v datababázi: 278

Pokud jste HIV pozitivní a setkal/a jste se s diskriminací, nebo se jen prostě chcete zeptat na různé právní aspekty života s HIV, zeptejte se našeho právníka. Stejně tak se můžete ptát, jste-li zaměstnavatel, kolega apod. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 48 hodin od položení dotazu.

Ostatní dotazy, připomínky a podněty Dotazů v datababázi: 415

Pokud jste nenalezli správné téma, tak zařadíme Váš dotaz sami :) Tato položka také slouží k odeslání připomínek a podnětů pro naši organizaci. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Obrázek č. 238
Obrázek č. 206

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 214
Obrázek č. 142
Obrázek č. 186
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

podpora regionálních checkpointů

Obrázek č. 204
Obrázek č. 228
Obrázek č. 229
Obrázek č. 231
Obrázek č. 233
Obrázek č. 208
Obrázek č. 202
alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 212