On-line poradna

Syfilis 2. 11. 2021

Uživatel: Michal, Téma: Ostatní dotazy, připomínky a podněty

Dobrý den. Před třemi dny jsem měl orální sex s mužem. Byla to jednorázová akce, muže neznám, HIV prý nemá, na další pohl. choroby jsem se ho ale neptal. Jeho ejakulát do kontaktu s mými rty a ústní dutinou nepřišel, tudíž jsem ho nemohl ani polknout. Dnes (tedy po třech dnech) se mi objevily na rtech malé pupínky (barvy růžové jako jsou rty...), jsou trochu citlivé na dotyk. Na internetu jsem si našel, že pupínky mohou být také příznakem syfilisu. Mám strach, zda jsem se nenakazil. Je pravda, že jsme se také líbali a já trpím na krvácivost dásní... Prosím o odpověď, jaká je pravděpodobnost, že můžu mít syfilis. Dá se tato nemoc vůbec vyléčit? Asi před dvěma lety jsem měl po orálním sexu s mužem afty, ty pak zmizely, doufám, že to teď bude něco podobného. Mezitím jsem sex s muži neměl. Moc děkuji za odpověď!!

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 5. 11. 2021

Dobrý den, uvedeným způsobem není přenos HIV pravděpodobný. Mohlo by k němu dojít krví, pokud by se krev druhé osoby vtírala nebo jinak dostala do vaší rány např. v ústech.

Přenos jiných infekcí tímto způsobem možný je.

Obrázek č. 169

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 190
Podcast Život plus
Obrázek č. 192
obrazek PrEPPoint
Obrázek č. 138

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s HIV+ lektorem prostřednictvím e-shopu. Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 195

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. je s projektem „Vznik a rozvoj Národní asociace pacientských organizací (NAPO)“ příjemcem grantu z fondů EHP2014–2021 v rámci programu Zdraví. Cílem projektu je posílení role pacientů a pozice pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru. NAPO je při realizaci projektu vůči ČSAP z pozici partnera. Více informací o aktivitách NAPO najdete na www.silapacientu.cz.

Obrázek č. 142
Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 154
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 132

podporuje činnost Domu světla

Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

alza.cz

darovalo výpočetní techniku a elektroniku

Obrázek č. 126
Obrázek č. 186
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.